X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Селекція

Завантажити презентацію

Селекція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Завдання та методи сучасної селекції

Слайд 2

Селекція – це наука про теоретичні основи створення нових і поліпшення вже існуючих сортів рослин, порід тварин та штамів мікроорганізмів. Порода тварини або сорт рослини – це сукупність особин одного виду із певними спадковими особливостями, створених людиною

Слайд 3

Основні завдання сучасної селекції: - підвищення продуктивності існуючих, виведення нових сортів, порід та штамів, пристосованих до умов сучасного автоматизованого с\г та промисловості; - участь у забезпеченні максимального виробництва харчових продуктів за мінімальних витрат; - вивчення і врахування різноманіття вихідного матеріалу, спадкову мінливість, роль середовища у формуванні фенотипу, закономірності успадкування при гібридизації з метою поліпшення якостей існуючих і створення нових порід, сортів та штамів.

Слайд 4

Основні методи селекції: І. Штучний добір – це вибір людиною найцінніших у господарському відношенні тварин, рослин та мікроорганізмів для одержання від них нащадків з бажаними ознаками.

Слайд 5

Може бути: 1. Масовий - вибраковування усіх особин, що за фенотипом не відповідають породним або сортовим стандартам; його значення — збереження сталості породних та сортових якостей; 2. Індивідуальний - обирання окремих особин з урахуванням спадкової стійкості їхніх ознак, що забезпечує удосконалення породних та сортових якостей.

Слайд 6

ІІ. Гібридизація – процес одержання гібридів в результаті об‘єднання генетичного матеріалу різних клітин або організмів. Може бути: 1) міжвидова гібридизація – схрещування особин, які належать до різних видів або родів 2) внутрішньовидова – схрещування особин в межах одного виду.

Слайд 7

Внутрішньовидова гібридизація поділяється на: 1. Спорідне схрещування або інбридинг – це схрещування організмів, які мають безпосередньо спільних предків; 2. Неспоріднене схрещування або аутбридинг – гібридизація організмів, які належать до різних ліній, сортів чи порід одного виду.

Слайд 8

Особливості селекції тварин. - у тварин існує тільки статеве розмноження ; - потомство тварин нечисленне ; - кожна окрема особина представляє цінність для селекції ; - у тварин складно отримувати мутації, так як мутанти часто виявляються нежиттєздатними і гинуть.

Слайд 9

Зеброїди Зовнішній вигляд і швидкість пересування вплинули на рішення людини одомашнити зебру вельми незвичайним чином - шляхом схрещування її з родичами - іншими представниками непарнокопитних. Результатом такого досвіду стали цікаві тварини з незвичайними назвами. Всі вони носять загальну назву - зеброїди, яка походить від змішування слів «зебра» і «гібрид». Для отримання цих гібридів використовують самців зебри і самок інших кінських.

Слайд 10

Зеброїди. Зоні. Якщо схрестити зебру і поні, в результаті вийде Зоні (Zony від англійських слів «zebra» - «зебра» і «pony» - «поні»).

Слайд 11

- гібридизація; - штучний відбір: - відбір по екстер’єру; - визначення якості плідників за якостями нащадків. Отже, методи селекції тварин:

Слайд 12

Особливості селекції рослин: - наявне як статеве так і безстатеве розмноження, - велика кількість нащадків, - невибагливі до умов середовища існування, - незначні економічні затрати.

Слайд 13

Слайд 14

Отже, методи селекції рослин: - штучний добір; - гібридизація; - щеплення.

Слайд 15

Особливості селекції мікроорганізмів: - мають мікроскопічні розміри: - дуже швидко розмножуються та ростуть; - мають невелику кількість генів; - при несприятливих умовах можуть утворювати спори.

Слайд 16

Селекцію мікроорганізмів використовують для виробництва: ферментів, антибіотиків, гормонів, вакцин, біологічно – активних добавок, кисломолочних продуктів, оцту, органічних кислот, бактеріальних добрив; для очищення водоймищ, для боротьби зі шкідниками с/г культур тощо.

Слайд 17

Отже, методи селекції мікроорганізмів: біотехнологія – сукупність промислових методів із використанням живих організмів, біологічних процесів та явищ; генна інженерія – перебудова геному організму шляхом вилучення або введення окремих генів; штучний мутагенез (виникнення мутацій).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія