X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Клас Плазуни. Особливості будови і життєдіяльності

Завантажити презентацію

Клас Плазуни. Особливості будови і життєдіяльності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготував вчитель Грищенко І.В. 2012 рік Презентація до уроку «Клас Плазуни. Особливості будови і життєдіяльності»

Слайд 2

Сьогодні ми познайомимся з представниками тваринного світу класу Плазуни Нам потрібно : 1. Розкрити особливості будови,розмноження і поведінки цих тварин. 2. Дати відповідь на питання «Чому плазуни є першими справжніми наземними тваринами ?» 3. З´ясувати значення плазунів у природі та житті людини.

Слайд 3

Сьогодні ми працюємо під девізом: Міркуємо - швидко, Відповідаємо – правильно, Працюємо – плідно.

Слайд 4

Що ми знаємо про земноводних? Знаком «+» позначте у клітинах правильні твердження. Земноводні у дорослому стані найчастіше живуть у воді. Шийний та крижовий відділи хребта земноводних мають по одному хребцю. 3. Личинки земноводних, хоча й мають зябра, дихають легенями. 4. У дорослих земноводних серце має при камери: два передсердя і один шлуночок. 5. Температури тіла земноводних не залежить від температури довкілля. 6. У земноводних добре розвинений мозочок. 7. У земноводних є сечовий міхур, не зв'язаний з сечоводами. 8. Оскільки земноводні - холоднокровні тварини, восени їх активність підвищується. 9. На території України вкрай рідко зустрічається плямиста саламандра.

Слайд 5

Відповіді ( + ,+ , -, + , -, -, -, -, +)

Слайд 6

КЛАС ПЛАЗУНИ- перші справжні наземні хордові тварини

Слайд 7

Сучасних плазунів поділяють на 4 ряди Ряд Лускаті Ряд Черепахи Ряд Крокодили Ряд Першоящери

Слайд 8

Середовище існування Більшість живе на суші (ящірки, хамелеони, гекони, варани, сцинки, змії, черепахи) Вторинноводні (крокодили, водні змії, черепахи)

Слайд 9

Зовнішня будова Голова, шия, тулуб, хвіст, 2 пари концівок з кігтями (або редуковані ). У черепах розвивається зовнішній скелет-панцир Шкіра суха, без залоз , вкрита роговими лусками Ящірки і змії линяють

Слайд 10

Скелет У скелеті плазунів виділяють відділи: Череп Хребет Ребра Кінцівки (скелети передніх і задніх кінцівок (крім змій) Шийний відділ грудна клітка Хвостовий відділ Грудний відділ поперековий відділ крижовй відділ

Слайд 11

Кровоносна система Серце трикамерне є неповна перегородка в шлуночку Мале коло кровообігу Велике коло кровообігу

Слайд 12

Травна система Ротовий отвір Підшлункова залоза печінка стравохід клоака шлунок кишечник глотка

Слайд 13

Живлення: а. хижаки б. рослиноїдні

Слайд 14

Дихальна система ніздрі трахея бронхи Легені (тонкостінні, комірчасті)

Слайд 15

Видільна система така сама як і в земноводних, але виділяється менше води

Слайд 16

Нервова система передній мозок (вкритий сірою речовиною) середній мозок можочок довгастий мозок проміжний мозок

Слайд 17

Органи чуття

Слайд 18

Розмноження У плазунів вперше зародок розвивається в середині яйця і забезпечений всім необхідним на перший час: і захистом , і живленням .

Слайд 19

Значення 1. Скорочують чисельність шкідників сільского господарства; 2. Зміїний яд використовують у медицині; 3. Використовують у їжу (черепахи, змії); 4. Шкіру і панцирі використовують для виготовлення сумок, взуття, гудзиків, прикрас тощо; 5. Приносять шкоду для людини (укуси)

Слайд 20

Плазуни виникли 240 млн. років потому. Вони зайняли землю, повітря і воду

Слайд 21

Ознаки прогресивного розвитку класу Плазуни : Ми з´ясували наступні факти : Кінцівки плазунів пристосовані до руху наземлі (немає перетинок, є кігті). Довгий хвіст допомагає бігати. Шкіра суха ( без залоз), вкрита лусочками . Очі мають повіки (є третя повіка). Легені плазунів мають складну будову. Шлуночок серця розділений неповною перегородкою, змішування венозної та артеріальної крові знижується. Розвинений передній мозок допомагає виробляти умовні рефлекси. Сильно розвинений можочок краще контролює тіло тварини в повітряному середовищі. Яке середовище існування для плазунів є «рідною домівкою?»

Слайд 22

Ряд Лускаті

Слайд 23

Слайд 24

Ряд Крокодили

Слайд 25

Ряд Черепахи

Слайд 26

Ряд Першоящери Гатерія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія