X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я людини"

Завантажити презентацію

"Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я людини

Слайд 2

Наслідки тривалого вживання наркотичних речовин руйнівні: вони викликають порушення серцевої діяльності і кровообігу, хвороби печінки і нирок, служать причиною раку і деградації особистості, що часто пов'язано з соціальним падінням і великим числом самогубств.

Слайд 3

Про шкоду куріння відомо давно. Проте занепокоєння вчених і лікарів, викликане поширенням цієї згубної звички, зростає, так як поки що значне число людей не вважає паління шкідливим для здоров'я. Куріння - не нешкідливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не приймає серйозно. Куріння

Слайд 4

Сьогодні у всьому світі, за свідченням відомого американського фахівця У. Чендлера, курить не менше 1 мільярда людей, споживаючи в цілому до 5 трильйонів сигарет на рік. Є й інша цифра: на кожного жителя нашої планети, незалежно від статі і віку, випускається до 1000 сигарет на рік. Виробництво і споживання тютюнових виробів помітно випереджає приріст населення. Загальна площа земель, відведених під тютюн, в даний час в світі перевищує 4 мільйони гектарів. Розташовані ці землі переважно на африканському та азіатському континентах, у той час як гостро необхідних сільськогосподарських угідь тут не вистачає.

Слайд 5

Алкоголь Доведено, що при попаданні алкоголю усередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і несприятливо діє на них аж до руйнування. При систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба - алкоголізм. Алкоголізм небезпечний для здоров'я людини, але він виліковний, як і багато інших хвороб.

Слайд 6

Основним діючим початком сп'яніння будь-якого напою був алкоголь - етиловий, або винний, спирт. Прийнятий внутрішньо він через 5 -10 хвилин всмоктується в кров і розноситься по всьому організму. Алкоголь - отрута для будь-якої живої клітини. Проникнувши в організм алкоголь, дуже скоро засмучує роботу тканин і органів. Швидко згораючи, він забирає в них кисень і воду. Клітини зморщуються, діяльність їх неможлива. При значному і частому попаданні алкоголю в організм, клітини різних органів, в кінці кінців, гинуть.

Слайд 7

Алкоголь згубно діє на клітини головного мозку (у тому числі і на клітини, що регулюють діяльність статевої системи) і на статеві центри, розташовані в спинному мозку. Одночасно слабшає діяльність молочних залоз, а в подальшому вона може і припинитися. Вчені виявили здорові статеві залози тільки у половини обстежених ними хронічно хворих на алкоголізм. Встановлено, що у чоловіків, що зловживають алкоголем, відзначається ослаблення потенції. У жінок алкоголь порушує вироблення статевих гормонів і дозрівання яйцеклітини, менструальний цикл.

Слайд 8

Печінка страждає від алкоголю найбільше: виникає запальний процес (гепатит), а потім і рубцеве переродження (цироз). Печінка перестає виконувати свою функцію по знезараженню токсичних продуктів обміну, виробленню білків крові та інші важливі функції, що призводить до неминучої смерті хворого. Цироз - хвороба підступна: вона повільно підкрадається до людини, а потім б'є, і відразу на смерть. Причиною захворювання є токсичний вплив алкоголю.

Слайд 9

Наркоманія Наркоманія - це тотальне ураження особистості, до того ж у більшості випадків супроводжується ускладненнями з боку фізичного здоров'я. Це означає, що людина, що йде по шляху наркомана, поступово знищує свої кращі моральні якості; стає психічно не цілком нормальним; втрачає друзів, потім сім'ю і, нарешті, повільно і вірно руйнує своє особисте тіло.

Слайд 10

Наркотик - це отрута, що повільно руйнує не тільки внутрішні органи людини, але його мозок і психіку. Бензин або клей "Момент", наприклад, перетворюють людей у розумово неповноцінних за 3-4 місяці, "безпечні коноплі" - за 3-4 роки. Людина, що вживає морфін, через два три місяці настільки втрачає здатність що-небудь робити, що перестає за собою доглядати і повністю втрачає людську подобу.

Слайд 11

Всі наркомани, незалежно від виду прийнятого наркотику, довго не живуть. Вони втрачають для живих істот інстинкт самозбереження. Це призводить до того, що близько 60% з них протягом перших двох років після прилучення до наркотиків роблять спробу самогубства. Багатьом це вдається.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія