X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні положення ті досягнення біотехнологій"

Завантажити презентацію

"Основні положення ті досягнення біотехнологій"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

  Біотехнологією називають свідоме виробництво потрібних людині продуктів і матеріалів за допомогою біологічних об'єктів і процесів. Біотехнологія значно полегшила життя людини(почали отримувати значно більше їжі і сировини для виготовлення одягу, а праці витрачалося менше)

Слайд 3

Поступово біотехнологія вдосконалювалася, людина почала створювати нові сорти культурних рослин і породи свійських тварин. У 50-х роках нашого століття виникла нова наука — молекулярна біологія, а ще через 20 років на її основі — генна інженерія. Коли кажуть про нову біотехнологію, то мають на увазі генетичну і клітинну інженерію, які створили можливість переробки спадкового апарату організмів. 

Слайд 4

Суть генної інженерії полягає в штучному створенні генів з конкретними необхідними для людини властивостями і введення його у відповідну клітину – створення “штучної” бактерії. Багато спеціалістів, що працюють в області нових методів розведення сільськогосподарських тварин, вважають, що вже в найближчий час генна інженерія, пов’язана з пересадкою генів, стане наймогутнішим методом отримання тварин з необхідними властивостями.

Слайд 5

Приватна американська компанія Лайфстайл Петс вивела за допомогою генної інженерії нову породу кішок, яка своїм благородним виглядом нагадує староєгипетський сфінкс. Ціна особини встановлена в 21 тис. доларів.

Слайд 6

Стійкість до шкідників (ген ендотоксину, безпечний для людини, але небезпечний для комах) - замість пестицидів!

Слайд 7

Поліпшення якості харчових продуктів (багато рослин не містять деяких незамінних амінокислот (особливо лізину) і вітамінів; деякі речовини у нас не засвоюються (наприклад, рослинне залізо ні в якому вигляді у людини не засвоюється)). Одержаний рис, що володіє всіма цими якостями.

Слайд 8

Тварини як фармацевтичні фабрики (біореактори) на прикладі отримання активатора плазміногену.

Слайд 9

GFP (green fluorescent protein) - дозволяє стежити за долею білка: в клітці в організмі - І ... вийти за межа дозволу світлового мікроскопа! Молекулярно-біологічні методи (вивчення взаємодії білків, нуклеїнових кислот, регулювання, виділення і очищення білків і т.д.). Ліки проти вірусів (наприклад, проти СНІДу!) На основі активації апоптозу вірусними протеазами.

Слайд 10

Генна терапія (гермінальних, соматична).

Слайд 11

Для краси…

Слайд 12

И багато іншого…

Слайд 13

Мікробіологія — розділ біології, що займається вивченням мікроорганізмів, в основному вірусів, бактерій, грибків, оноклітинних водоростей і найпростіших.

Слайд 14

Основні напрямки досліджень: Дослідження загальних закономірностей життєдіяльності всіх класів мікроорганізмів, їх систематики, генетики, молекулярної біології та фізіолого-біохімічних властивостей. Визначення ролі і значення мікроорганізмів у кругообігу речовин. Вивчення фундаментальних основ біологічної активності мікроорганізмів з метою її регуляції. Вивчення екології, систематики мікроорганізмів та виявлення видів і штамів для розроблення біотехнологічних процесів. Розроблення теоретичних основ одержання нових антибіотиків та інших біологічно активних речовин для боротьби з бактеріальними, грибковими й вірусними захворюваннямилюдини, тварин і рослин. Дослідження фізіології та систематики грибів, токсино- і антибіотикоутворення у ґрунтових, фітопатогенних та інших грибів. Вивчення ролі і значення мікроорганізмів у формуванні структури ґрунту, його родючості, в живленні рослин.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія