X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Плазуни

Завантажити презентацію

Плазуни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Плазуни

Слайд 2

Плазуни, занесені до Червоної книги України

Слайд 3

Гекон кримський Мешкає в Криму – від м. Севастополя до м. Алушта. Всього налічується майже 500 особин. Живе у старих кам`яних будівлях та руїнах, на відкладах скельних порід та серед каміння. Здатний пересуватися вертикальними поверхнями і навіть по стелі. Живиться павуками та комахами. Чисельність зменшується через руйнування місць перебування під час реставраційних і ремонтних робіт. Занесений до Європейського Червоного списку.

Слайд 4

Гекон кримський

Слайд 5

Жовтопуз Одна з найбільших ящірок на території України, досягає довжини 1 м. Безнога. Неотруйна. Поширена у Кримських горах і на Керченському півострові. Живе в кам`янистих схилах з чагарником на висоті до 500 м над рівнем моря, у нагромадженнях каміння. Живиться комахами, молюсками, мишоподібними гризунами та дрібними ящірками. Зникає через господарську діяльність, та вилов для тераріумів, безпосереднє знищення людиною, гине під колесами автомобілів (особливо навесні, коли жовтопуз виповзає на дорогу погрітися).

Слайд 6

Жовтопуз

Слайд 7

Полоз жовточеревий Найбільша змія Європи, досягає довжини 2 м. Неотруйна. Зустрічається в степу та Кримських горах. Живе на безлісих ділянках. Добре лазить по кущах. Живиться здебільшого гризунами, а також ящірками і птахами. Чисельність зменшується через господарську діяльність, безпосереднє знищування та виловлювання для тераріумів.

Слайд 8

Полоз жовточеревий

Слайд 9

Полоз леопардовий Досягає довжини понад 1 м. Реліктовий вид. Неотруйний. Зустрічається у Криму – від м. Севастополя до масиву Карадаг. До кінця 40-х років ХХ сторіччя був звичайним, з 70-х років зустрічається лише на заповідних ділянках раз в декілька років. Живе на кам`яних схилах. Живиться гризунами, дрібними птахами та ящірками. Зникає через руйнування місць поширення, безпосереднє знищення, вилов для тераріумів тощо. Занесений до Червоної книги МСОП.

Слайд 10

Полоз леопардовий

Слайд 11

Полоз чотирисмугий Досягає довжини 2 м. Мешкає на півдні степової зони. Неотруйний. Живиться яйцями, пташенятами та дрібними гризунами. Чисельність зменшується через негативний вплив господарської діяльності, безпосереднє винищення людьми та вилов для тераріумів.

Слайд 12

Полоз чотирисмугий

Слайд 13

Полоз лісовий Інколи досягає довжини більше 2 м. Зустрічається на території Закарпатської, Тернопільської та Миколаївської областей. Раніше помічений і Вінницькій, Чернівецькій, Одеській та Кіровоградській областях. Живе на кам`янистих схилах. Живиться гризунами, зрідка птахами. Неотруйний. Чисельність зменшується через негативний вплив господарської діяльності, безпосереднє знищення людиною та вилов для тераріумів. Занесений до Червоної книги МСОП. Давні римляни тримали їх в своїх будівлях – лісові полози знищували в них мишей, як зараз це роблять кішки. Існує гіпотеза що до Центральної Європи цих змій занесли римські легіонери.

Слайд 14

Полоз лісовий

Слайд 15

Мідянка Поширена по всій території України. Живе на добре освітлених сонцем галявинах та узліссях листяних лісів, сухих схилах, вкритих трав`яним покривом або чагарниками тощо. Живиться ящірками, іноді пташенятами або мишоподібними гризунами. Неотруйна. Чисельність зменшується через застосування хімікатів, руйнування місць перебування та безпосереднє знищення (мідянку помилково вважають отруйною).

Слайд 16

Мідянка

Слайд 17

Гадюка степова східна Поширена у степовій, спорадично – на півдні лісостепової зони. Живе на сухих безлісих ділянках – у полиновому степу, на кам`янистих схилах тощо. Живиться безхребетними і дрібними хребетними тваринами та їх молоддю. Отруйна. Чисельність зменшується через негативний вплив господарської діяльності, безпосереднє знищення та вилов для отримання отрути.

Слайд 18

Гадюка степова східна

Слайд 19

Кожному із нас треба пам`ятати, що коли ми ловимо, продаємо або купуємо цих тварин, то наближаємо їх загибель. Їхня доля залежить безпосередньо від кожного з нас!!! Через нашу байдужість давимо жовтопузів і полозів автомобілями, задля милування виловлюємо для тераріумів. Яким би не було наше ставлення до них наслідок єдиний – винищення цих плазунів!!!

Слайд 20

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія