X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Аммыак

Завантажити презентацію

Аммыак

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Аміак – сучасний холодильний агент Аміак отруйний, вогненебезпечний і, за деяких умов, є вибуховою речовиною, але через чудові характеристики, це домінуючий холодоагент в області виробництва продуктів. Як холодоагент, аміак володіє неперевершеними характеристиками, і відмовлятися від перспектив його використання - нерозумно. До переваг аміаку перед R404A відносяться вартість, коефіцієнт теплопередачі, розмір трубопроводу, взаємодія з водою, простота виявлення витоків, відповідність вимогам охорони навколишнього середовища.

Слайд 2

У аміаку є ще одна перевага - це екологічно безпечний холодоагент. Основні галузі промисловості(фабрики з виробництва морозива, фабрики по заморожуванню харчових продуктів, пристрої для охолодження і зберігання свіжих фруктів, склади низькотемпературного зберігання, обробка риби, птиці і м'яса, великівинні заводи, льдо-діяльною комбінати і заводи по хімічній обробці) використовують аміак як холодоагент в своїх холодильних системах Випуск аміаку в атмосферу не приносить шкоди навколишньому середовищу. Реагуючи з вуглекислим газом і водою, присутніми в повітрі, аміак утворює нешкідливий двовуглекислий амоній (NH4HCO3). Нажаль ,цього ж не можна сказати про фреон - він відноситься до речовин з відносно високим потенціалом глобального потепління - 3260. Внаслідок цього використання R404A та інших ГФУ у великих кількостях обмежено законодавством, яке стає все більш і більш строгим.

Слайд 3

Аміак доступний і найменш дорогий з холодоагентів. Завдяки цим двом факторам, поряд з хімічною стабільністю, розчинністю у воді і незмішуваності з маслом, аміак - ідеальний холодоагент для великих систем, де токсичність не головне. На справжній момент вартість кілограма безводного аміаку, використовуваного в холодильному обладнанні, в кілька разів нижче вартості фреону. Якщо порівнювати вартість однакового обсягу двох взаємозамінних рідин, виходить, що аміак вдвічі дешевше R404A, так як в рідкому стані щільність R404A в два рази більше щільності аміаку.

Слайд 4

Холодильний цикл абсорбційних холодильних установок В абсорбційних холодильних машинах холодоагент рухається по холодильному контуру не за рахунок механічної роботи компресора, а за рахунок його розчинення (абсорбції) і поглинання розчином сорбенту під впливом тепла стороннього джерела. Холодильні установки, застосовувані в сегменті HoReCa, використовують три речовини: аміак, водень і воду. У стандартних атмосферних умовах, аміак є газом з температурою кипіння -33 ° C, але в абсорбційному холодильнику він знаходиться в рідкому стані за рахунок стиснення. На початку холодильного циклу скраплений аміак подається при кімнатній температурі в випарник, де він змішується в випарнику з воднем. Парціальний тиск водню використовується для регулювання загального тиску суміші, яке в свою чергу, регулює тиск пари і, отже, точки кипіння аміаку. Аміак кипить у випарнику, охолоджуючи його.

Слайд 5

Медики використовують водні розчини аміаку (нашатирний спирт) в повсякденній практиці: ватка, змочена в нашатирному спирті, виводить людину з непритомного стану. Для людини аміак в такій дозі не небезпечний. Проте цей газ токсичний. На щастя, людина здатна відчути запах аміаку в повітрі вже в нікчемною концентрації - 0,0005 мг / л, коли ще немає великої небезпеки для здоров'я. При підвищенні концентрації в 100 разів (до 0,05 мг / л) проявляється подразнюючу дію аміаку на слизову оболонку очей і верхніх дихальних шляхів, можлива навіть рефлекторна зупинка дихання. Концентрацію 0,25 мг / л насилу витримує протягом години навіть дуже здорова людина. Ще більш високі концентрації викликають хімічні опіки очей та дихальних шляхів і стають небезпечними для життя. Зовнішні ознаки отруєння аміаком можуть бути вельми незвичайними. У потерпілих, наприклад, різко знижується слуховий поріг: навіть не надто гучні звуки стають нестерпні і можуть викликати судоми. Отруєння аміаком викликає також сильне збудження, аж до буйного марення, а наслідки можуть бути надто тяжкими - до зниження інтелекту і зміни особистості. Очевидно, аміак здатний вражати життєво важливі центри, так що при роботі з ним треба ретельно дотримуватися запобіжних заходів.

Слайд 6

Присутність аміаку легко відчути по запаху, відчувається вже при концентрації в повітрі 50 мг/м3. Оскільки у R404A запаху немає, то його витік стає помітною тільки після виходу здебільшого холодоагенту. Все це призводить до зупинки робочого процесу і економічним збитком.

Слайд 7

При нормальних робочих умовах в холодоагенте можуть бути присутні сліди води через недостатнє осушення установки або в результаті просочування через місця витоків в ті частини холодильного контура, де тиск нижче атмосферного. З R404A вода не змішується і може замерзнути на вхідному або вихідному отворі дроссельного пристрою, що призведе до зупинки роботи. З аміаком вода залишається в суміші, і це не має ніяких шкідливих наслідків.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Екологія