X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація до турніру “Юних біологів”

Завантажити презентацію

Презентація до турніру “Юних біологів”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація до турніру “Юних біологів” Підготувала вчитель Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Стась Лариса Ігорівна

Слайд 2

ІнфоРмаційна мережа

Слайд 3

МЕТА РОБОТИ : Дати характеристику понять Жива матерія Інформаційний процес Біосфера Сформулювати концепцію обміну інформацією в біосфері

Слайд 4

Жива матерія- складна субстанція, на кілька порядків складніше елементарних частинок або елементарних носіїв енергії, яка здатна до самовідтворення з передачею і накопиченням у процесі еволюції генетичної інформації.

Слайд 5

Інформаційні процеси -Дії, які можна виконувати з інформацією, називають інформаційними процесами. Все, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо, робимо, говоримо, пишемо, вважаємо є не що інше як отримання, обробка, накопичення, зберігання, пошук, використання, передача, захист інформації. Будь-яка, як завгодно складна інформаційна діяльність зводиться до трьох основних видів дій з інформацією: збереженню, прийому/передачі, обробки. Зазвичай замість “прийом-передача” говорять просто “передача”, розуміючи цей процес як двосторонній: передача від джерела до приймача (синонім - “транспортування”).

Слайд 6

Біосфера- сукупність усіх живих організмів на Землі. природна підсистема географічної оболонки, що являє собою глобальну планетарну екосистему (населена живими організмами). Маса біосфери — близько 0,05% маси Землі. Біосфери на інших планетах, окрім Землі, невідомі. Вважається, що бактеріальні біосфери або подібні до них можуть існувати на Марсі, Венері, Європі, Титані і ймовірно інших малих планетах.

Слайд 7

Біосфера Землі являє собою складну термодинамічну відкриту систему, яка включає в себе, згідно визначенню В. І. Вернадського, верхні шари земної кори, всю гідросферу і нижню частину атмосфери - тропосферу з організмами, що їх населяють.

Слайд 8

Біосферу можна уявити як систему взаємозалежних між собою біогеоценозів. Кожний з них відносно замкнутий у собі, але в той же час зв’язаний обмінними вихрами атомів з іншими ценозами. Біосфера в цілому і складові її біоценози являють собою авторегуляційні системи. Це такі системи, що мають здатність самовідновлення порушеної рівноваги обмінних процесів, причому в напрямку, сприятливому для подальшого існування системи, тобто мають місце позитивні і негативні зворотні зв’язки. Оскільки біосфера відноситься до систем, що акумулюють речовину й енергію, то її авторегуляція забезпечує прогресивний саморозвиток з підвищенням організованості частин і зростанням ступеню цілісності. Вплив людського суспільства поки що сильно порушує цей природний процес.

Слайд 9

Вернадський, що вивчав взаємодію живих і неживих систем, переосмислив поняття біосфери. Він розумів біосферу як сферу єдності живого і неживого.

Слайд 10

Згідно з Вернадським, речовина біосфери складається з: • живої речовини - біомаси сучасних живих організмів; • біогенної речовини - усіх форм детриту, а також торфу, вугілля, нафти і газу біогенного походження; • біокосної речовини - сумішей біогенних речовин з мінеральними породами небіогенного походження (ґрунт, мул, природні води, газо- і нафтоносні сланці, бітумінозні піски, частина осадових карбонатів;

Слайд 11

Еволюція життя і розвиток інформаційного обміну в біосфері П'єр Тейяр де Шарден (1987) писав про те, що еволюція пронизує всі рівні біологічної організації - від мікроорганізмів та екосистем, включають в себе безліч популяцій різних видів. Тому особливості еволюції життя на Землі можуть розглядатися з різних точок зору, наприклад, з позицій традиційної біології, або ж стосуватися того, як змінюються екосистеми та геологічні умови в тих чи інших частинах планети в процесі глобальної еволюції всієї біосфери.

Слайд 12

У той же час еволюція життя може обговорюватися і з інформаційної точки зору, хоча б тому, що у всіх живих організмів є генетична пам'ять. У процесі існування біосфери йде безперервна передача (з спотвореннями) - генетичної інформації між організмами різних поколінь, відбувається обмін організмами між різними її частинами, і, отже, обмін генетичною інформацією.

Слайд 13

Генетична пам'ять містить інформацію, що визначає анатомічну та фізіологічну будову організму в процесі розвитку, а також інстинкти.

Слайд 14

Концепція обміну інформації в біосфері Інформаційна сфера - це склад того інформаційного поля, яке утворюється і оточує конкретну біологічну молекулу в певний період часу. А накладення інформаційних сфер один на одного і створює в навколишньому просторі живої клітини загальне інформаційне поле. Можна констатувати, що інформаційне поле - це один з видів полів, що утворюється з допомогою різних біологічних молекул і клітинних структур, здатних до інформаційного взаємодії.

Слайд 15

Отже, можна констатувати, що вся технологія біологічних процесів заснована на генетичній інформації і елементній базі, а всі функції виникають і здійснюються тільки при інформаційних взаємодіях біологічних молекул один з одним.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія