ГДВ та ТПВ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
* * Розробка нормативів гранично-допустимих та тимчасово погоджених викидів (ГДВ та ТПВ) для стаціонарних джерел 1. Загальні положення. 2. Розрахунок ГДВ для окремих джерел та груп джерел викидів. 3. Розрахунок ТПВ. 4. Визначення границь санітарно-захисної зони. 5. Склад та зміст проекту ГДВ.
* * Значення гранично-допустимого викиду (ГДВ) (г/с) для одиночного джерела викиду з круглим гирлом у випадку СФ ГДК визначається: де показники A, F, m, n, T, H, V1 ті ж самі, що розглядалися в попередніх матеріалах. Для джерела з прямокутним гирлом ГДВ визначається за тими ж формулами тільки D=Dе V1=V1е. Dе – ефективний діаметр гирла де L, b – сторони гирла. ώ0 – швидкість виходу газоповітряної суміші.
* * Встановленню ГДВ для окремих джерел передує визначення зони його впливу, радіус якої приблизно оцінюється як найбільша із двох відстаней від джерела: Х1 та Х2 (м). де Х1= 10·Хm (при цьому Х1 відповідає відстані, на якій концентрація забруднення складає 5 % від Сm). Х2 визначається як відстань від джерела, починаючи з якої С≤0.05ГДК. (Сm, Хm, та С визначають за формулами, які приведені в попередньому матеріалі). Якщо Сm≤0.05ГДК, то Х2=0.
* * Якщо фон в зоні впливу джерела деталізовано за двома градаціями швидкості вітру (СФ1 та СФ2) відповідно швидкостям вітру Um та Ui (інша швидкість вітру), то для одиночного джерела викиду спочатку визначають допоміжні значення Мі в кожній із градацій швидкості вітру за наступними формулами: при f ≤100 при f>100 або Т 0 де і=1 або 2, ri - безрозмірний коефіцієнт визначається з допомогою формул, приведених в попередніх матеріалах.
* * Визначення границь санітарно-захисної зони де l – розрахунковий розмір СЗЗ, м, L0 – розрахунковий розмір ділянки місцевості в даному напрямку, де концентрація шкідливих речовин перевищує ГДК, м, Р – середньорічна повторюваність напрямку вітрів даного румбу, %, Р0 – повторюваність вітрів одного румбу при колоподібній розі вітрів. Наприклад, при восьмирумбовій розі вітрів Р0=100/8=12.5 %. , м
* * Зміст пояснювальної записки проекту ГДВ: 1. Титульний лист. 2. Вступна частина. 3. Загальні відомості про підприємство. 4. Характеристика підприємства як джерела забруднення атмосферного повітря. 5. Економічні збитки від негативного впливу викидів забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на здоров’я людей. 6. Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах. 7. Організація робіт щодо проведення розрахунків концентрацій в атмосферному повітрі забруднюючих речовин, аналіз отриманих результатів. 8. Пропозиції по нормативах ГДВ в атмосферне повітря та заходи по їх досягненню. 9. Контроль за дотриманням ГДВ на підприємствах.
Схожі презентації
Категорії