Як спилкуються тварини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мова Тварин Мова тварин — набір символів та жестів, які складають основу спілкування тварин, сукупність конкретних сигналів — звукових, нюхових, зорових тощо, які діють в даній ситуації і мимоволі відображають стан тварини в даний конкретний момент. Мова тварин уроджена. Вчитися її тварині не доводиться. Якщо курча вилупилося в ізоляції, то й воно володіє «словниковим запасом», який слід мати курці або півневі. У спілкуванні тварин можна знайти низку особливостей, характерних для мовного спілкування людини. Тварини користуються «мовою», так би мовити, не навмисно. Сигнали виражають їх емоційний стан і не призначені для своїх співтоваришів. «Мова» у них – не знаряддя пізнання, а результат роботи органів чуттів. Гусак не повідомляє про небезпеку, а криком заражає зграю своїм переляком.
Мова Птахів Птахи «розмовляють» крилами, посвистом, демонструють своє строкате пір’я, різні пози. Але найчастіше вони спілкуються за допомогою звуків. Підраховано, що голоси і пісні птахів мають близько 400 відтінків.
Мова риб Мова звуків притаманний багатьом звірам. Навіть деякі риби здатні їх видавати для інформування оточуючих про небезпеку або нападі. Наприклад, скат гупає, сом вміє хрюкати, камбала видає дзвін, риба-жаба гуде, сциена співає. Звук народжується у них при вібрації зябер, скреготінні зубів, стисканні міхура. Є риби, які використовують зовнішнє середовище для навмисного створення звуків. Так, лисяча акула б'є по воді хвостом під час полювання, прісноводні хижаки в гонитві за здобиччю виринають
Мова Котів Кожен господар, спостерігаючи за поведінкою своїх вихованців, помічав, що вони теж вміють розмовляти. Наприклад, кішки по-різному можуть муркотіти, якщо просять їжу, коли відпочивають. Вони нявкають поруч з людиною, але мовчать або шиплять наодинці з родичами, використовуючи для спілкування мова рухів тіла. Особливо цікаво спостерігати за положенням їхніх вух: вертикально підняті означають увагу, розслаблені і витягнуті вперед – спокій, спрямовані назад і притиснуті – загрозу, постійний рух вухами – зосередженість.
Схожі презентації
Категорії