X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Серце людини і тварин"

Завантажити презентацію

"Серце людини і тварин"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Серце людини і тварин. Будова серця. Його функції. Хвороби серця.

Слайд 2

Поняття про серце. Се рце — внутрішній м'язовий орган кровоносної системи, який наганяє кров в артеріальну систему і забезпечує її повернення по венах. У деяких плазунів (наприклад, крокодили), пта-хів, ссавців і людини серце — порожнистий орган .

Слайд 3

Серце складається з 4 камер: праве передсердя і ліве передсердя, правий і лівий шлуночки.

Слайд 4

Анатомія серця людини 1 Праве передсердя 2 Ліве передсердя 3 Верхня порожниста вена 4 Аорта 5 Легеневі артерії 6 Легеневі вени 7 Мітральний клапан (лівий передсердно-шлуночковий) 8 Аортальний клапан 9 Лівий шлуночок 10 Правий шлуночок 11 Нижня порожниста вена 12 Трикуспідальний клапан (правий передсердно-шлуночковий) 13 Клапан легеневої артерії

Слайд 5

Серце ссавців і птахів Серце ссавців і птахів чотирикамерне. Розрізняють (за током крові): праве передсердя, правий шлуночок, ліве передсердя ілівий шлуночок. Між передсердями і шлуночками знаходяться фіброзно-м'язові клапани — праворуч трикуспідальний клапан, ліворуч мітральний клапан. На виході із шлуночків сполучнотканинні клапани (легеневий — праворуч і аортальний — ліворуч). З однієї або двох передніх (верхніх) і задньої (нижньої) порожнистих вен кров надходить у праве передсердя, потім у правий шлуночок, потім по малому колі кровообігу кров проходить через легені, де збагачується киснем, надходить у ліве передсердя, потім в лівий шлуночок і далі в основну артерію організму — аорту (птахи мають праву дугу аорти, ссавці — ліву).

Слайд 6

Будова серця людини У людини серце міститься в серцевій сумці (перикард) і розташоване в грудній клітині (середостінні). Центральна частина середостіння включає в себе перикард, серце, початкові частини магістральних судин: верхньої і нижньої порожнистих вен, стовбура легеневої артерії, чотири легеневих вени, а такождіафрагмальний та блукаючий нерв. Звичайно в нормі в перикардіальній сумці міститься близько 30 мл ексудату. Анатомічно виділяють 5 відділів серця — верхівку, основу, діафрагмальну, грудинно-реберну та легеневу поверхні. Вінцева борозна оточує серце та лежить на межі між передсердями та шлуночками серця. Правий та лівий шлуночки серця розмежовують відповідно передня та задня міжшлуночкові борозни.

Слайд 7

Камери серця У людини серце складається з чотирьох камер: Праве передсердя Ліве передсердя Правий шлуночок Лівий шлуночок Клапани серця: Мітральний клапан Трикуспідальний клапан Аортальний клапан Клапан легеневої артерії Провідна система серця: Синоатріальний вузол Пучок Кента Пучок Бахмана Пучок Авербаха Атрівентрикулярний вузол Пучок Гіса Волокна Пуркіньє Судини серця: Коронарні артерії Коронарні вени.

Слайд 8

Функціональною одиницею скоротливого апарату серця є саркомер. Він складається із товстих ниток міозину та тонких нитокактину. Биття серця контролюється автономною нервовою системою, внутрішнім органом контролю є синоатріальний вузол, імпульси якого провідною системою серця передаються від передсердь до шлуночків.

Слайд 9

Історія досліджень

Слайд 10

Стародавня Греція Клапани серця були описані медиками школи Гіппократа ще за 4 ст. до Христа, хоча їхні функції ще не розуміли. При розтині артерії зазвичай порожні, а кров збирається у венах. Древні анатоми вважали, що артерії заповенені повітрям і служать для циркуляції його в тілі. Ерасістрат зауважив, що при порізі живої людини артерії кровоточать. Він пояснив це тим, що повітря витісняється кров'ю через дрібні судини, постулювавши існування капілярів. Гален уже знав, що в судинах тече кров й ідентифікував темну венозну кров і світлу артеріальну. На його думку ріст і енергія продукуються венозною кров'ю, що створюється в печінці, а артеріальна кров продукується в серці й містить пневму. Він вважав, що серце не перекачує кров, а всмоктує її під час діастол, а рух крові забезпечує пульсація самих артерій.

Слайд 11

Серцеві хвороби.   Серцеві хвороби  — це цілий ряд різних захворювань які вражають серце та серцево-судинну систему. Вивченням хвороб серця, їх профілактикою та лікуванням займається кардіологія.

Слайд 12

Поширеність : В 2007 році, це — провідна причина смерті в Сполучених Штатах, Англії, Канаді і Уельсі. Лише тільки у Сполучених Штатах вони вбивають одну особу кожні 34 секунди. Щорічно вперше виявляється близько 2 млн. хворих з цією патологією, з них кожний другий — працездатного віку. Смертність від хвороб серця та системи кровообігу в Україні займає перше місце і у 2-4 рази вища, ніж у країнах ЄС та світу, причому в нашій країні вмирають від цих захворювань не тільки частіше, але й раніше. Захворювання серця належать до найбільш складних і життєвозагрозливих в Україні. У 2004 році зареєстровано понад 10 млн хворих на гіпертонічну хворобу, 7,6 млн. хворих — на ішемічну хворобу серця і майже 3 млн. осіб — з цереброваскулярними захворюваннями.

Слайд 13

Чинники ризику виникнення хвороб серця : Виникнення і перебіг хвороб серця, серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань тісно пов'язані з наявністю чинників ризику, основними серед яких є: Підвищений артеріальний тиск; Порушення ліпідного обміну; Надлишкова маса тіла; Нездоровий спосіб життя: Тютюнопаління; Нераціональне харчування; Зловживання алкоголем; Недостатня фізична активність. Шкідливі фактори: Психоемоційні перевантаження; Шкідливе довкілля на виробництві та в побуті.

Слайд 14

Різновиди хвороб серця: Серцево-судинні захворювання: Ішемічна хвороба серця (ІХС)— захворювання, яке характеризується порушенням кровопостачання міокарду внаслідок пошкодження коронарних артерій. Ішемічна хвороба серця, переважно зумовлюється атеросклерозом. Внаслідок появи атеросклеротичної бляшки просвіт судини звужується. Порушення кровоплину в коронарних судинах, призводить до недостатнього кровопостачання серцевого м'яза. Внаслідок припинення кровопостачання серцевого м'яза в зоні ураженої артерії гинуть (некротизуються) його окремі ділянки. Раптова коронарна смерть. Стенокардія.

Слайд 15

Інфаркт міокарда: Гострий інфаркт міокарда — некроз ділянки серцевого мяза (міокарду) внаслідок абсолютної або відносної недостатності кровопостачання у цій ділянці. Кардіосклероз Безбольова форма ішемічної хвороби серця. Гостра емболія легеневої артерії Артеріальна гіпертензія. Дисліпідемії Кардіоміопатія буквально означає «хвороба серцевого м'яза». Це погіршення моторної функції міокарду (тобто, серцевого м'яза) з будь-якої причини. Люди з кардіоміопатіями, звичайно піддаються небезпеці аритмії та раптовій серцевій смерті. Міокардит Ендокардит Порушення ритму і провідності серця.

Слайд 16

Аритмії серця: Нейроциркуляторна дистонія Це поліетіологічне захворювання, що характеризується розладами нейроендокринної регуляції з різноманітними клінічними симптомами, виникаючими на фоні стресових впливів та які відрізняються доброякісністю перебігу та сприятливим прогнозом.

Слайд 17

Профілактика хвороб серця: Вести здоровий спосіб життя, активно займатись спортом, раціонально харчуватись, не мати шкідливих звичок (вживання алкоголю, тютюнопаління, наркотики), не переїдати, не знаходитись довго у сидячому положенні. Під час тренування потрібно контролювати частоту пульсу. Він не повинен перевищувати 150 ударів за хвилину. Фізичні вправи потрібно робити на свіжому повітрі або у добре провітрюваному приміщені.

Слайд 18

Підготувала: Учениця 10 класу Гершун Богдана.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія