X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В. Сухомлинський "Які вони бідні"

Завантажити презентацію

В. Сухомлинський "Які вони бідні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА ПОБАЧЕНИЙ СХІД СОНЦЯ, ПОЧУТИЙ СПІВ ЖАЙВОРОНКА – НЕ ЗАЛИШАТЬ БАЙДУЖИМ.

Слайд 2

ЗАВДАННЯ . НАВЧАТИ ЧИТАТИ І СЛУХАТИ ТВІР, У ЯКОМУ ОПИС ПРИРОДИ ВІДІГРАЄ ВАЖЛИВУ РОЛЬ; . ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗУМІТИ ПРОЧИТАНЕ; . ВИХОВУВАТИ УВАГУ ДО ХУДОЖНЬОГО СЛОВА, КРАСИ ПРИРОДИ; . ВИКЛИКАТИ БАЖАННЯ БАЧИТИ КРАСУ ПРИРОДИ.

Слайд 3

ЗНАТИ . З ЯКИХ ЧАСТИН СКЛАДАЄТЬСЯ ТЕКСТ; . ЩО ТАКЕ ОСНОВНА ДУМКА ТВОРУ; . ЩО ТАКЕ АБЗАЦ ТЕКСТУ.

Слайд 4

ВМІТИ . ВИЗНАЧАТИ ОСНОВНУ ДУМКУ ТВОРУ; . ЧИТАТИ ОПОВІДАННЯ В ОСОБАХ; . ЗНАХОДИТИ В ТВОРІ ОПИСИ ПРИРОДИ.

Слайд 5

МАТЕРІАЛ ДЛЯ ЧИТАННЯ В. СУХОМЛИНСЬКИЙ «ЯКІ ВОНИ БІДНІ».

Слайд 6

СКОРОМОВКА ХИТРУ СОРОКУ СПІЙМАТИ МОРОКА, А НА СОРОК СОРОК – СОРОК МОРОК.

Слайд 7

ДОДАЙТЕ СЛОВО ПІД ГОРОЮ ХВОЙНИЙ …… ЗА ГОРОЮ ХИЖИЙ …… ВКРИТА ТРАВАМИ …… ЗБОКУ ЛИСЯЧА …… В НІЙ ХИТРЮГА НЕПРОСТА ВІД СОБАК ХОВА …… ЯК НАВІДАВСЯ В ……. ТО ВІДРАЗУ Ж ПІВЕНЬ …….

Слайд 8

ЧИТАЙТЕ ТІЛЬКИ НАЗВИ ПТАХІВ МОРЯК, СОРОКА, ЛИПА, МЕТРО, ДЯТЕЛ, ЗИМА, СИНИЦЯ, ВОРОНА, СИН, ЗОШИТ, ГОЛУБ, ЗАЄЦЬ, ЖАЙВОРОНОК.

Слайд 9

. Назвіть птахів по пам'яті, які щойно прочитали. . Який птах зайвий і чому? . Які ще знаєш птахи цієї групи?

Слайд 10

Відгадай загадку! ПТАШКА ЦЯ МАЛЕНЬКА, ЛАГІДНА, СІРЕНЬКА. В НЕБЕСАХ ЛІТАЄ, СОНЦЕ ЗУСТРІЧАЄ.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

ЖАЙВОРОНОК – НАЙКРАЩИЙ СПІВАК ПОЛЯ. ЖАЙВОРОНОК ВСТАЄ ДУЖЕ РАНО І ЗУСТРІЧАЄ СОНЦЕ. ЖАЙВОРОНОК – СИМВОЛ ВЕСНИ. ПРИЛІТАЄ ОДНИМ З НАЙПЕРШИХ ДО 19 БЕРЕЗНЯ, ЯКРАЗ НА СВЯТО «СОРОК СВЯТИХ». ТОМУ ЗА ТРАДИЦІЄЮ ПЕКЛИ 40 ЖАЙВОРОНКІВ З ТІСТА І ЗУСТРІЧАЛИ ВЕСНУ.

Слайд 17

Легенда про жайворонка Розповідають, що, коли Див створив землю, він хотів скликати всіх небесних богів, щоб ті помилувалися на справу його рук. Кликав, кликав їх Див знизу, навіть втомився, а вони все не чують. Тоді підняв він камінчик і кинув його так високо, що докинув до самого неба. І у вишині камінчик раптом претворився на маленьку сіру пташку, яка дзвінко заспівала - і привернула увагу богів. Глянули вони на землю - і захопилися справою рук Дия. Почали так голосно кричати від захоплення, що пташка каменем впала з висоти - якщо б не крильця, розбилася б вщент! З тих пір жайворонок то парить високо-високо, то різко опускається з пронизливим криком. Але там, у блакитній височині, він співає так солодко, що навіть Боги не можуть залишитися байдужими до цього співу. А про людей і говорити нічого!

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Народився В. О. Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівка на Кіровоградщині в родині бідного селянина.

Слайд 23

В. О. Сухомлинський - автор близько 1200 художніх творів – оповідань і казок для дітей. Великий педагог, мудрий учитель, публіцист, письменник, чудова людина.

Слайд 24

Давно вже немає серед нас великого Вчителя, але Школа під Голубим Небом працює і сьогодні. Справу свого наставника продовжують інші вчителі.

Слайд 25

СЛОВНИКОВА РОБОТА. ЗІРНИЦЯ НЕБОСХИЛ ВИСОЧІНЬ ЗАЙНЯЛАСЯ КРИЛЬЦЯМИ ДОТОРКАЮЧИСЬ ЖАЙВОРОНКОВА ГРУДОЧКА ЗАТАМУВАВ ПОДИХ РОЗСИПАЄ НАД СТЕПОМ ЗЛИНУВ У ВИСОЧІНЬ

Слайд 26

ПОЯСНИ ПРИСЛІВ’Я. ВСЯКА ПТАШКА СВОЇ ПІСНІ МАЄ. ЯКА ПТАШКА - ТАКА Й ПІСНЯ. РАННІ ПТАШКИ РОСУ П’ЮТЬ, А ПІЗНІ СЛІЗКИ ЛЛЮТЬ.

Слайд 27

РОБОТА В ПАРІ. ПРОЧИТАЙТЕ РОЗМОВУ БАТЬКА Й СИНА В ОСОБАХ, НАМАГАЮЧИСЬ ПЕРЕДАТИ ЇХНІ ПОЧУТТЯ.

Слайд 28

ПОЯСНІТЬ ЗМІСТ ЗАГОЛОВКА. ЯКІ ВОНИ БІДНІ –ХТО НЕ МАЄ ГРОШЕЙ. ЯКІ ВОНИ БІДНІ –ХТО ГОЛОДНИЙ. ЯКІ ВОНИ БІДНІ –ХТО НЕ МОЖЕ ПОЧУТИ ЖАЙВОРОНКОВУ ПІСНЮ.

Слайд 29

РОБОТА В ГРУПІ ПОДУМАЙТЕ! ВИБЕРІТЬ ОСНОВНУ ДУМКУ ОПОВІДАННЯ. Придивлятися і прислухатися до краси природи. - Любити природу рідного краю. - Охороняти й берегти природу.

Слайд 30

Гра «Закінчи речення» . Сьогодні на уроці я навчився … . Я дізнався … . Найбільше мене вразило …

Слайд 31

ДЯКУЮ ЗА співпрацю!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання