X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Різноманітність павукоподібних. Їх роль у природі та житті людини

Завантажити презентацію

Різноманітність павукоподібних. Їх роль у природі та житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Епіграф до уроку Любіть травинку і тваринку, І сонце завтрашнього дня, Вечірню в попелі жаринку, Шляхетну інохідь коня. Ліна Костенко

Слайд 3

ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ Вислуховувати всі відповіді. Не перебивати. Не підвищувати тону. Не ображати. Не ображатися. Бути уважним. Бути ввічливим.

Слайд 4

Тестування

Слайд 5

Відповіді: 1) б; 2) б; 3) а; 4) в; 5) в; 6) в; 7) в; 8) а.

Слайд 6

Царство Тварини: гетеротрофний тип живлення; рухливий спосіб життя; царство Тварини, тип Членистоногі, клас Павукоподібні.

Слайд 7

Тип Членистоногі: тришаровість; двобічна симетрія тіла; неоднакова членистість тіла; членисті кінцівки; хітинізований зовнішній скелет; міксоцель; нерівномірний ріст; линяння.

Слайд 8

Ознаки класу Павукоподібні: кутикула з шаром воскоподібної речовини; чотири пари ходильних ніг; легеневі мішки; мальпігієві судини; запліднення внутрішнє; розвиток прямий.

Слайд 9

Проблемне питання Як ви думаєте, що б сталося, якби на планеті раптом зникли всі павукоподібні тварини?

Слайд 10

Різноманітність павукоподібних. Їх роль у природі та житті людини

Слайд 11

Цілі уроку: розширити знання учнів про різноманітність павукоподібних; уміти визначити відмінність і подібність у будові різних рядів класу; розкрити риси їх пристосованості до середовища і способу життя; розповісти про значення павукоподібних у природі та житті людини; пояснити небезпечність деяких видів павукоподібних.

Слайд 12

Арахна

Слайд 13

Арахна і Афіна

Слайд 14

Арахна і Афіна

Слайд 15

АЛГОРИТМ: різноманітність ряду; особливості будови та життєдіяльності; значення в природі та житті людини; охорона павуків, Червона книга.

Слайд 16

Нараховується 60000 видів павукоподібних, або арахнід. Ряд: Павуки. Кліщі. Скорпіони. Різноманітність павукоподібних

Слайд 17

Павуки - колопряди Кількість видів: 2500. Павук – хрестовик садовий Розміри: довжина тіла самця 1- 1,1 см самки – 2- 2,5 см. Забарвлення: бурувато - сіре з білим хрестом на черевці.

Слайд 18

Кількість видів: 2000 Розміри: довжина тіла 10 см, а разом з ногами 25 см. Забарвлення: чорне з червоними смугами, або коричневі. Павуки-птахоїди

Слайд 19

Слайд 20

Кількість видів: 1200. Розміри: довжина тіла 3- 6 см. Забарвлення: верхня частина тіла жовто – коричнева, нижня – чорна. На ногах з нижнього боку чорні прямокутні плями. Павуки-вовки

Слайд 21

Павук - сріблянка

Слайд 22

Слайд 23

Розміри: довжина тіла самця 4-7 мм, самки – 10- 20 мм. Забарвлення: чорне з 13 яскраво-червоними або жовтогарячими плямами на черевці. Кількість видів: 1300. Павуки тенетники

Слайд 24

Хатній павук Павук аргіопе Лабіринтові павуки

Слайд 25

Павук - краб Мікроммат Павуки - рисі, павуки - краби

Слайд 26

Панцирний кліщ Кількість видів: 20000 Кліщі

Слайд 27

Павутинний кліщ Кліщі паразити

Слайд 28

Коморний кліщ Червоний плодовий кліщ Кліщі паразити

Слайд 29

Коростяний свербун Вугрева залозиця Паразитичні кліщі

Слайд 30

Собачий кліщ Кровосисні кліщі

Слайд 31

Скорпіони Скорпіон кримський

Слайд 32

Слайд 33

Значення павукоподібних Позитивне: ланка в ланцюзі живлення; участь у ґрунтоутворенні; знищують мух, комарів, клопів, переносників збудників хвороб; зменшують чисельність лісових шкідників.

Слайд 34

Значення павукоподібних Негативне: отруйні для людини; паразити рослин, тварин і людей; переносять збудників хвороб.

Слайд 35

Рефлексія Що вас зацікавило чи навіть здивувало? Що сподобалось (не сподобалось) на уроці? Чи виправдалися ваші очікування від уроку?

Слайд 36

Домашнє завдання Опрацювати § 21, сторінка 80-83; д. р. – скласти кросворд, сканворд; знайти загадки, народні прикмети, пов’язані з павукоподібними; в. р. – відповісти на питання «Поміркуйте, чому біологічні методи боротьби зі шкідниками культурних рослин перспективніші за використання отрутохімікатів?»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія