X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вітамін В5"

Завантажити презентацію

"Вітамін В5"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вітамін В5 Підготувала учениця 9-В класу Воробьова Єлизавета

Слайд 2

Про вітамін В5 Вітамін В5 (пантотенова кислота) був відкритий в 1931 році Уільямсом і Труздейлом. Пантотенова кислота належить до групи вітамінів В і отримала свою назву від грецького "пантотен", що означає "усюди". Відноситься до водорозчинних, чутлива до нагрівання, під час приготування їжі може бути втрачено до 50% вітаміну, хоча при пастеризації молока, одного з основних її джерел, втрати незначні. Вітамін В5 бере участь у важливих процесах катаболізму і анаболізму в організмі.

Слайд 3

Роль вітаміну В5 Вітамін В5 відіграє важливу роль у формуванні антитіл, сприяє засвоєнню інших вітамінів. Пантотенова кислота, як складова коферменту А, відіграє ключову роль у метаболізмі вуглеводів, білків і жирних кислот, нормалізує обмін жирів, активує окислювально-відновні процеси в організмі і тому важлива для підтримки і відновлення всіх клітин тканин. Синтезує в організмі життєво важливі жирні кислоти, статеві гормони і гормони росту, холестерин, гістамін, ацетилхолін, гемоглобін. Єдиний з вітамінів добре всмоктується при нанесенні на шкіру, тому використовується в ліках від опіків, а також у косметичних засобах.

Слайд 4

Добова потреба та призначення вітаміну В5 Добова потреба для дорослих 10-12 мг; для вагітних 15-20 мг; для годуючих мам 15-20 мг; для дітей, залежно від віку та статі 3-7 мг; для грудних дітей 2-3 мг; Підвищені дози вітаміну необхідні при важких фізичних навантаженнях. Призначення різні патологічні стани, пов'язані з порушеннями обмінних процесів; поліневрити, невралгії, парестезії; екзема; бронхіти, бронхіальна астма; алергічні реакції; трофічні виразки, опіки; токсикоз вагітних; туберкульоз; недостатність кровообігу; хронічні захворювання печінки; хронічний панкреатит; захворювання шлунково-кишкового; дискінезія кишечника;

Слайд 5

Авітаміноз та гіпервітаміноз Авітаміноз Втома; головні болі; розлад сну; підвищена стомлюваність; депресія; нудота; м'язові болі; оніміння пальців ніг; захворювання тонкого кишечника; виразки 12-палої кишки; Гіпервітаміноз Надлишки вітаміну В5 швидко виводяться із сечею, тому симптоми передозування дуже рідкісні, але в окремих спостерігається діарея і затримка води в організмі.

Слайд 6

Джерела вітаміну В5 Джерела вітаміну В5

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія