X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Літературні казки

Завантажити презентацію

Літературні казки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Читання І частина 3 клас Літературні казки Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії

Слайд 2

Тамара Коломієць

Слайд 3

Тамара Опанасівна Коломієць народилася в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині. Мати багато працювала, тому вихованням дівчинки займалася бабуся. Тамара виросла «у пелені бабусі Ганни», яка була в міру релігійною, керувалася здоровим глуздом і прислухалася до народної мудрості. Ці риси характеру вона передала внучці. Неписьменна баба Ганна знала напам'ять майже весь «Кобзар» і часто його цитувала. Мама дівчинки працювала лікарем. Дідуся і татка, на жаль, уже в ранньому дитинстві у дівчинки не було: дідуся забрала громадянська, а татка — Друга світова війна. Але був ще маленький братик, якому доводилося власноручно майструвати вітрячки, літачки та кораблики. Ще до війни дівчинка вміла читати. А потім усі підручники замінив «Кобзар» та бабусині козацькі й чумацькі сумовиті пісні, казки, загадки, лічилки, яких вона знала безліч. У дитинстві дівчинка надавала перевагу хлопчачій компанії і гралася виключно з хлопчаками. У шкільні роки мріяла стати лікарем, бо дитяче серце ще довго залишалося чутливим до ран війни. Якщо у школі задавали писати твір на вільну тему, то Тамарі легше було висловлюватись у віршованій формі. А коли в пам'яті народжувався якийсь рядок, то він, як правило, мав бути останнім і на нього «треба було вийти». Перша збірка лірики Тамари Коломієць -— «Проліски» (1956) — з'явилася друком, коли авторка — студентка факультету журналістики Київського університету — мала 21 рік. Потім вийшло 10 книжок лірики, зокрема «Осіння борозна» (1981), «Багаття на межі» (1984) та «Дорога в листопад» (1990). У її творчому доробку— понад ЗО збірок оригінальних казок, віршів, небилиць, лічилок, смішинок, загадок. Найвідоміші її книги: «Починаються дива», «Жмурки», «Пісенька про гнома», «Пісня джерельця», «Дощик-накрапайчик». Тамара Опанасівна досить активно якийсь час співпрацювала з популярним журналом «Пізнайко». Нещодавно «Веселка» перевидала її «Веселе місто Алфавіт». У Тамари Коломієць, за книжками якої виросло не одне покоління, — уже своя абеткова бібліотечка: вона має 6 абеток для 6 онуків. Тамара Коломієць — щаслива мати і бабуся. Вона має двох дочок (Оксану й Мар'яну) і шестеро онуків. Стежками матері пішла донька — талановита поетеса Мар'яна Рочинь, а брат — Петро Коломієць — відомий сьогодні письменник, журналіст, автор багатьох історико-пригодницьких повіст Тамара Коломієць

Слайд 4

Козуб - ручний кошик із лубу або лози.

Слайд 5

и Анатолій Дімаров Анатолій Дімаров народився в 1922 році на Полтавщині в сім'ї хлібороба. За своє життя письменник відчув на собі і жахи голодомору, і біль Великої Вітчизняної війни. Письменник і донині мешкає в Києві. Не дивлячись на свій вік, Анатолій Андрійович дуже активна людина з веселою вдачею, гострим розумом, почуттям гумору і великою працездатністю.

Слайд 6

Загадка День і ніч стукає воно, Немов би заведено. Буде погано, якщо раптом Припиниться цей стукіт. серце

Слайд 7

л Серце – центральний орган кровоносної системи, ритмічні скорочення якого забезпечують кровообіг.

Слайд 8

т “ Гронування ” Серце Орган Життя Кров Любов Душа Радість Добро Почуття

Слайд 9

ь Робота за малюнком

Слайд 10

- Яким було б життя у лісі, якби всі дерев'яні чоловічки мали добре серце? Фантазуємо

Слайд 11

б Птахолов

Слайд 12

. Олександр Зима

Слайд 13

Олександр Вікторович народився в селі Рибальчому на Херсонщині, на землі,що пахла «полином і безсмертником, сухим цвітом молодого буркуну йще чимось гарячим і до щему рідним». Закінчив середню школу в місті Гола Пристань. Саме на цей період, а також на роки служби в Армії припадають перші проби пера О. Зими. Усвідомивши недостатність наявних знань, Олександр вступає на факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка, який закінчив у 1964 році. Свою першу повість «Березовий грім» надрукував в львівській обласній газеті «Ленінська молодь», де працював молодий журналіст завідувачем відділу. Рукопис першої книжки «Хліб для подорожнього» редагував у видавництві «Молодь» Григір Тютюнник (1971). Друга книжка «День молодого сонця» вийшла у львівському видавництві «Каменяр» у 1973 році. Якось письменник признався, що пише казки. Однак не судилося авторові бачити їх надрукованими. Вони так і залишилися лежати на робочому столі О. Зими аж до 1987 року і прийшли до читача саме тоді, коли казкареві мало б виповнитися п'ятдесят. (1937-1986)

Слайд 14

т Дрізд Коноплянка Вивільга Одуд Дятел

Слайд 15

Синиця Вільшанка Мухоловка Горихвістка

Слайд 16

Гусениця шашіль Гусінь Тля

Слайд 17

т Сойка Поповзень Сорокопуд Шпак

Слайд 18

ь Вадим Скомаровський

Слайд 19

Народився Вадим Скомаровський 1 червня 1937 року в селі Балико-Щучинка (Кагарлицький район на Київщині). Багата природа розвивала творчу уяву майбутнього поета, дещо скрашувала його дитинство, яке припало на роки війни. У дитинстві майбутній поет зачитувався книжками Аркадія Гайдара і Миколи Трублаїні. Батько загинув на фронті. Мати все життя працювала вчителькою. Після закінчення семирічки, Вадим працював учителем у Бородянській школі на Київщині. Згодом закінчив Ізмаїльський педагогічний інститут. 1956 року Вадим Скомаровський надрукував у журналі «Піонерія» свій перший вірш для дітей. Невдовзі з'явилися перші поетичні збірки «У сестрички радість» (1959) та «Зірочка» (1961). У 1963 році вийшла в світ книжка Вадима Скомаровського «На Тарасовій горі» — вірші, присвячені Тарасові Шевченку. Відтоді поет часто звертався до образу Великого Кобзаря. У 1973 році він видав збірку «Тарасова криниця», а в 1979 — створив поему «Тарасові птиці». Скомаровський також є автором поем «Зошит у лінійку», «Багряний листок», «Вітер мандрів» та казкок «Де поділися зірки?», «Чому в морі вода солона», «Чому Лютий короткий» та інші. Пише також гумористичні, сатиричні поезії, мініатюри, шаради. Твори В. П. Скомаровського перекладено російською, білоруською, молдавською, казахською, киргизькою, туркменською, башкирською мовами. Вони видані у Болгарії, Польщі, Чехії, Канаді.

Слайд 20

ь Чому вода в морі солона? Коли йде дощ, він розчиняє частинки солей, що містяться в грунті і кам'янистих породах. Струмочки дощової води потрапляють в річки. Течія річки переносить солі в моря. Вода під дією сонця випаровується і випадає на землю у вигляді опадів, але сіль залишається в морі. За мільйони років там її накопичилося достатньо.

Слайд 21

ь Чайка Баклан

Слайд 22

ь Баркас Човен Фелюга

Слайд 23

ь Жорна – камінці, які мелють

Слайд 24

ь Крокви Сваволя - беззаконня

Слайд 25

Порівняльна характеристика братів жадний завидющий терплячий щедрий добрий лагідний загребущий

Слайд 26

ь Фантазуємо - Чи була б у морі солона вода, якби старший брат не був такий жадібний?

Слайд 27

ь Ігор Калинець Народився 9 липня 1939 року

Слайд 28

Народився 9 липня 1939 року у Ходорові на Львівщині. І, хоч я покинув містечко 1956 року, коли закінчив середню школу й вступив до Львівського університету, зв’язків із ним не пориваю донині. Бо з Ходоровом пов’язані не тільки мої дитячі враження й спогади, бо звідти не тільки джерело натхнення – там люди, що дали мені життя й визовали у здоровому, національному дусі. Мій доробок становить 17 поетичних збірок, що згруповані в двох циклах. Закінчив філологічний факультет Львівського державного університету. Працював у Львівському обласному архіві. Багатолітній політв’язень, член Української Гельсінської групи. Тираж першої збірки "Вогонь Купала" (1966, Львів) було вилучено з продажу. У 1972 році засуджений на 6 років ув’язнення та 3 роки спецпоселення. Автор низки поетичних збірок, які склали два цикли "Пробуджена муза" і "Невольнича муза". Окремими виданнями за кордоном також вийшли поетичні збірки "Вогонь Купала" (1966), "Поезії з України" (1970), "Підсумовуючи мовчання" (1971), "Коронування опудала" (1972), "Невольнича муза" (1991, США), "Пробуджена муза" (1991, Варшава) та інші. В Україні — "Тринадцять алогій" (1991), "Шлюб з полином" (1995), "Слово триваюче" (1997), "Терновий колір любові" (1998), "Шлюб з полином" (1998), "Ці квіти нестерпні" (2000) та низка дитячих книжок. Лауреат державної премії імені Т. Г. Шевченка та премії імені Василя Стуса. Живе й працює у Львові.

Слайд 29

ь Читання вірша Квітів,як піску у морі, Листя у зеленім борі. Щоби їх перелічити, Треба двісті років жити! Любіть квіти, любі діти, Гру барвистих кольорів, Це окраса наших парків, Наших шкіл і всіх дворів.

Слайд 30

ь Незабудки

Слайд 31

ь Словник Літепло – тепла вода Гайовик – лісовик

Слайд 32

Гра “Квіткова галявина” нятрода циснар пантюль шокамар каалфі астрай

Слайд 33

ь Висновок Посадіть квіти біля школи, Щоб на цілий білий світ Усміхалась щира доля І квітковий ніжний цвіт.

Слайд 34

ь Всеволод Нестайко

Слайд 35

Народився 30 січня 1930 року в м. Бердичів, тепер Житомирської області. Закінчив 1952 року Київський університет. Працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», видавництвах «Молодь», «Веселка». Пише повісті, оповідання, казки для дітей. Автор збірок оповідань «Шурка і Шурко» (1956), «Це було в Києві» (1957), повістей «В Країні Сонячних Зайчиків» (1959), «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Таємниця трьох невідомих» (1970), «Тореадори з Васюківки» (1973; однойменний телефільм 1968р. за цим твором одержав „Гран-прі" на Міжнародному кінофестивалі в Мюнхені і 1969р. — головну премію на Міжнародному кінофестивалі в Алегзандрії, Австралія), «Одиниця з обманом» (1976, однойменний фільм за цим твором одержав 1984р. премію на Всесоюзному кінофестивалі в Києві та 1985р. — на Міжнародному кінофестивалі в Габрово), «Пригоди Грицька Половинки» (1978), «Пригоди журавлика» (1979), «Незвичайні пригоди у лісовій школі» (1981; премія ім. Лесі Українки, 1982), «Чудеса в Гарбузянах» (1984), «П'ятірка з хвостиком» (1985), «Скринька з секретом» (1987), збірки казок «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988) Книжку «Тореадори з Васюківки» 1979 року рішенням Міжнародної Ради з дитячої та юнацької літератури занесено до «Особливого Почесного списку Г. К. Андерсена». Твори В. Нестайка перекладено багатьма мовами.

Слайд 36

ь Палац

Слайд 37

ь Казка Насолода Чарівність Краса Добро Сила Чудеса

Слайд 38

ь Пуд - одиниця ваги або маси, яка вживалася в Україні з княжих часів і до введення метричної системи мір у 1918 році (Центральні та Східні землі). Пуд офіційно застосовувався і в СРСР для визначення врожайності або при заготівлі сільськогосподарських продуктів. Пуд має 40 фунтів = 16,3805 кг. Гаптували – вишивали шовковими нитками, вкритими тонким шаром золота або срібла

Слайд 39

ь Корито – відкрита дерев’яна або металева посудина, яка використовується для прання білизни, напування і годівлі худоби.

Слайд 40

ь

Слайд 41

. 1. Серце доброї людини ... а) жовте та зморщене; б) велике та світле; в) блискуче, як пластмасова кулька.  2. Страшне військо — це ... а) дерев'яні чоловічки; б) птахи; в) гусінь, тля, шашіль, жуки. 3. Встав пропущені слова. "І все, либонь, пішло б на лад, якби ... старший брат". а) не лінився; б) не дрімав; в) не заздрив.  4. Що плутала і зовсім забувала дівчинка з казки "Про що розповіли незабудки"? а) свою адресу; б) назви квітів і різного зілля; в) поливати квіти.  5. Смішне ніколи де буває ... а) гарним; б) цікавим; в) страшним.  6. Всіх людоїдів, злих чаклунів, відьом та чортів знищили ... а) Ілля Муромець та Котигорошко; б) капітан Врунгель та Горбоконик; в) сонячні зайчики. 1. б; 2. в; 3. в; 4. б; 5. в; 6. в . Тести

Слайд 42

ь Молодці!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання