X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урагани,смерчі, торнадо як джерело екологічної небезпеки

Завантажити презентацію

Урагани,смерчі, торнадо як джерело екологічної небезпеки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урагани,смерчі, торнадо як джерело екологічної небезпеки

Слайд 2

Природні джерела небезпеки - це об'єкти, явища природи та стихійні лиха, які становлять загрозу для життя чи здоров'я

Слайд 3

Ураган Ураган - вітер руйнівної сили, швидкість якого перевищує 32-33 м/с, що відповідає 12 балам за спеціальною шкалою Бофорта. Найчастіше ураганний вітер спостерігається на морі в глибоких тропічних циклонах. Особливість урагану як природного явища полягає в тому, що тиск в його центрі надзвичайно низький. Там розташовується воронка, яка називається «око бурі». Її ширина досягає 20 — 25 км. Усередині воронки вітри відсутні, зате її стінки являють собою зону сильного обертання протягом десятків кілометрів. За межами стінок швидкість вітру різко падає, зменшується висота грозової хмари, ураган проходить.

Слайд 4

Швидкість руху ураганів буває різною, від декількох кілометрів на годину до декількох десятків, в середньому 50-60 км/год.  Максимальне просування урагану становить 150 — 200 км/год. Урагани характерні для Атлантики. У Тихому й Індійському океанах урагани звуться відповідно тайфунами і тропічними циклонами.

Слайд 5

Ураган триває, поки не досягне суші або морської поверхні й не витратить увесь запас вологи. Урагани завдають потрійного удару — шквальними вітрами, зливами і величезними хвилями. Ураганні вітри легко можуть викорінювати дерева, зривати дахи з будинків і перевертати автомобілі.Але найгіршим є колосальні хвилі, підняті в морі сильним вітром. При наближенні урагану, як правило, подається «штормове попередження».  Отримавши інформацію, треба закрити двері, горищні приміщення, прибрати з підвіконь, балконів, важкі і великі предмети, які найбільш травмонебезпечні при падінні, вимкнути газ, приготувати ліхтарі, свічки.   На  видне місце треба покласти медикаменти першої необхідності і перев’язувальний матеріал.

Слайд 6

Смерч Атмосферний вихор, що виникає у грозовій хмарі й поширюється долілиць, часто до самої поверхні Землі у вигляді темного хмарного рукава або хобота, діаметром у десятки і сотні метрів. Досить часто спостерігаються маленькі смерчі. Смерч існує недовго, переміщаючись разом із хмарою. При русі над місцевістю зі швидкістю кілька десятків кілометрів у годину смерч робить руйнування, викликувані не тільки величезною швидкістю повітря усередині самого вихру, але й миттєвим стрибком атмосферного тиску, що за лічені секунди може впасти й знову піднятися на кілька десятків гектопаскалей.

Слайд 7

Будинки із замкненими дверима й вікнами «вибухають» у момент проходження над ними смерчу. Одиночний смерч, опускаючись до землі, робить спустошення в смузі шириною кілька сотень метрів і довжиною від декількох кілометрів до декількох десятків кілометрів. Величезну небезпеку при смерчах над сушею становлять підняті в повітря й тверді предмети, що розлітаються в різні сторони, — дошки, друзки, уламки будинків, аркуші залізної покрівлі та ін.

Слайд 8

Енергія смерчу колосальна: він здатний зірвати й перекинути залізничний міст, важкий вантажний автомобіль, навіть тепловоз, або підняти в повітря й потім кинути на землю літак вагою десять тонн. Смерчі можуть висмоктувати величезну кількість води з рік, ставків і потім раптово збрасувати їх в іншому місці. Разом зі зливами в таких випадках, це іноді приводить до катастрофічно швидкого переповнення рік і річечок, які виходять із берегів і затоплюють долини.

Слайд 9

При надходженні сигналу про наближення смерчу необхідно негайно зійти в укриття, підвал удома або льох, або вкритися під ліжком і іншими міцними меблями – ніщо інше не допоможе. Якщо смерч застає Вас на відкритій місцевості, укривайтеся на дні дорожнього кювету, у ямах, ровах, вузьких ярах, щільно притискаючись до землі, закривши голову одягом або гілками дерев. Потрібно лягти максимально низько. Не залишайтеся в автомобілі, негайно виходите з нього й укривайтеся, як зазначено вище.

Слайд 10

Торнадо - сильний атмосферний вихор над сушею, відрізняється виключно великою повторюваністю. Торнадо виникають досить часто, однак передбачити, де саме він виникне в наступний раз, неможливо, і тому за торнадо доводиться "ганятися". Рухливі лабораторії, які використовуються в таких погоні, надто тендітні і руйнуються раніше, ніж встигають досягти центру торнадо і приступити до його вивчення.  Отримати торнадо в лабораторії в контрольованих умовах теж поки не вдалося: для цього потрібна була б експериментальна установка розміром в сотні метрів.

Слайд 11

Середня швидкість торнадо становить 40-65 км/год, а деякі переміщуються з ще більшою швидкістю. Велика частина матеріальної шкоди наноситься вітром і предметами, які він переносить. З-за цього потрібно уникати відкритих вікон і ховатися в надійних місцях, в стороні від дверей, вікон і зовнішніх стін. 

Слайд 12

В цілому, небезпека для людей при таких природних явищах полягає в руйнуванні дорожніх і мостових покриттів, споруджень, повітряних ліній електропередачі й зв’язки, наземних трубопроводів, а також поразці людей уламками зруйнованих споруджень, осколками стекол, що летять із великою швидкістю. Крім того, люди можуть загинути й одержати травми у випадку повного руйнування будинків. При сніжних і курних бурях небезпечні сніжні замети й скупчення пилу («чорні бурі») на полях, дорогах і населених пунктах, а також забруднення води.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Екологія