Відгук про твір мистецтва в публіцистичному стилі.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Рецензія – це: кваліфікований аналіз твору мистецтва, оцінка професійної майстерності автора, висловлення аргументованих практичних зауважень, висвітлення допущених у ньому помилок та недоглядів, відзначення досягнень, точне визначення суспільно-політичної або літературно-художньої вартості твору.
Тема. Відгук про твір мистецтва в публіцистичному стилі. Мета: поглибити знання про відгук як жанр публіцистики, вчитися аналізувати відгуки та самостійно складати їх; розвивати образне та логічне мислення, творчу уяву, мовлення, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до прекрасного, повагу до мистецтва.
Відгук – це: висловлення глядачем чи слухачем безпосередніх вражень від сприйняття твору жанр публіцистики, викладена в періодичному виданні або оголошена по радіо чи на телебаченні оцінка аудиторією літературно – мистецьких творів
Для відгуку як жанру публіцистики характерні: оперативність; актуальність; лаконічність; відверта оцінність.
Мета відгуку Висловлення власної оцінки твору, особливостей його індивідуального сприйняття.
Головні вимоги до відгуку Враження висловлюються переважно від першої особи тактовно, ненав’язливо, доброзичливо.
Побудова відгуку Зачин (що спонукає ознайомитися з твором і дати йому оцінку). Стислий переказ змісту твору чи його опис. Підсумок (обґрунтована оцінка та особисте ставлення до твору мистецтва).
Таким Шевченка ми не бачили Не знаю, як вам, а мені не доводилось бачити в творах мистецтва такого Шевченка, як на картині «В казематі» Андрія Антонюка. Смішний, навіть чудний дідусь — і водночас близький, людяний, не відсторонений. Шевченко на цій картині — стражденна людина, яка поневіряється і муки свої виливає на папері. М’яке світло вихоплює пронизливий погляд Шевченкових очей. У них я відчуваю розпачливу беззахисність і душевний біль. За глибиною психологізму це один з найсильніших портретів Кобзаря, який мені довелось бачити. Картину написано темними, навіть тьмяними фарбами. Враження таке, ніби із зображеного на полотні простору викачано повітря. Це посилює відчуття тяжкої здавленості, несвободи, приниженості й гіркоти. Гілка калини, кобза на задньому плані — чи то видіння, чи то реальність… Ці традиційні алегорії наближають твір до народної картини. За Н. Васильченко.
Репродукції портретів Т. Г. Шевченка, виконаних В. Касіяном. Василь Касіян Василь Касіян «Якось-то йдучи уночі...» «І мертвим, І живим …»
ЗАВДАННЯ Створити відгук на одну із репродукцій портретів Т. Г. Шевченка, виконаних В. Касіяном.
Домашнє завдання Напишіть відгук про нещодавно прочитану книжку так, щоб епіграфом до його тексту можна було взяти слова: «Бачу я душу мою крізь прочитану книгу».
Схожі презентації
Категорії