Різноманітність живого
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Жива природа не може не вражати своєю різноманітністю та несхожістю різних організмів між собою. Для того, щоб досконало вивчити та розібратися з різноманітністю життя в усіх його формах вчені перш за все спробували їх класифікувати, тобто розділити на групи за спільними ознаками. Наука, яка цим займається носить назву біологічна систематика. Завданням цієї дисципліни є розробка принципів класифікації живих організмів та практичне використання цих принципів для побудову ієрархічної системи.
Серед тварин вони вирізняли групи з холодною та гарячою кров’ю, рослини ділили на трави та дерева. ФІЛОСОФИ АНТИЧНОГО СВІТУ
В Епоху Великих Відкриттів (XVI – XVII століття) знання про живу природу були значно розширені і систематика ускладнилась.
У біології розрізняють неклітинні та клітинні організми. Неклітинні мають лише одне царство — Віруси. (Царство є найвищою одиницею класифікації). Клітинні організми нараховують два надцарства: прокаріоти, або доядерні, та еукаріоти (ядерні).До прокаріотів належить одне царство Дроб’янки (три підцарства: бактерії, архебактерії та ціанобактерії, або синьо-зелені водорості). Друге об’єднує три царства: Тварини (два підцарства: найпростіші, або одноклітинні, та багатоклітинні), Рослини (три підцарства: справжні водорості, багрянкові та вищі рослини) і Гриби (два підцарства:нижчі та вищі гриби).
Для ботанічної номенклатури основними таксономічними категоріями вважають вид, рід, родину, порядок, клас, відділ, царство.
Загальна характеристика царства Рослини (Plantae) У більшості своїй автотрофні організми зі щільною клітинною стінкою, що складається переважно з целюлози. Розмножуються спорами чи насінням. Переважно прикріпленні організми, найчастіше усього з необмеженим ростом. Так, її дійсно можна вкласти у два речення. А от вже розширений опис рослин в цілому та їх окремих груп буде займати не одну книгу.
Схожі презентації
Категорії