X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рослинність холодного поясу

Завантажити презентацію

Рослинність холодного поясу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рослинність холодного поясу

Слайд 2

Холодний пояс – це найсуворіший кліматичний пояс, де неймовірно довга і сувора зима, взимку – полярна ніч, влітку – цілодобове сонце. Безморозний період відсутній. В даному поясі виділяють 2 зони: арктична пустеля і тундра.

Слайд 3

Арктичні пустелі

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Суворі природні умови. Середня температура найтеплішого місяця - не більше +4-5ᵒС Зима сувора, довга і малосніжна. Рослинний покрив зони розірваний і плямистий. Основу його складам лишайники. Значно рідше поширений мох, зустрічається невелика кількість видів вищих рослин, майже відсутні чагарники.

Слайд 13

Але можна зустріти декілька видів квіткових рослин: Мак полярний (Papaver polare) Пухівка (Eriophorum)

Слайд 14

Верба полярна (Salix polaris)

Слайд 15

Полярні пустелі є і в Антарктиді, але видовий склад ще бідніший і представлений лише: Колобантус товстолистий (Colobanthus crassifolius)

Слайд 16

Щучник антарктичний (Deschampsia antartica)

Слайд 17

Рослинність тундрової зони Зона займає майже всю територію Євразії і Північної Америки, включаючи її північні острови. Тут зустрічаються території вкриті лишайниками, мохами, осоками, різнотрав’ям, заростями карликових верб, а на півдні – сфагновими болотами. Основна ознака тундри – безлісся. Дерева є лише на південній її межі, але далі переходить у лісову зону.

Слайд 18

Для даної зони характерна довга і сувора зима, коротке і холодне літо (середня температура найтеплішого місяця не перевищує +10ᵒС), мала кількість опадів (200-250 мм), сильні вітри. Багато заболочених місць і озер. Рослинність тундрової зони

Слайд 19

Рослинність тундрової зони Флористичний склад бідний – всього близько 600 видів рослин. З життєвих форм тут переважають хамефіти і гемікриптофіти. Хамефіти — невисокі рослини, бруньки відновлення яких знаходяться на зимуючих пагонах низько над землею (20-30 см) і захищені від вимерзання лусками, підстилкою та сніговим покривом. Гемікриптофіти — трав'янисті багаторічники, бруньки відновлення яких закладаються близько до поверхні ґрунту й покриваються на зиму відмерлою надземною частиною.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія