X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тварини Африки

Завантажити презентацію

Тварини Африки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тварини Африки

Слайд 2

Здивувалась дітвора: „Це тварина чи гора? Як же їсть він, як він п’є?” А для цього хобот є!

Слайд 3

Слайд 4

Слон Слон – найбільша тварина Африки. Зріст декого з них може бути більшим за деякі будинки. Старі слони сягають в висоту до 4 метрів. У слона величезні вуха і довгі бивні. Та головне – хобот. Він для слона важливіший, ніж рука ля людини. Хоботом слон дихає, рве і кладе в рот траву і листя, улюблену свою їжу. А захоче пити, набере в хобот відра два води і направляє струмінь води прямо в рот. Перепливаючи ріку, слон повністю занурюється в воду і тільки хобот тримає над поверхнею. Всупереч великим розмірам і незграбності, слон легко лазить по горам. І бігає слон швидко, на коні не наздоженеш. Слони живуть до 80-ти років, майже як люди. Два роки треба слонисі, щоб виносити маля. Маленькі слоненята годуються материнським молоком, а потім, як дорослі слони переходять на рослинну їжу.

Слайд 5

Нижчі нього стіл та шафа, Довга шия, - це …

Слайд 6

Слайд 7

Жирафа Жирафу впізнаєш з першого погляду: довжелезні шия і ноги, маленька голова, прикрашена парою маленьких ріжок, золотисте забарвлення з темними плямами – так виглядає жирафа. Це найвищий звір у світі, буває до 6 метрів у висоту. Живуть жирафи тільки в Африці, в саванах. Живляться листям акацій, мімоз та інших дерев. Ось для чого потрібна довга шия! Довга шия аж ніяк не заважає швидко бігати – доросла жирафа розвиває швидкість до 50-ти кілометрів за годину. Листя зриває довгим вузьким язиком, що не боїться колючок. А пастися на траві не можуть – заважають довгі ноги. І пити важко – доводиться широко розставляти передні ноги і згинати шию. Жирафи – миролюбні тварини, але можуть за себе постояти: навіть лев боїться удару важкого копита передньої ноги жирафи.

Слайд 8

Він незграбний і товстий, Завжди він чомусь сумний. А на лобі в нього ріг, Ця тварина _ _ _ _ _ .

Слайд 9

Слайд 10

Носоріг Носоріг недаремно отримав таку назву: у нього дійсно на носі ріг, частіше два – передній великий, а задній маленький. Ріг – грізна зброя носорога, навіть слон поступається йому дорогою. Носоріг дуже погано бачить, але слух і чуття у нього прекрасні. Проти вітру до нього можна підійти майже впритул, та ледь вітер зміниться, звір відразу чує небезпеку і безстрашно атакує людину. Живуть носороги поодинці. Все життя носороги проводять на вибраній ділянці («домівці»)і відлучаються тільки до річки або озера – попити. Живиться носоріг гілочками чагарників і не боїться ні шипів, ні колючок.

Слайд 11

Знову чути дикий рев? Це в савану вийшов... 

Слайд 12

Слайд 13

Лев Серед хижих тварин Африки лев беззаперечно посідає перше місце. Але колись давно леви жили не тільки в Африці, а навіть у Європі та Азії. Лев – величезна та сильна кішка. У самців на плечах і шиї густа грива; левиці менші, стрункіші і гриви у них немає. Леви живуть групами: один-два дорослих самців, декілька левиць та їх потомство різного віку. У кожного свої обов’язки: дорослі леви охороняють мисливську ділянку від чужаків, левиці полюють на здобич – зебр і антилоп. А левенята граються, як і всі діти у світі. Життя левів просте: цілий день вони сплять на сонечку, ворогів у них немає. Хіба що стадо слонів може потривожити. А з настанням сутінків вирушають на полювання. Лев може перемогти будь-яку тварину. Не наважується нападати лише на слонів, носорогів, африканських буйволів і горил. Здобич поїдають всі разом.

Слайд 14

Велетенський має рот Африканський... 

Слайд 15

Слайд 16

Бегемот В ріках і озерах Африки живе один дивний звір – бегемот. У нього немає волосяного покриву, і все його життя пов’язане з водою. Лише в нічні прохолодні години бегемоти виходять пастися на сушу і з’їдають цілих 100 кілограмів трави. Незграбні на землі, вони прекрасно плавають і пірнають, подовгу залишаючись під водою. Бегемот може навіть ходити по дну на великій глибині. Рухатися у воді бегемотам допомагає плавальна перетинка між пальцями на ногах. Тримаються бегемоти сімейними групами по 10-12 тварин різного віку, де визнаним вожаком буває дорослий самець. Якщо на сімейну ділянку забреде чужак, вожак вступає з ним в бійку і може нанести серйозні травми своїми величезними кликами. Бегемот може атакувати навіть човен з людьми. Зі своїми найближчими сусідами, крокодилами, бегемоти підтримують нейтралітет: крокодил ніколи не нападе навіть на малят бегемота.

Слайд 17

У савані проживає, Чорно-білі смужки має. І весела, і пригожа, На конячку нашу схожа.

Слайд 18

Слайд 19

Зебра Дивлячись на зебру, дуже хочеться сказати: який гарненький смугастий коник! Дійсно, зебра дуже схожа на коня, тільки хвіст не пухнастий, а з китичкою на кінці, та грива коротка – сторчма, ніби підстрижена! Ну і забарвлення інше, чорно-біле смугасте. У зебр різних видів і смужки на шкірі різні. Пістрявий «одяг» допомагає зебрам ховатися у високій траві від левів та гієн. Зебри – справжні африканці, в інших місцях вони не живуть. Живуть зебри табунами, завжди об’єднуються з іншими травоїдними – газелями, антилопами різних видів, разом кочують в пошуках свіжої трави по савані. Незважаючи на зовнішню миролюбність, зебри дикі і норовисті: ще нікому не вдалося приручити зебру.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія