Материнство
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вагітність у людини Вагітність – період розвитку зародка всередині матки. Починається вона із процесу зачаття, а закінчується, в нормі, народженням дитини. Триває, близько, 40 тижнів.
Ознаки вагітності Більшість ознак вагітності проявляються досить рано, однак деякі жінки починають відчувати її не раніше 3-4-го місяця.
Відчуття вагітної жінки У кожної жінки свої особливі відчуття під час вагітності, але є такі, що характерні для всіх: зміна смаків, покращення апетиту; нудота, блювання, токсикоз; швидка стомлюваність, апатія; дратівливість; часте сечовипускання; головний біль, мігрень, запаморочення голови;
Ранні ознаки вагітності Перші ознаки вагітності з'являються протягом тижня після зачаття, деякі симптоми спостерігаються через декілька тижнів або, навіть, не з'являються зовсім: - відсутність місячного циклу; підвищення чутливості грудей; потемніння шкіри навколо сосків; - певний рівень гормону в крові - хоріонічного гонадотропіну.
Пізні ознаки вагітності Рухи плоду. Прослуховування серцебиття плоду спеціальними апаратами. Визначення частин плоду при дослідженні. Рентгенологічне визначення скелету плоду. Збільшення розмірів та об'єму слизової оболонки матки (за оглядом лікаря).
Позаматкова вагітність Позаматкова, або ектопічна, вагітність - це імплантація плідного яйця поза порожниною матки. Частота позаматкової вагітності становить від 1 до 3%, причому в 7 – 15% випадків вона є повторною. Ризик смерті матері внаслідок ПМВ у 10 разів вищий, ніж при спонтанних пологах, і в 50 разів більший, ніж у випадках індукованих викиднів.
Трубна вагітність (понад 95% випадків ектопічної вагітності); Яєчникова - (0,5%); Черевна – 1:15000; Шийкова – в 0,3-0,4%; Внутрішньозв’язкова (в широкій зв’язці матки) – дуже рідко; У рудиментарному розі матки – також дуже рідко. Поєднання маткової і позаматкової вагітностей (комбінована, мультифетальна, гетеротопічна вагітність) можливе в 1:(17000–30000) випадків, що є дуже рідкісним варіантом. Позаматкова вагітність
Визначення початку вагітності Традиційно, вагітність людини триває близько 40 тижнів (280 днів) від останнього менструального циклу, або 37 тижнів (259 днів) від дня зачаття. Дитина, народжена до 37 тижнів, вважається недоношеною, а після 43 тижнів переношеною.
Пологи - фізіологічний процес, який завершує вагітність - це вихід з тіла матері зрілого плоду і плаценти та зародкових оболонок. Своєчасні пологи у людини за нормальних умов відбуваються наприкінці 40-го тижня вагітності. У жінок, що народжують вперше, пологи тривають близько 18-20, у повторно народжуючих - 12-14 годин. Це залежить від величини плоду, розмірів тазу жінки, піддатливості родових шляхів ... Пологи
Періоди пологів Розкриття шийки матки під впливом скорочень матки (перейми) і тиску плодового міхура. У першородячих триває 15-18 год., а у повторнородячих - 9-12 год. Зганяння плоду: продовжуються скорочення матки, що супроводиться потугами, передлежача частина плода (найчастіше голова) розтягує зовнішні статеві органи, і плід народжується. Через 3-5 хв. після народження перерізають пуповину. Послідовий період: через 20-40 хв. після народження дитини виходить плацента - дитяче місце.
Аборт Аборт - переривання життя зачатої, але ще не народженої дитини, внаслідок якого настає переривання вагітності, і видалення зародка з матки до того, як дитина зможе жити самостійно. Народження дитини після 28 тижня вагітності називається передчасними пологами. Аборт може бути мимовільним - викидень і медичним - пряме втручання - хірургічне чи медикаментозне.
Причини мимовільного аборту гострі (грип, тиф, малярія, сифіліс та інші) й хронічні захворювання вагітної; недорозвинення жіночих статевих органів; перенесені запальні захворювання цих органів; захворювання життєвоважливих органів — серцеві хвороби та хвороби судин, печінки, нирок; авітамінози, токсикози; підвищена нервова збудливість матки або міхуровий занесок; фізична або психологічна травма.
Ускладнення аборту Медичний аборт як хірургічна операція зазвичай не супроводжується ускладненнями, але шкідливо впливає на здоров'я жінки в цілому, порушує функції матки та яєчників, сприяє запальним захворюванням жіночих статевих органів, нерідко призводить до безплідності жінки. Все це стосується і мимовільного аборту. Найтяжчі наслідки викликає кримінальний аборт, що майже завжди буває ускладненим: занесення в матку хвороботворних мікроорганізмів з дальшим сепсисом, тяжкі механічні ушкодження матки і сусідніх органів.
Аборт і християнство Згідно християнського вчення свідомо вчинений аборт є вбивством людини, порушенням однієї з десяти заповідей - «Не вбивай!» і є важким гріхом. Християнська Церква підкреслює його загальне значення для всіх людей, незалежно від їх релігійного переконання, так як справа йде про життя. Церква також вірить у те, що життя людської особи починається від запліднення. Християнське заперечення аборту базується на ряді джерел. Вчення дванадцяти апостолів - прямо забороняє аборт. Біблія не робить спеціальних згадок власне про аборт, однак неодноразово згадує про ненароджене життя. Старий заповіт містить аргументи проти аборту.
“Коли будуть битися люди, і вдарять вагітну жінку, і скине вона дитину, а іншого нещастя не станеться, то конче буде покараний, як покладе на нього чоловік тієї жінки, і він дасть за присудом суддів. А якщо станеться нещастя, то даси душу за душу.” “Ти виткав мене в утробі матері моєї,(…) Мого зародка бачили очі Твої, і до книги Твоєї записані всі мої члени та дні, що в них були вчинені, коли жодного з них не було…” “Ще поки тебе вформував в утробі материній, я пізнав був тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, тебе посвятив, дав тебе за пророка народам!” Біблія про вагітну жінку
Схожі презентації
Категорії