X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рушник як символ України

Завантажити презентацію

Рушник як символ України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Смірнова І.А. вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Український рушник Український вишиваний рушник з'явився приблизно п'ять сторіч назад.

Слайд 3

Рушники - це відбиття культурної пам'яті народу.

Слайд 4

Вишитий рушник створював настрій, формував естетичні смаки, був взірцем людської працьовитості.

Слайд 5

Український рушник Вишиваний рушник - це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Слайд 6

Український рушник Вишивкою оздоблювали рушники, фіранки, жіночий та чоловічий одяг. Особливої уваги надавали рушникам - старовинним оберегам дому, родини .

Слайд 7

Український рушник У давнину рушник, вишитий відповідними візерунками-символами, був неодмінним атрибутом багатьох обрядів: з рушником приходили до породіллі вшанувати появу нової людини, зустрічали, проводжали дорогих гостей, справляли шлюбні обряди, проводжали в останню путь, прикрашали образи та накривали хліб на столі.

Слайд 8

Рушник у ритуалах - символ святості, чистоти, захисту На іконах Оберіг

Слайд 9

Рушник у ритуалах - символ святості, чистоти, захисту На весіллі

Слайд 10

Рушник у ритуалах - символ святості, чистоти, захисту Для новонароджених Хліб і сіль

Слайд 11

Рушник у ритуалах - символ святості, чистоти, захисту На зустрічах, привітаннях гостей В церкві

Слайд 12

Рушник у ритуалах - символ святості, чистоти, захисту На хрестах Перед збиранням врожаю

Слайд 13

Символи кольорів на рушниках — це любов, світло, боротьба — символ здоров‘я - весна, буяння, оновлення, життя - повернення додому - щаслива дорога з чистим небом і ясним сонцем - це журба, горе, нещастя — символ удачі

Слайд 14

Символіка малюнка Дерево життя Дерево Життя, Світове Дерево, Дерево Роду, Древо, Квітка, Вазон – все це наукові та народні назви центрального символу в рушниках. Дерево являє собою безсмертя, нескінченість Життя, його розмаїття.

Слайд 15

Символіка малюнка Калина Калину пов'язували з народженням Всесвіту, вогняної трійці: Сонця, Місяця та Зірки. Тому назву вона отримала від давньої назви Сонця – Коло. А оскільки плоди калини червоні, вони символізують кров та безсмертний рід. Саме тому весільні рушники, дівочі і навіть чоловічі сорочки прикрашають гронами калини.

Слайд 16

Символіка малюнка Виноград Символіка винограду розкриває нам радість і красу створення сім’ї. А ще виноград символізує Ісуса Христа. «Я є істинна виноградна Лоза, а Батько Мій — Виноградар» — сказано в Євангелії від Іоанна.

Слайд 17

Символіка малюнка Птахи Парно зображені птахи в народному мистецтві уособлюють кохання, щастя, чим і пояснюється їх розташування на рушниках для весільних обрядів.

Слайд 18

Символіка малюнка Дуб Дуб – священне дерево, яке уособлювало Перуна, бога блискавки та грому, чоловічої енергії, розвитку, життя. Тому парубки і молоді чоловіки завжди мали при собі чарівний оберег живильної сили свого роду.

Слайд 19

За мотивами орнаменти вишивок поділяються на три групи:

Слайд 20

Геометричний (абстрактний) орнамент

Слайд 21

Рослинний орнамент

Слайд 22

Зооморфний (тваринний) орнамент

Слайд 23

Наш український рушник пройшов крізь віки, і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею: він щедро простелений близьким і далеким друзям, гостям. Отож, нехай символ цей завжди буде у нашій добрій хаті, як ознака великої любові й незрадливості !  

Слайд 24

Дякую за увагу!

Слайд 25

Список використаних джерел Матейко К.М., «Український народний одяг», К.,1977,с.145. http://muzofon.com/search/пісня%20 http://vishivochka.at.ua/news/tradiciji_ukrajinskogo_rushnika/2009-12-02-26

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання