X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
С.Черкасенко “Маленький горбань”

Завантажити презентацію

С.Черкасенко “Маленький горбань”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

С.Черкасенко “Маленький горбань”. Краса та незахищеність людської душі Двадцять сьоме листопада Класна робота

Слайд 2

Завдання Навчитися бачити духовний світ головного героя, характеризувати його вчинки. Вміти логічно і творчо мислити, грамотно висловлювати власну думку. Цінувати почуття доброти, милосердя, здатності до співпереживання.

Слайд 3

“Найуважніший читач” 1. Герої оповідання… (Павлусь, Захарко, Пронька, дідусь, мати) 2. Де проживала родина головного героя? (у шахтарському містечку) 3. Як забавлялися хлопці під час свята? (грали у м'яча) 4. В яку пору року відбуваються події твору? (навесні, квітень) 5. Гнізда яких пташок шукали хлопці на чолі із Захарком? (жайворонків)

Слайд 4

“Найуважніший читач” 6. Де зазвичай ховається Захарко від своєї матері? (у старій шахті) 7. Де знайшов дід Антип Захарка, коли той ховався від нього? (на стайні в соломі) 8. Які погані звички мав Захарко? (палив, крав гроші в матері) 9. У що грали Павлик та Захарко після перемир'я? (у крем'яхи)

Слайд 5

Чужа душа – то, кажуть, темний ліс. А я кажу: не кожна, ой, не кожна! Чужа душа – то тихе море сліз. Плювати в неї – гріх тяжкий, не можна. Ліна Костенко

Слайд 6

Справа не в тому, в чому людина ходить, а в тому, що вона в собі носить. І.В.Омулевський Найкращий засіб від образи – пробачення. Сенека Не за обличчя судіть, а за серце. Г.С.Сковорода

Слайд 7

Образ Павлика

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Ділма Роуссефф барзильський політик, президент Федеративної Республіки Бразилія з 1 січня 2011 року

Слайд 12

Образ Захарка

Слайд 13

Захарко

Слайд 14

Захарко

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Які проблеми порушує автор у творі? Проблема добра. Проблема людяності. Проблема стосунків між людьми. Проблема всепрощення. Проблема виховання. Проблема дружби.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Розподільний диктант

Слайд 21

Розподільний диктант

Слайд 22

Яке майбутнє в Павлика?

Слайд 23

Ванга - болгарська ясновидиця. Народилася в Османській імперії в сім ’ї бідного селянина. У віці 12 років Ванга втратила зір під час буревію. Вихор відкинув її на сотні метрів. Вона була знайдена тільки ввечері із забитими піском очима. Результат – повна сліпота.

Слайд 24

Стіві Уандер - американський соул-співак, композитор, піаніст і продюсер. Його називають великим музикантом нашого часу. Він, сліпий від народження, 22 рази отримував премію “Греммі”.

Слайд 25

Людвиг ван Бетховен - німецький композитор, представник віденської класичної школи. Будучи вже відомим композитором, Бетховен почав втрачати слух, згодом повністю оглух. Але саме з цього часу композитор створив свої найвідоміші твори.

Слайд 26

Стівен Гокінг – відомий учений-фізик. 1962 року закінчив Оксфордський університет. Відомий своїми дослідженнями в астрофізиці, зокрема теорії чорних дір, популяризатор наукових знань.

Слайд 27

Микола Петрович Бідняк – український художник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня, член Національної спілки художників України та Світової асоціації митців, що малюють вустами чи ногами. Професор Львівської національної академії мистецтв. Микола Бідняк створив понад три з половиною тисячі робіт.

Слайд 28

Так треба жити, щоб нікому зла не чинити та завжди … творити.

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Так треба жити, щоб нікому зла не чинити та завжди добро творити

Слайд 34

Проблемне питання Краса врятує світ чи Краса душі людської врятує світ

Слайд 35

Після уроку я буду… На уроці я зрозумів… Павлик мене навчив… Закінчіть речення

Слайд 36

Чужа душа – то, кажуть, темний ліс. А я кажу: не кожна, ой, не кожна! Чужа душа – то тихе море сліз. Плювати в неї – гріх тяжкий, не можна. Ліна Костенко

Слайд 37

Умій відчувати поруч із собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний світ – радість, горе, біду, нещастя. Своєю поведінкою, своїми вчинками не завдавай людині болю, образи, хвилювання. В.Сухомлинський

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання