X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Одноклітинні організми. Явище колоніальності

Завантажити презентацію

Одноклітинні організми. Явище колоніальності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Одноклітинні організми. Явище колоніальності 900igr.net

Слайд 2

Завдання уроку: Встановити загальні принципи функціонування одноклітинних організмів Девіз уроку: “Скажи мені, і я забуду. Покажи мені, і я запам’ятаю. Дай можливість діяти самому, і я навчусь.” Китайська мудрість

Слайд 3

Одноклітинні прокаріоти Царство Дроб’янки Відділ Бактерії Відділ Ціанобактерії

Слайд 4

Одноклітинні еукаріоти Царство Гриби Нижчі гриби Приклади: мукор, фітофтора, синтрихіум, ольпідіум капустяний

Слайд 5

Одноклітинні еукаріоти Царство Рослини Відділ Зелені (одноклітинні) водорості Приклади: хламідомонада, хлорела Відділ Діатомові водорості Приклади: навікула, пінулярія, трицератіум

Слайд 6

Одноклітинні еукаріоти Царство Тварини Тип Найпростіші Приклади: амеба звичайна, евглена зелена, інфузорія-туфелька, форамініфери, радіолярії, дизентерійна амеба, малярійний плазмодій

Слайд 7

Одноклітинні організми, що утворюють колонії Царство Дроб’янки Відділ Ціанобактерії Царство Рослини Відділ Зелені водорості, Відділ Діатомові водорості Царство Тварини Клас Інфузорії

Слайд 8

Одноклітинні організми Одноклітинні прокаріоти Одноклітинні еукаріоти Одноклітинні, що утворюють колонії

Слайд 9

Робота в групах ІІ. Лабораторія «Одноклітинні еукаріоти» І. Лабораторія «Одноклітинні прокаріоти» ІІІ. Лабораторія «Колоніальні організми»

Слайд 10

І. Лабораторія “Одноклітинні прокаріоти” Презентація проекту “Способи життя прокаріотів”

Слайд 11

Профілактикою будь-яких бактеріальних хвороб є виконання правил гігієни. Де нас найчастіше підстерігають бактерії? Спеціальні дослідження показали, що перше місце за кількістю бактерій на поверхні посіли ручки візків для продуктів, якими користуються в супермаркетах – на 10 кв.см перебуває 1100 колоній бактерій. Наступні – комп’ютерні мишки з Інтернет-кафе. Завершують список кнопки ліфтів (130 колоній) і ручні ремені в поїздах метро (86 колоній).

Слайд 12

Бактерії обожнюють тренажерні зали. З погляду мікробіології для них це райське місце. Комп’ютерні мишки з Інтернет-кафе на площі в 10 кв. см. мають у середньому по 690 колоній бактерій. У звіті вчених показано, що миття рук з милом видаляє майже всі бактерії!

Слайд 13

За даними ВООЗ, третя частина населення Землі інфікована туберкульозною паличкою. В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Вона прогресує і набуває широких масштабів. За даними статистики, в Україні кожного дня реєструють 82 нових хворих на туберкульоз, і 30 хворих помирає.

Слайд 14

ІІ. Лабораторія “Одноклітинні еукаріоти” Презентація проекту “Одноклітинні еукаріоти”

Слайд 15

Найпростіші – збудники хвороб людини

Слайд 16

Іноді ночами світиться морська вода. Це результат активності ночесвіток, які належать до одноклітинних водоростей.

Слайд 17

ІІ. Лабораторія “Колоніальні організми” Презентація проекту “Одноклітинні, що утворюють колонії”

Слайд 18

Деякі види ціанобактерій утворюють ниткоподібні колонії, у яких одні клітини займаються тільки фотосинтезом і не фіксують азот, інші – вкриті щільною оболонкою «гетероцисти» – не фотосинтезують і відповідають тільки за фіксацію азоту.

Слайд 19

Ціанобактерії – головні учасники «цвітіння» води, спричиняють масові замори риби та отруєння тварин і людей, наприклад, при «цвітінні» води у водосховищах України. Групі дослідників вдалося знайти токсин, який виділяють майже всі існуючі ціанобактерії. Це амінокислота, що спричиняє загибель нервових клітин тварин і тому може становити небезпеку для людей.

Слайд 20

Які ж переваги одержують одноклітинні організми, об’єднані в колонію, порівняно з одноклітинними? Можливо, разом їм буде легше знайти собі їжу? Легше захищатися від хижаків? Може й легше, хижаки поїдають маленьких жертв. Можна розподілити функції: одні гребуть як мотор, інші спрямовують до світла або їжі. В результаті утворення колонії з’являється більше шансів до статевого розмноження.

Слайд 21

У вольвоксу деякі клітини колонії здатні тільки до нестатевого розмноження і нові колонії можуть утворюватись всередині материнської. А деякі клітини згодом перетворюються на статеві і беруть участь у статевому розмноженні.

Слайд 22

Домашнє завдання: Підручник, 10 клас: §9. Підготувати повідомлення на тему «Регуляція функцій у багатоклітинних організмів»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія