Клас Двостулкові
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Клас Двостулкові Двостулкові — другий за чисельністю (близько 20 тисяч) видів клас в типі молюсків. Вони населяють морські і прісні води. Тіло одягнене двостулковою мушлею, стулки якої з'єднуються на спинній стороні еластичною зв'язкою і замком. У них немає голови, відповідно немає глотки і радули. Розміри їх — від 5 мм (горошинки) до 1,5 м (тридакна). Двостулкові молюски — донні, малорухливі або прикріплені тварини. Мушля
До двостулкових молюсків належать тварини різних розмірів – завдовжки від декількох міліметрів до 1,5 м. А маса найкрупнішого двостулкового молюска – тридакни – може перевищувати 250 кг Двостулкові молюски широко поширені в Світовому океані. Особливо рясніють цими тваринами прибережні мілководі райони морів. Близько 20 % всіх відомих видів двостулкових молюсків населяють прісні води, на суші вони не зустрічаються. Двостулкові молюски, наприклад устриці, мідії, морські гребінці, сердцевидки, відвіку уживаються людиною в їжу. Деякі з цих молюсків, а також перлові скойки утворюють перли. Його не лише здобувають з молюсків з морського дна, але і вирощують на спеціальних морських фермах, поміщаючи між стулкою раковини і мантією піщинку.
Внутрішня будова беззубки при повздовжньому (А) і поперечному розрізі (Б): 1-нога; 2-ротовий отвір; 3-стравохід; 4-печінка; 5-шлунок; 6-кишка; 7-серце; 8-нирка; 9-анальний отвір; 10-зябра; 1 1-мантія; 12- мушля ; 13-яїчник
Двостулковий молюск циприна, що живе на дні, закопується в грунт. Вона розсовує ногою, як плугом, пісок і підтягує тіло з черепашкою.
У беззубки і мідії внутрішня поверхня раковини вистилена міцним блискучим перламутровим шаром. Чужорідні частки (наприклад, піщинки), що потрапляють між мантією і стулкою черепашки, обволікаються шарами перламутру і перетворюються на перли Схема утворення перлини: 1- черепашка; 2-мантія(зовнішній шар); 3-піщинка; 4-перлина.
Схожі презентації
Категорії