X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НЕБЕЗПЕЧНІ ТВАРИНИ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

НЕБЕЗПЕЧНІ ТВАРИНИ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НЕБЕЗПЕЧНІ ТВАРИНИ УКРАЇНИ Як поводити себе при зустрічі з ними?

Слайд 2

Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа і парк у місті це зовсім різні речі. В Україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?

Слайд 3

Шершні, бджоли, оси… Згадуючи небезпечних тварин, відразу приходять на думку отруйні змії. Дійсно, вони небезпечні, але вас, можливо, здивує той факт, що в Україні значно більше потерпілих від бджіл та ос, чим від усіх інших отруйних тварин разом узятих! До того ж, серед людей – багато таких, хто має високу чутливість до отрути ос і бджіл.

Слайд 4

Що робити? Якщо вас вкусила бджола, спочатку витягніть жало, потім протріть вражене місце ваткою, змоченою нашатирним спиртом чи соком кульбаби ; згодиться і зелень петрушки. Людям з алергією на бджолину отруту треба завжди мати при собі необхідні препарати, щоб не ризикувати своїм життям. Якщо ж ви постраждали від масового нападу цих комах, то вам необхідні більш енергійні заходи допомоги, тому що тепер мова може йти про життя постраждалого.    В подібних небезпечних ситуаціях необхідно прийняти антигістамінні препарати (димедрол або гідрокортизон), після чого викликати швидку допомогу і госпіталізувати.  При нападі бджолиного рою є ефективний народний спосіб першої допомоги: якнайшвидше пірнути в найближчу водойму – річку або озеро. До того ж купання чудово спасає від стресу. 

Слайд 5

Отруйні павуки             Отруйних павуків в Україні небагато, та серед них каракурт є самим отруйним серед наземної фауни у нас і в Європі загалом. Він дуже небезпечний, смертність від його укусів сягає 6 - 10%.  Зустрічається в степному Криму, особливо в малолюдних районах, рідко в Північному Причорномор’ї та Приазов’ї. Укус каракурта небезпечний, та в перші пару хвилин після нього можна встигнути багато чого зробити. Хеліцери павука не дозволяють зробити глибокий укус, тому отрута не так швидко потрапляє в кров потерпілого. Професор П. Мариковський рекомендував, не втрачаючи жодної секунди, прикласти 2-3 сірника головками до місця укусу, запалити ще один сірник і піднести його до них. Сірники спалахнуть, а їхнє полум’я тут же знешкодить ще не всмоктану отруту павука. Так людина отримує невеликий опік, а отруєння не відбувається зовсім. Тисячі людей, застосувавших цей простий спосіб, вбереглися від отруєння! Якщо ж отруєння все ж таки відбулося, то долікарняна допомога аналогічна як при укусі гадюк (див. нижче), и постраждалого негайно госпіталізують!  

Слайд 6

Що робити? Лікують від укусу каракурта специфічною сироваткою. В останні роки випадки укусів людей цим чорним павуком в нашій країна почастішали, тож пора починати виробництво цього спеціального протикаракуртного препарату в Україні.  Укуси тарантула і самки павука ерезуса неприємні і болючі, та для життя не є небезпечними. Тарантул – самий великий павук Європи, живе в нірках, швидко бігає і стрибає, він виділяється чорними плямами і смугами. Самець ерезуса червоно-чорного кольору, а самка - чорного. Від вас буде досить обережного ставлення до чорнозафарбованих павуків.

Слайд 7

Переходимо до змій В Україні з 11 видів змій отруйні тільки гадюки. В лісах Полісся, Карпат живе гадюка звичайна. В Лісостепу зустрічається гадюка Нікольського  - найбільша гадюка країни. Степ є життєвим середовищем для гадюки степової - найдрібнішого виду. Звичайна і степова гадюки на сіруватому чи буроватому тлі мають характерний візерунок у вигляді зигзагоподібної смуги вздовж хребта, а дорослі гадюки Нікольського повністю чорні. Всі вони уникають зустрічі з людиною, тому випадки укусів завжди мають випадковий характер.

Слайд 8

Що робити? Отрута гадюк порівняно з південними зміями не така токсична, і організм середньостатистичної людини в змозі її витримати. Зрозуміло, що для людини з пониженим опором організму не виключений і летальний кінець.    Після укусу гадюки в першу чергу не треба нервувати, а просто  викликати швидку допомогу. Потерпілого треба покласти у прохолодне місце, забезпечити питтям, але не приймати алкоголь. Підтримають потерпілого заспокійливі і знеболюючі препарати, а сердечникам підійдуть їхні звичні ліки. По можливості можна прикладати до враженої ділянки лід і змазувати протиалергічною маззю. А ось прижигання, розрізання ранки, прикладання до неї землі – виключаються! Довгі отрутоносні зуби гадюк дозволяють отруті глибоко проникати в тканини, тому прижигання або розрізання лише погіршать стан потерпілого. 

Слайд 9

Змії - сусіди Тим, кого непокоїть сусідство змій, спеціалісти радять: 1.      Там де бувають люди, змії не люблять відкритої місцевості. Тому по зовнішньому периметру дачі необхідно звільнити від кущів та бур’яну смугу 20-30 м завширшки. Траву потрібно регулярно зкошувати і прибирати. 2.      На території присадибної ділянки також зкошуйте траву, а дрова для печі, каміну або шашликів складайте на спеціальні підставки. Слідкуйте за тим, щоб на ділянці не було нір гризунів, засмічених місць. На чистих ділянках і городах змії жити не будуть. Крім того, вони не люблять стрижених газонів.

Слайд 10

Скат-хвостокол або морський кіт Не треба ходити босими ногами по морському дну. На піщаних ділянках є ризик наступити на ската-хвостокола або скорпену. Уколи отруйних колючок цих риб дуже болючі. Потерпілого треба негайно доставити до лікарні! Перед цим вражені ділянки обробляються, як звичайні поранення. 

Слайд 11

Отруйні жителі моря - медузи В Чорному і Азовському морях немає великих акул, електричних скатів, косаток, але й у нас зустрічаються небезпечні морські жителі. Тим, хто полюбляє морскі купання слід остерігатися медуз: корнерота та аурелії, які можуть суттєво «обстрекати» неуважного. Рекомендується вимити з милом ті ділянки тіла, до яких торкалися медузи любого виду. Це пов’язано з ризиком занести жгучі стрекальні клітини з рук на слизові оболонки очей і рота.

Слайд 12

Правила для туристів 1.      Не просувати руки в щілини між камінням, в нірки та різного роду пустоти в грунті. 2.      Намет ставити лише на рівній поверхні відкритого місця. Територію навколо намету прибрати від сміття і каміння.  3.      На ніч намет треба закрити або захистити протимоскітною сіткою. Не залишати ніяких щілин! 4.      Вранці не забувати перевіряти предмети, які пролежали вночі не в наметі. 5.      Не ходити в лісі, степу і горах в босоніжках і шортах. 6.      Зберігати розумну увагу навіть на відпочинку.

Слайд 13

Кровосисні членистоногі З переліченими вище тваринами людина зустрічається не часто. Значно більшу небезпеку для нас становлять іксодові кліщі, комарі тощо. Вони самі нападають на людей, щоб насмоктатися крові. Серед них є переносники небезпечних хвороб, особливо це стосується кліщів. В продажу зараз є багато різних репелентів від них. Якщо весною і влітку ви буваєте на природі - застосовуйте ці засоби! Не забувайте, що в Україні зростає число випадків захворювань, що переносяться кровосисними членистоногими.

Слайд 14

Бажаю вам доброго здоров’я!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія