X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Внутрішнє середовище людини та здоров я

Завантажити презентацію

Внутрішнє середовище людини та здоров я

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Внутрішнє середовище людини і здоров’я L/O/G/O

Слайд 2

зовнішнє середовище людини

Слайд 3

Фактори, від яких залежить здоров'я людини

Слайд 4

Епіграф до уроку : «Все є отрута, ніщо не позбавлено отруйності і все є ліки. Лише тільки доза робить речовину отрутою чи ліками ». Теофраст Парацельс ( 1 (1493 – 1541) Заклав основи лікарської, медичної хімії

Слайд 5

План вивчення теми: Вплив тютюнокуріння на організм людини Вплив алкоголю на організм людини Токсикоманія та її наслідки Вплив надмірного вживання ліків на здоров'я людини

Слайд 6

Хімічний склад цигарок

Слайд 7

Рак губи, наслідки від куріння

Слайд 8

Рак губи, наслідки від куріння

Слайд 9

Рак гортані, наслідки куріння

Слайд 10

Легені курця, фото легенів курця

Слайд 11

Хвороба Бюргера, наслідки куріння!

Слайд 12

фото рак трахеї (наслідки куріння)

Слайд 13

Фото рак щоки (наслідки куріння)

Слайд 14

Норма алкоголю в день, безпечна для здоров'я: 30 г горілки, 100 г вина, 300 г пива.

Слайд 15

Стадії алкоголізму стадія психічної залежності. В цей час алкоголь стає для людини постійно необхідним для того, щоб забути про неприємності, полегшити контакт з оточенням, емоційно розвантажитися. Характерна риса цієї стадії — винахідливість. Людина придумує самі різні приводи, щоб випити. Про це навіть придумали спеціальний короткий анекдот — про «календар алкоголіка». стадія фізичної залежності. Тепер регулярне надходження алкоголю в організм стає необхідним тому, що за багато років постійних випивок в організмі змінилася течія біохімічних процесів. Без регулярного вступу алкоголю організм вже не здатний нормально функціонувати. Найнебезпечніше на цій стадії ураження внутрішніх органів. Особливо страждає печінка, яка переймає на себе головний удар. У алкоголіка можуть розвинутися такі хвороби, як хронічний алкогольний гепатит (запалення печінки), цироз печінки, розвивається виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки. Дуже часто у людини страждає серце. деградація особи. У людини погіршується пам'ять і знижується інтелект. Людина слабшає, його внутрішні органи відмовляються нормально працювати: їх природні функції серйозно порушені багаторічним прийняттям алкоголю.

Слайд 16

Слайд 17

Токсикомания - Один з найбільш злоякісних видів наркоманії. Викликаючи серйозне порушення організму і сильну залежність, токсикоманія відрізняється від наркоманії лише в юридичному аспекті: вона викликається вживанням речовин, не віднесених Мінздравом до групи наркотиків, і на неї не поширюються правові і кримінальні акти, що діють стосовно наркоманів.

Слайд 18

Наркомани гниють заживо

Слайд 19

Фото народженої дитини від наркоманки,що вживає дезоморфин ( "крокодил") Батьки бавилися легкими наркотиками і зловживали алкоголем

Слайд 20

Вплив антибіотиків на організм людини: «+» - Пригнічують дію хвороботворних мікроорганізмів. «-» - Викликають алергічні реакції і звикання до них;        - Токсична дія на тканини і органи;        - Дисбактеріоз, молочниця, дріжджовий          стоматит. Увага! Маленьким дітям абсолютно протипоказаний антибіотик - гентоміцін! Він викликає різке зниження слуху.

Слайд 21

Приклади анальгетиків: болезаспокійливий, жарознижувальний та протизапальний засіб «+» - допомагає при застуді, лихоманці і головному болі; в невеликих дозах для профілактики інфаркту і інсульту. «-» - виразка шлунка і внутрішня кровотеча;             - Знижує згортання крові (небезпечно при операціях);             - Ослаблення слуху;             - Виникнення аспіриновой астми;             - Алергічні реакції синтезована Чарльзом Фредериком Герхардтом в 1853 році Увага! Небезпечно вживати аспірин спільно з алкоголем.

Слайд 22

Приклади анальгетиків: «+» - схожий з дією аспірину, але не викликає розрідження крові; рідше викликає алергію і менше подразнює шлунок «-» - у поєднанні з алкоголем пошкоджує і руйнує клітини печінки;          - пригнічує діяльність травного тракту Увага! На день потрібно вживати не більше 2 г парацетамолу (4 таблетки по 500 мг).

Слайд 23

Приклади анальгетиків: «+» є дешевим знеболюючим засобом «-» - порушення клітин печінки;        - Викликає звикання (анальгинову наркоманію - 4-5 табл. на день);        - Руйнує білі кров'яні клітини - лейкоцити, викликаючи при цьому рак крові;        - подразнює ШКТ;        - Викликає гостру ниркову недостатність (у 10% хворих) Увага! Анальгін є забороненим препаратом у багатьох країнах світу, але в країнах СНД він досі дозволений і відпускається без рецепта лікаря. Синтезован Людвигом Кнорром (Хьохст) в 1920 році.

Слайд 24

Наркотичні анальгетики: Дані препарати послаблюють і знімають відчуття болю, і викликають приємне почуття, яке називається ейфорія (від грец. «Eu» - добре, «Phero» - приносити). У людини відсутні неприємні відчуття і переживання, болі, нездужання, страхи, тривоги, голод і спрага; втрачається чутливість і відбувається втрата свідомості. У 1806 р. синтезований алколоїд - морфін. Він має аналгетичну і наркотичною дію (формує лікарську залежність). Його використовують при операціях. Гемфрі Деві

Слайд 25

Антигістамінні препарати: «+» Антигістамінні препарати призначаються людям, які страждають на поліноз (сінну лихоманку), астмою, кропив'янкою, дерматитом, алергією. Дані препарати позбавляють від нежиті, першіння в горлі, нападів кашлю і задухи, сильного свербіння. «-» - Викликають сонливість;                - Викликає загальмованість реакцій і загальну слабкість організму. Увага! Седативні препарати найкраще приймати у другій половині дня і на ніч.

Слайд 26

Засоби від нежитю: Приклади: санорин, нафтизін, галазолін, отривін та ін. «+» - при застуді послаблюється або припиняється нежить, відновлюється дихання через ніс, швидко проходить головний біль «-» - звуження кровоносних судин може призвести до гіпертонії;        - Викликають звикання до препарату. Увага! Курс лікування не більше 5 днів. Не можна спільно приймати з антидепресантами (піразидол, пірмендол, ниаламид, новопассит та ін)

Слайд 27

Комплексні препарати від застуди: Приклади: цитрамон, седалгін, алка - зельтцер, бікармінт, пентафлуцін, терафлю, колдрекс, максіколд та ін «+» - Допомагають позбутися кількох симптомів хвороби: кашлю, нежиті, болю, лихоманки, алергії. «-» - При передозуванні загострюють виразкову хвороба шлунка та шлункові кровотечі;        - Порушують функції печінки;        - При вживанні з антигістамінними - підвищують сонливість. Увага! Приймати тільки за призначенням лікаря.

Слайд 28

Вплив цитрамона: Цитрамон пити треба вкрай рідко! Препарат не призначають як знеболюючий засіб особам до 18 років, як жарознижуючий засіб - дітям до 15 років з готрими захворюваннями, викликаними вірусними інфекціями, через небезпеку розвитку синдрому Рейя! (Це гостра дистрофія печінки з готрим розвитком печінкової недостатності ). Препарат не слід приймати більше 3 днів поспіль, тому що можуть бути побічні дії - нудота, блювота, діарея, ураження шлунково-кишкового тракту, підвищення артеріального тиску, тахікардія, шкірні висипання! Не можна приймати вагітним і годуючим жінкам!

Слайд 29

Існує 10 порад , розроблених міжнародною групою лікарів, дієтологів і психологів, які складають основу здорового способу життя 1 порада : розгадуючи кросворди, вивчаючи іноземні мови, виробляючи підрахунки в розумі, ми тренуємо головний мозок . 2 порада : робота - важливий елемент здорового способу життя . 3 порада : не їжте надто багато . 4 порада : меню повинне відповідати віку . 5 порада: майте на все свою думку . 6 порада: довше зберегти молодість допоможуть любов і ніжність , Тому знайдіть собі пару. Зміцненню імунної системи сприяє гормон щастя (ендорфін), який виробляється в організм, коли людина закохана. 7 порада: спати краще в прохолодній кімнаті (при температурі 17-18 градусів). 8 порада: частіше рухайтеся . 9 порада: періодично балуйте себе . 10 порада: не завжди пригнічуйте в собі гнів .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія