X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Різноманітність класу Птахи

Завантажити презентацію

Різноманітність класу Птахи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Автор Погоріла І. О. Вчитель біології та хімії, спеціаліст

Слайд 2

Мета уроку 1, 2 Показати різноманітність сучасних птах Показати особливості пристосування до середовища існування різних представників класу птахи

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Надряд Безкільові птахи Пересуваються за допомогою задніх кінцівок. Крила коротні, недорозвинені. Мають 3 пальці. Гніздо насиджує самець (нанду, ему, ківі) або обидва батьки (африканський страус). безкільові птахи поширені в Австралії, Африці, Південній Америці. . Виводкові птахи. Живляться рослинною їжею і дрібними наземними тваринами.

Слайд 6

Американський нанду (Rhea americana) Найдовший крок (іноді понад 7 м) здатний здійснювати страус. Найшвидшим сухопутним птахом також є страус. Він може бігти із швидкістю 72 км/год.

Слайд 7

Найміцніше яйце - теж страусине. Воно здатне витримати людину вагою до 115 кг. Найбільше яйце - страусине. Його довжина - 13,5 см, а вага - 1,65 кг. По масі таке яйце дорівнює 18 курячим, а щоб зварити його всмятку буде потрібно близько 40 хвилин. Яйця винищених на Мадагаскарі епіорнісов важили 7,5-8 кг!

Слайд 8

Вправа “Вислови думку” Назвати найважливіші, на вашу думку, ознаки Безкільових птахів.

Слайд 9

Тіло щільно вкрите лускоподібним опереням. Літати не можуть. Розмноження на суші переважно в колоніях. Крила перетворилися на ласти, задні кінцівки відсунуті далеко назад. поширені в холодних частинах південної півкулі, головним чином в Антарктиці і Субантарктиці

Слайд 10

Самий глибоководний нирець - імператорський пінгвін. Він здатний пірнати на глибину до 1,5 км. і швидко повертатися на поверхню, що рятує його від декомпресії. Найбільшим водоплавним птахом є все той же імператорський пінгвін. Його зріст досягає 1,2 м, розмах грудних плавників - 1,3 м, а вага - 42,6 кг, що більш ніж удвічі перевищує вагу будь-якого птаха, що літає. Щоправда, ему при рості близько 2 м, хоч і є сухопутним птахом, здатний добре плавати. Найдовший пост зі всіх пернатих може витримати самець імператорського пінгвіна (Aptenodytes forster). Він здатний обходитися без їжі до 134 днів.

Слайд 11

Вправа “Мозковий штурм” Назвіть тип живлення надряду Пінгвіни. Де відбувається розмноження і хто бере участь у насиджуванні! Назвіть пристосування пінгвінів до життя у воді.

Слайд 12

Найчисельніший (понад 5 000 видів) Дрібні і середні за розмірами. Задні кінцівки чотирипалі. Спосіб живлення: зерноїдні, комахоїдні, всеїдні. Характерне будівництво гнізд, маскування яєць. Спілкуються за допомогою різних звуків.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Вправа “Мікрофон” Кожен учен по черзі задає питання стосовно теми.

Слайд 16

Кричать птахи обох статей протягом року, при цьому їхній репертуар не відрізняється один від одного. Голос більш різкий у порівнянні з жовною сивою. Видає голосний крик «кла-кла-кла», який виконується в одній тональності та може нараховувати від одного до 20 складів.

Слайд 17

Нічні птахи. Має “лицьовий” диск Спосіб живлення:тваринна їжа (гризуни, комахи) Гніздові птахи. Повертає голову на 2700. Вони мають великі очі, у більшості — бінокулярний зір. У них також добре розвинений слух. Ряд нараховує біля 200 сучасних видів, поширених на всіх континентах, за вийнятком Антарктиди та деяких ізольованих островів.

Слайд 18

Занесена до Червоної книги України (2009).

Слайд 19

Слайд 20

Нічні птахи. Має “лицьовий” диск Спосіб живлення:тваринна їжа (гризуни, комахи) Гніздові птахи. Повертає голову на 2700.

Слайд 21

Слайд 22

Вправа “Творчий підхід” Обгрунтуйте потребу вивчення різноманітності класу Птахи для людини.

Слайд 23

Ряд Гусеподібні Водоплаваючі птахи Живляться дрібними безхребетними та рослинами. Перелітні. Гніздяться здебільшого на землі. Між пальцями ніг сформувались плавальні перетинки.

Слайд 24

Гірські гуси одні з птахів, які можуть літати на великій висоті. Зафіксований випадок польоту гірських гусаків на висоті 10175 м[1], під час їх перельотів з Середньої Азії над Гімалаями. Повітря на таких висотах настільки розріджене, що вертольоти тут не можуть літати.

Слайд 25

Лебідь малий, лебідь тундровий (Cygnus bewickii) Вище за всіх здатні літати лебеді-кликуни (Cygnus cygnus). У 1967 р. вони були відмічені пілотом літака на висоті трохи більше 8 230 м над Гебридськими островами (Великобританія). Висоту підтвердили працівники станції стеження. Найбільша кількість пір'я у лебедів - понад 25 000 штук!

Слайд 26

Ряд Соколоподібні Хижі птази середніх і великих розмірів. Утворюють пари на все життя. Нагніздні. Пташенят годують разо. Мають міцні кігті, гачкуватий ніс. Найшвидший політ здійснює сапсан (Falco peregrinus). Він здатний розвивати швидкість 200-270 км/год.

Слайд 27

Слайд 28

Ряд Лелекоподібні Мають довгі ноги, шию та гострий дзьоб. Живляться тваринами: рибами, земноводними.. Гнізда великі і розташовані на деревах, будівлі. Насиджують обидва птахи. Мають здатність до маскування як яєць так і оперення.

Слайд 29

Лелека білий, чорногуз, бусол, бузько, бусьок, боцюн, гайстер (Ciconia ciconia)

Слайд 30

Ряд Журавлеподібні Мають короткий хвіст і великі крила. Оселяються в степу. Живляться тваринами та рослинами. Виводкові птахи. Гнізда на кущах, в очереті, на землі. Властиві шлюбні ігри.

Слайд 31

Степовий журавель в Одеському зоопарку Найважчою з сучасних птахів, які літають, є дрохва (Otis, або Otides), вага якої досягає 19-20 кг.

Слайд 32

1кістка ноги птаха між гомілкою і пальцями. 2.Натільне рогове утворення, яке властиве тільки птахам 3.Найбільш крупніша серед сучасних птахів 4.Копчикова кістка більшості птахів 5.Їжа, яка не засвоюється і викидається із шлунка серез рот 6.Назва зрощих ключиць у птахів 7.Розширена частина стравоходу, яка слугує для накопичення і зберігання їжі 8.Третя повіка птаха, яка , представляє собою це 9.Наука, яка вивчає птахів 10.Виріст груднинн, до якого прикріплюються грудні м.язи 11.Де проходить розвиток зародка птахів 12.Розширенакінечна частина задньої кишки птаха, куди впадають протоки сечостатевої системи 13.Найвідоміший давній птах Кросворд

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія