X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кісткові риби

Завантажити презентацію

Кісткові риби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кісткові риби. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості, середовища існування

Слайд 2

Бліц-турнір «Далі, далі..» : Назвати відділи тіла риби Серце риби складається з…. Кров риби має колір Органи дихання риб Шкіра риб вкрита У кісткових риб запліднення Парні плавці Непарні плавці Орган виділення риб Риби холоднокровні чи теплокровні? До якого типу належить надклас Риби? Які риби не мають плавального міхура Голови, тулуба, хвоста Шлуночка, передсердя Червоний Зябра Лускою Зовнішнє Грудні, черевні Хвостовий, спинний, анальний Нирки Холоднокровні Хордові Хрящеві

Слайд 3

«Доросла велика риба, оливково-сріблястого кольору з фіолетовим або червоним відливом. По краю хвостового плавця проходить чітка чорна смуга. У молодих риб забарвлення сріблясте, боки із чорними плямами, черевні та анальний плавці червонуваті. Мають потужні щелепи з гострими зубами, нападають на риб та інших тварин, небезпечні для людини. Будова нижньої щелепи і зубів дозволяє рибі виривати зі здобичі великі шматки м’яса. Зграя за кілька хвилин знищує тварину масою близько 50 кг».

Слайд 4

Розгляньте зображення тварин та визначте ознаки відмінності в зовнішній будові хрящових і кісткових риб.

Слайд 5

Слайд 6

БУДОВА ПЛАВЦІВ І ЛУСКИ РИБИ

Слайд 7

ЦЕ ЦІКАВО!!! Самка оселедця відкладає від 20 000 до 40 000 ікринок, тріски — у середньому 9 млн, самка колючки триголкової — всього 20–100 ікринок. Як ви гадаєте, чому самка колючки триголкової відкладає невелику кількість ікри?

Слайд 8

Слайд 9

Роль кісткових риб в екосистемах та значення в житті людини Значення риб Цінний продукт харчування Об’єкти спортивного лову Об’єкти ставкового й акваріумного розведення Сировина для медицини Виготовляють взуття та галантерейні вироби (осетер, тріска) Небезпечні для людини (спричиняють отруєння) Ланки в ланцюгах живлення Проміжні хазяї паразитичних червів

Слайд 10

Поясніть японське прислів’я: «Хочеш з’їсти фугу — спочатку напиши заповіт!».

Слайд 11

Японці сприймають рибу фугу як делікатес. Щоправда, для того щоб приготувати з неї страву, кухар повинен мати особливу кваліфікацію, підтверджену дипломом. Він повинен знати анатомію риби (оскільки в різних частинах риби отрута міститься в різній концентрації), мати тверду руку практикуючого хірурга. Він повинен уміти надавати першу допомогу потерпілим. За два десятиліття кінця ХІХ ст. від таких делікатесів у Японії загинуло понад 3 тис. осіб, а наприкінці ХХ ст. кожні десять років гинуло близько 100 осіб.

Слайд 12

Цікаве запитання Як риб використовують у боротьбі з комахами-шкідниками при заростанні водойм?

Слайд 13

Використовують рибу гамбузію для боротьби з малярією — вона поїдає личинок малярійного комара. На рисових полях для знищення насіння бур’янів використовують коропа. Для очищення водойм використовують рослиноїдних риб — амура білого, тиляпію, товстолобика.

Слайд 14

Домашнє завдання Завдання для всього класу. Опрацювати відповідний параграф підручника Індивідуальні та творчі завдання. Скласти «шпаргалку з помилками» за темою уроку (невеличкий опорний конспект, у якому допущено декілька помилок).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія