X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відомості про Клас Кісткові риби

Завантажити презентацію

Відомості про Клас Кісткові риби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Клас Кісткові риби

Слайд 2

Кісткові риби Кісткові риби мають скелет, який частково чи повністю складається з кісткової тканини, мають зяброві кришки та плавальний міхур. Запліднення переважно зовнішнє, тобто відбувається у воді. Самиці відкладають ікру, із якої виходять личинки. Мешкають у всіх типах водойм, живлення різноманітне – як тваринною, так і рослинною їжею.

Слайд 3

Будова тіла Тіло кісткових риб умовно поділяють на 3 відділи. На головному відділі розміщуються парні очі, парні ноздрі, ротовий отвір та зяброві кришки, по задньому краю яких проходить межа між головою і тулубом. На тулубі містяться парні (грудні та черевні) та непарні (спинні та анальний) плавці. Хвіст закінчується хвостовим плавцем.

Слайд 4

Слайд 5

Покриви тіла Тіло кісткових риб вкрите лускою. З ростом риби на лусках наростають річні шари, за якими можна визначити вік риби.

Слайд 6

Опорно-рухова система Скелет кісткових риб формується з кісток. Більшість кісток розвиваються на місці хрящів. Скелет складається з хребта, черепа та скелета плавців. Хребет представлений хребцями, що утворилися на місці хрящових тканин. Хребці складаються з тіла і дуг. Передня частина хребта нерухомо з`єднана з черепом. М`язи краще розвинені на спинному боці й у хвостовому відділі. Вони складаються з м`зових сегментів, деякі з них утворюють групи м`язів.

Слайд 7

Опорно-рухова система

Слайд 8

Травна система У більшості видів риб у ротоглотковій порожнині міститься велика кількість зубів, розташованих не лише на щелепах, але й на інших кістках цієї порожнини. За допомогою зубів риби утримують здобич та подрібнюють їжу. Ротоглоткова порожнина веде до стравоходу. Перетравлення їжі починається у шлунку і триває у кишечнику. Серед кісткових риб є хижаки, рослиноїдні або види зі змішаним типом живлення.

Слайд 9

Травна система

Слайд 10

Плавальний міхур Плавальний міхур характерний для більшості кісткових риб, дозволяє їм перебувати на різних глибинах. Являє собою виріст кишечнику, заповнений сумішшю газів. У його стінках багато капілярів, через які відбувають зміни об`ємів газів. Сталий об`єм міхура дозволяє рибі триматися на певній глибині без втрати енергії.

Слайд 11

Дихальна система Орган дихання риб – зябра, які складаються із скелетних елементів – зябрових дуг, що входять до складу черепа, та м`яких утворів – зябрових пелюсток і зябрових тичинок. Риба заковтує воду, яка потрапляє в глотку, а звідти через зяброві щілини, розташовані між зябровими дугами, - назовні. Зяброві тичинки розташовані з внутрішнього боку кожної зябрової дуги. Вони утворюють цідильний апарат, що перешкоджає виходу поживних частинок з глотки разом із водою. З іншого боку кожної дуги лежать червоні зяброві пелюстки, пронизані капілярами, де відбувається газообмін.

Слайд 12

Дихальна система

Слайд 13

Зябра кісткових риб

Слайд 14

Кровоносна система Кровоносна система замкнена. Є двокамерне серце, через яке тече венозна кров, одне коло кровообігу. По черевній аорті та черевній вені проходить венозна кров, а по спинній аорті – артеріальна.

Слайд 15

Кровоносна система

Слайд 16

Видільна система Видільна система кісткових риб представлена стрічкоподібними нирками. Є сечоводи, які відкриваються назовні позаду анального та статевого отворів.

Слайд 17

Нервова система У риб добре розвинений головний мозок, що складається з 5 відділів: довгастий мозочок, проміжний та середній, передній мозок, особливо добре розвинений мозочок, що відповідає за координацію рухів. Передній мозок здебільшого є нюховим аналізатором; він маленький і не має кори.

Слайд 18

Нервова система

Слайд 19

Органи чуття Органи чуття в кісткових риб добре розвинені. Очі не мають повік, риби бачать на невелику відстань. Ніздрі ведуть у замкнений мішок, де містяться рецептори нюху. Смакові рецептори розташовані в ротовій порожнині, а також на всій поверхні тіла, так само як і рецептори дотику.

Слайд 20

Органи чуття Орган бічної лінії розташований з боків тулубної і хвостової частини тіла риби. Являє собою ряд отворів, що ведуть у заповнений слизом канал, у якому розташовані рецептори, що сприймають силу і напрям коливання води. У задній частині черепа риби розташоване внутрішнє вухо, не сполучене з зовнішнім середовищем.

Слайд 21

Бічна лінія у форелі

Слайд 22

Нерест Нерест – процес відкладання рибами у воду ікри і молочка з подальшим заплідненням. Більшість риб нереститься у тих самих водоймах, в яких і живе. Деякі риби для нересту мігрують з річок у море або з морів у річки. Такий вид риб називається прохідним. Кісткові риби – роздільностатеві тварини. Під час нересту самки виділяють ікринки, а самці поливають їх молочком, що містить сперматозоїди. Отже, у кісткових риб спостерігається зовнішнє запліднення.

Слайд 23

Розвиток заплідненої ікринки У заплідненій яйцеклітині відбувається подрібнення, у результаті чого виникає багатоклітинний зародок та прикріплений до нього жовтковий мішок із запасними речовинами. Через деякий час з ікринки виходить личинка. У неї є хорда і немає парних плавців. Потім личинка перетворюється на малька, який схожий на дорослу рибу, і поступово виростає.

Слайд 24

Відкладена ікра звичайного окуня

Слайд 25

Це цікаво Нерідко назви риб вдало відображають особливості їхньої будови, забарвлення і поведінки. Деякі назви вказують на схожість форми тіла риби або окремих його частин з різними предметами: з робочими інструментами – молот-риба, риба-пилка, сокира-риба, ніж-риба; з музичними інструментами: ліра-риба, гітара-риба, дудка-риба, трубка-риба;

Слайд 26

Це цікаво з багатьма іншими предметами: ліхтар-риба, куля-риба, ключ-риба, меч-риба, шабля-риба, спис-риба, арбалет-риба. Особливості голови та її окремих органів відображено в таких назвах: великорот, довгорил, широкорот, трубкорот, лопатоніс, веслоніс, гостроніс, носач, лобань.

Слайд 27

Це цікаво Тривалість життя риб різна: хамса, тюлька живуть 3 - 5 років, оселедці – 15 – 18, тріска – до 25, сом – 50 – 80, білуга – до 100 років. Тюлька Хамса Тріска Сом Білуга

Слайд 28

Це цікаво Серед прісноводних та прохідних риб є велетні. Наприклад білуга, яка досягає 9 м завдовжки, її маса 1560 кг. Пігмеєм серед риб вважається бичок пандака з Філіппінських островів. Довжина його тіла менше 2 см. В Америці модниці не так давно носили у вухах кришталеві сережки, у яких плавали ці крихітні рибки.

Слайд 29

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія