X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пасльонові й Айстрові. Практична робота № 2. Визначення рослин класу Дводольні

Завантажити презентацію

Пасльонові й Айстрові. Практична робота № 2. Визначення рослин класу Дводольні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пасльонові й Айстрові

Слайд 2

1. Яке значення для людини мають родини Капустяні? 2. Які риси характерні для рослин родини Бобові? 3. Яке значення для людини мають рослини родини Розові?

Слайд 3

Паспорт родини Пасльонові Родів 95, видів 2 500. Квітка - Ч(5)П(5)Т5М1. Поширення - по всьому світу, але найбільш різноманітні в Південній Америці. Життєва форма - одно- й багаторічні трави, кущі, ліани. Запилення - комахами. Плоди - ягоди або коробочки. Поширюються тваринами. Найважливіші роди - беладонна, дурман, тютюн, паслін. Культурні рослини - тютюн, фізаліс, картопля, солодкий перець, баклажан, томат.

Слайд 4

Паспорт родини Айстрові Родів 1 510, видів 20 000. Квітка - Ч0П(5)Т5М(2). Поширення - по всьому світу, але найбільш різноманітні в помірних і субтропічних областях. Життєва форма - одно- й багаторічні трави, рідше кущі й дерева. Запилення - комахами, рідко вітром. Плоди - сім’янки. Поширюються тваринами, вітром, водою. Найважливіші роди - деревій, полин, причепа, будяк, пижмо, кульбаба, мати-й-мачуха. Культурні рослини - айстри, хризантеми, соняшник, рудбекія, тагетес.

Слайд 5

Соняшник Айстра

Слайд 6

Тютюн Фізаліс

Слайд 7

В А С И Л Ь К И

Слайд 8

Кульбаба

Слайд 9

Билина

Слайд 10

Ч О Р Т О П О Л О Х

Слайд 11

Петунія

Слайд 12

Практична робота № 2. Визначення рослин класу Дводольні Мета: навчитися визначати дводольні рослини, використовуючи визначник або визначальну картку. Обладнання й матеріали: визначник або визначальна картка, живі або гербарні зразки дводольних рослин, лупа, препарувальні голки.

Слайд 13

Хід роботи 1. Ознайомтеся з визначником або визначальною карткою. Зверніть увагу на те, що визначник складений за певними правилами. Сукупність ознак рослин, що визначаються, розташована в певній послідовності та є ключем для визначення. Ключ має декілька рівнів. На кожному з них ознаки, що виключають одна одну, розподілені у дві групи (тезу й антитезу). Біля кожної тези або антитези є посилання на номер того рівня, на якому продовжується визначення рослини. На останньому рівні замість посилання розташована назва рослини, що визначається. 2. Розгляньте структуру ключа і знайдіть його рівні. 3. Ознайомтеся з ознаками, які описані на першому рівні, і співвіднесіть їх опис із рослиною, яку вам потрібно визначити. 4. Виберіть ту групу ознак (тезу або антитезу), що відповідає вашій рослині, і знайдіть посилання на наступний рівень ключа. 5. Повторюйте цю операцію доти, поки не визначите рослину. 6. Зробіть висновок, у якому вкажіть назви визначених рослин та ознаки, найбільш характерні для представників класу Дводольні.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія