X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Зона відчудження»

Завантажити презентацію

«Зона відчудження»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Зона відчудження» До 27-ї річниці аварії на ЧАЕС.

Слайд 2

Намалюй, мені будь-ласка, радість і красу. І малюю я веселку, квітку і росу, З посмішкою на обличчі дівчину в вінку І хлопчину, що кружляє з нею у танку. Намалюй мені розлуку, смуток і журбу. Я малюю лист осінній, схилену вербу, що спустила свої віти голі до землі. І ключами в синім небі ринуть журавлі. Намалюй мені ще ніжність. Тема не проста. І малюю я рожеві мамині вуста, І метелика, і сонце, й квітку лугову, І зелену шовковисту молоду траву.

Слайд 3

Намалюй мені, будь-ласка, намалюй біду. Як її намалювати? Спосіб не знайду. Чи поранену пташину, може, ледь живу? А рука сама малює чорнобиль-траву... Нащо ти траву малюєш? Це біда така?  Цю траву зовуть «чорнобиль», ця трава гірка. В ній отрута, смерть, і сльози, і брудна вода. В ній хвороби, сум, неспокій. Це страшна біда! Краще намалюй щось гарне. Намалюй життя. А гірку траву чорнобиль викинь на сміття.  Так, дитино, намалюю я життя тобі. І надії намалюю, й мрії голубі. Намалюю синє небо, чисте джерело. Намалюю я лелеку, поле і село. Намалюю тобі , віру, доброту й любов. Та гірка трава чорнобиль проростає знов.

Слайд 4

26 квітня 1986 року – аварія на ЧАЕС. Пливе сумний тривожний дзвін,  Зітхають сиві верби стиха,  Бо наче спогад лине він  Того Чорнобильського лиха. 

Слайд 5

Кілька слів про атом. Атом — будівельний матеріал природи, що складається переважно з порожнього простору. Центр атома — протони і нейтрони, які утворюють ядро, де зосереджена більша частина маси атома. Кожен атом утримується від розпаду силою, яку фізики називають «великою» — найдужчою в природі, силою, яка донедавна унеможливлювала розщеплення атома.

Слайд 6

Розщеплення атома- ядерна енергія. Фізики встановили, що коли атоми урану бомбардувати нейтронами, то їхні ядра внаслідок удару розщеплюються, вивільнюючи при цьому енергію. Під час розщеплення ядер їхні нейтрони вистрілюються з великою швидкістю в напрямку найближчих атомів, спричиняючи розщеплення сусідніх атомів. Отож : якщо взяти достатню кількість атомів урану і спричинити їх розщеплення, то почнеться ланцюгова реакція — швидке розщеплення одного за одним атомів, яке триватиме доти, доки вичерпається запас урану. Упродовж цього процесу вивільнюється величезна кількість енергії.

Слайд 7

Ядерний реактор. Уран розміщують в трубках, що встановлюються вертикально в реакторі. Атоми урану в паливних стрижнях розщеплюються і випускають нейтрони, швидкість яких регулюють водяні або графітові «сповільнювачі». Під час розщеплення атомів утворюється тепло. При цьому трубки весь час занурені у воду, яка відбирає тепло. Зявляється пара, яка і крутить турбіну електростанції.

Слайд 8

Слайд 9

Що таке радіація і чому вона небезпечна? Радіоактивність Альфа -частинки Бета -частинки Гамма -промені — це спонтанний розпад або руйнація нестійкого атома внаслідок випромінення частинок або хвиль. порівняно важкі й великі, але мають невисоку проникальну силу і не можуть подолати навіть такі перешкоди, як аркуш паперу чи людська шкіра. — здатні проходити крізь папір та крізь живу тканину. - вибухи енергії у формі хвиль, які мають високу проникну силу і від яких захиститися можна лише товстими бетонними стінами або свинцевими листами.

Слайд 10

Серед симптомів радіоактивного зараження — нудота, блювання, запаморочення та головні болі. Вони супроводжуються кровотечами, кишково-шлунковими ускладненнями, такими, як діарея і випаданням волосся. Зрештою із загибеллю багатьох мільйонів клітин починають руйнуватися тканини й органи тіла. Якщо організм зазнав надто великої шкоди, людина помирає.

Слайд 11

Чорнобиль.

Слайд 12

«І засурмив третій Ангел, .. і впала з неба зірка “Полин”…” «І засурмив третій Ангел, і впала з неба велика зірка, палаючи, як смолоскип, і впала на третину річок та на водні джерела. А ймення зорі «полин»; та стала третина води, як полин, і багато з людей повмирали з води, тому що вони стали гіркі”. (Одкровення святого Іоанна Богослова, 8:10-11.)

Слайд 13

Чорнобиль сьогодні: меморіальний комплекс «Зірка Полин»

Слайд 14

Будівництво ЧАЕС розпочато в 1970 р.

Слайд 15

Слайд 16

                                           На Чорнобиль журавлі летіли,                                            З вирію вертались навесні …

Слайд 17

Хроніка подій: чорні дні квітня. 25 квітня розпочалася підготовка до планового експерименту. О 23 год 10 хв — отримано дозвіл на зупинку реактора, подальше зниження його теплової потужності. 26 квітня 01 год 23 хв — відімкнено турбогенератори 1 год 23 хв 40 с —натиснуто кнопку автоматизованого захисту, але стрижні не опустилися на належну глибину. 1 год 23 хв 58 с —пролунали вибухи, реактор зруйновано.

Слайд 18

Тим, хто врятував світ… Їх було 28 - пожежних Чорнобиля, що першими вступили в боротьбу з атомною стихією, що взяли на себе жар полум'я і смертоносний подих реактору. Зойкнула Земля чаїним криком: Сину, вбережи і захисти! Вийшла Мати із іконним ликом: Йди синочку. Хто ж, коли не ти? Спалахнуло небо, впало крижнем: Сину, вбережи і захисти! Вийшла жінка з немовлятком ніжним: Йди, коханий! Хто ж, коли не ти? .. І вже ні сина, ані мужа. Лиш розверсті зорані поля… Так пліч-о-пліч стали БІЛЬ І МУЖНІСТЬ. ДУХ І ВОЛЯ. НЕБО І ЗЕМЛЯ.

Слайд 19

Де нам, як набат, імена, імена... Герой Радянського Союзу лейтенант Володимир Правик «...Живу я добре. Поселили нас у клініці для огляду... Тут всі, хто був тоді там. Так що мені весело, адже мій караул весь при мені. Ходимо, гуляємо, милуємося вечірньою Москвою. Одне погано, що милуватися доводиться через вікно. І це триватиме, мабуть, місяців півтора-два. На жаль, такі тут закони: доки все не обстежать, не випишуть... Надійко, ти читаєш мого листа і плачеш. Не треба, витри слізки, все обійшлося добре, ми ще проживемо до ста літ. І донечка наша ненаглядна переросте тебе разів у три... Не хвилюйтесь. Чекайте з перемогою. Твій навіки Володя. Травень 1986 року, Москва, клінічна лікарня № 6»

Слайд 20

Начкар не приховував правди страшної. Якусь мить простояв незвично німий, А потім сказав, озирнувшись до строю: «Ви все розумієте... Хто, як не ми? Сержант Микола Ващук Сержант Володимир Тишура Герой Рад. Союзу лейтенант Віктор Кібенок

Слайд 21

Старший сержант Василь Ігнатенко Старший сержант Микола Титенок Герой Рад. Союзу майор Леонід Телятников Лютує вогонь — за нехлюйство розплата. Пронизує тіло смертельний потік. «По скільки ж рентгенів припало на брата ?» «Мовчи, чоловіче... Забуто їм лік».

Слайд 22

Молитва…

Слайд 23

Прип’ять… покинуте місто. 27 квітня 1986 р. – проведена евакуація населення м. Прип’ять, а це - 47 тис. 500 чол. Дивлюсь на землю, на річкові води І думаю, аж чорний від журби: А нам казали: «Ви — царі природи». А ми ж насправді — атома раби!

Слайд 24

Слайд 25

Зона. Станом на 6 травня з Чорнобиля та 51 села, що входять до 30-кілометрової зони, було евакуйовано 30 тис 136 чоловік. Латка лісу вигоріла бура, Мертве листя, висохла трава, А навколо грає зелень буйна, Дивом уцілила і жива. Чути птиць із непроглядних нетрів. Світить сонце з голубих небес. Грізна зона- 30 кілометрів 3 центром на Чорнобильській АЕС.

Слайд 26

Приборкання реактора. Почалися роботи з очищення території і поховання зруйнованого реактора. Оскільки було вирішено запустити 1-й, 2-й і 3-й блок станції, радіоактивні уламки, розкидані територією АЕС і на даху машинного залу були прибрані всередину саркофага або забетоновані. Довкола 4-го блоку до кінця листопада 1986 року був побудований бетонний «саркофаг» (об'єкт «Укриття»).

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Кожну хвилину на дах виходила нова партія людей, які практично ніяк не були захищені від радіаційної дії. Шумлять жита, як і раніше, Пливуть у небі літаки... За вас історія допише Суворі подвигу рядки. На залишках даху четвертого реактора. Люди розгрібають радіоактивні уламки і скидають їх вниз. Кожні 60 секунд чувся звук завиваючої сирени, який свідчив про закінчення чергової зміни, після чого на дах виходили нові "біологічні роботи".

Слайд 30

Після евакуації населення з селища Прип'ять, ліквідатори змивають радіоактивний пил з вулиць, дерев і будинків. Ця клейка субстанція прибивала радіактивний пил до землі і склеювала його. Після того, як речовина підсихала, її просто скочували як килим і захоронювали в радіаційних могильниках.

Слайд 31

Слайд 32

Хто винен?

Слайд 33

Екологічні наслідки аварії. Першими з європейських країн звернули увагу на зміни в рівні радіоактивності працівники шведських лабораторій. Найбільше постраждали Болгарія, Австрія і Греція. Потім - Румунія, Фінляндія, Югославія, Італія, Швейцарія, Польща та Угорщина. Радіаційні повітряні потоки досягли Туреччини, Єгипту та Китаю. 30-кілометрова зона відчуження займає площу у 2600 кв. км.

Слайд 34

На початок 1990 року в Україні було вилучено з обігу близько 12 % території республіки. У цілому жертвами радіоактивного забруднення стали понад 1000 українських міст і сіл. Кількість людей, які гинуть від радіоактивного опромінення і викликаних ним хвороб, з кожним днем збільшується. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10% померло і 165 000 стало інвалідами.

Слайд 35

15 грудня 2000 р.-закриття ЧАЕС. ЧАЕС закрито. Чорнобиль залишається…

Слайд 36

Прип’ять - До і Після….

Слайд 37

Новий саркофаг. Планується збудувати так звану «Арку», яка накриє сучасний об'єкт «Укриття» Країни-донори назбирали на будівництво нового укриття на ЧАЕС та сховища відпрацьованого ядерного палива 750 мільйонів євро. Спорудженням займається французька компанія. Новий саркофаг на ЧАЕС будують близько 3 тисяч робітників. Будівельники працюють вахтовим методом, аби не перевищити дозу допустимої радіації. Зараз орієнтовною датою закінчення будівництва називають 2015 рік.

Слайд 38

Жизнь, здесь когда-то кипела жизнь, Смерти невидимой лег туман. Улиц безлюдье в пыли лежит То ли мираж это, то ли обман.

Слайд 39

Це не повинно повторитись!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія