X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
вплив пестицидів на довкілля

Завантажити презентацію

вплив пестицидів на довкілля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив пестицидів на довкілля

Слайд 2

Людина вдається до допомоги пестицидів з метою зберегти вирощуваний нею врожай. Однак пестициди негативно впливають на довкілля.   Альтернативні методи боротьби зі шкідниками     Більшість органічних пестицидів, таких як ДДТ, діелдрин та ендрин, у США та Європі є зоборонені до застосовуання. Натомість, сьогодні використовуються такі безпечні речовини, як, наприклад, малатіон. Вони мають властивість протягом кількох років розкладатися на більш безпечні сполуки. Багато фермерів перейшли до використання натуральних методів боротьби зі шкідниками.        Фермери стараються не використовувати гербіциди на окраїнах полів, щоб тут продовжували жити птахи та інші корисні тварини. 

Слайд 3

Багато людей щодня використовують обприскувачі проти мух, засоби від равликів, ошийники проти бліх для своїх улюбленців, покривають деревину спеціальною захисною речовиною і борються з бур'янами. Хімічні засоби захисту необхідно використовувати в мінімальних кількостях, зберігати їх в безпечному місці й суворо дотримуватися приписаної інструкції. Необхідно чітко контролювати кількість засобу, що використовується, тому що великі дози шкідливі як для людини, так і для навколишнього середовища. Від садових шкідників можна позбавитися природним шляхом, якщо задіяти на ділянці жаб, їжаків, сонечок і птахів. Від небажаних гостей, зокрема пернатих, врятує сама звичайна сітка.     Сонечко - біологічний ворог попелиці. 

Слайд 4

Чисельність центральноєвропейської популяції сапсанів знизилася у 1950-1975 роках на 90% у зв'язку з використанням пестицидів, особливо ДДТ. У країнах, що розвиваються, для боротьби зі шкідниками використовується ДДТ, який призводить до скорочення чисельності хижих птахів і впливає на товщину шкарлупи їхніх яєць. Майже 25% від сукупної маси інсектицидів у розвинених країнах використовується для охорони кімнатних і садових рослин. У гусені яблуневих плодожерок виробився імунітет до ДДТ Крім того, вони не їдять отруєну ним їжу. Інсектицид паратіон діє подібно до нервово-паралітичного газу, що використовувався під час Другої Світової війни. 100 міліграмів цієї речовини достатньо, щоб вбити людину. У загальносвітовому масштабі використання пестицидів, на жаль, щорічно збільшується на 12%. Наприклад, у Великій Британії у 1990 році щотижня використовувалося 450 тонн цих речовин.

Слайд 5

ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ    Для боротьби із бур'янами і шкідниками фермери використовують гербіциди та інсектициди. Найбільш небезпечною отрутою серед пестицидів є інсектициди. Інсектициди у наші дні використовуються головним чином у сільському господарстві. Найотрутніші хімічні пестициди з'явилися наприкінці 60-х років, а найшкідливішими з них вважають сполуки хлору та органфосфатів. Великі дози отрутохімікатів здатні вбити великих тварин і навіть людину.     ДДТ розкладається протягом багатьох років і має властивість поступово накопичуватися в організмах тварин. У сучасному сільському господарстві зменшується обсяг використання пестицидів (особливо ДДТ), але бажання підвищити продуктивність господарств у країнах, що розвиваються, уповільнює цей процес.     Пестициди розпилюються на великій площі. У результаті застосування ДДТ мандрівний дрізд майже зник. 

Слайд 6

ПОЛЯ, ЩО НЕСУТЬ СМЕРТЬ    У 50-х і 60-х роках на полях багатьох європейських країн загинули тисячі птахів. Вони годувалися зерном, що було отруєне пестицидним діелрином. На землі знаходили тисячі голубів, зябликів, дроздів, польових жайворонків та інших співочих птахів. Ситуація повторилася в США, де птахи отруїлися ДДТ.     У Великій Британії сталося ще масштабніше лихо. Тут загинула величезна кількість лисиць, які їли отруєних пестицидами птахів. Скоротилася чисельність хижих птахів, наприклад, яструбів-перепелятників, скопиних і сапсанів.     Наслідки використання пестицидів відчувалися ще багато років, оскільки залишки цих речових продовжували свій страшний „хрестовий похід" по природному ланцюгу живлення. У найсумнішій ситуації опинилися тварини, що стоять на верхівці харчової піраміди, тобто хижаки. В організмі хижих птахів поступово зростала концентрація цієї отрути. 

Слайд 7

ШКІДЛИВЕ ОБПРИСКУВАННЯ

Слайд 8

На американських фермах і в деяких африканських державах для розпилення пестицидів використовуються літаки, що летять низько над землею. Іноді подібну практику можна спостерігати і в європейських країнах. У такий спосіб хімікати розпиляються на багато кілометрів, потрапляючи далеко за межі полів, отруюючи не тільки шкідників, але й птахів і навіть такі тендітні створіння, як метелики.     Під час обприскування плодових дерев під струмінь інсектицидів можуть потрапити й бджоли. Ці невтомні трудівниці гинуть не відразу - їх умертвляє „вартовий" на вході до вулика, який уже не може впізнати їх по запаху. Пестициди можуть потрапити на землю, наприклад, коли дощ змиває їх з рослин. Отруйний розчин проникає у грунт, а звідти - в канали, струмки й річки, що течуть до моря. Риби, які дихають у воді зябрами, разом із киснем поглинають залишки розчинених пестицидів, що поступово накопичуються в їхніх тілах. Такі риби не вмирають від отруєння, вони стають легкою здобиччю хижаків. В організмі хижої риби відбуває-ться швидке накопичення пес-тицидів і перенасичення ними - в результаті тварина гине. Рибою харчуються також деякі ссавці, в результаті отруєння гинуть і ці тварини.

Слайд 9

Щодня люди виходять на боротьбу зі шкідниками, використовуючи для цього речовини, що отруюють природу. Та мало кому відомо, в яких величезних кількостях використовуються пестициди та наскільки небезпечними є наслідки їх застосування. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія