X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Інфаркт міокарда"

Завантажити презентацію

"Інфаркт міокарда"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інфаркт міокарда Даниленко Альони 11-А

Слайд 2

Визначення Інфаркт міокарда — крайня ступінь ішемічної хвороби серця, яка характеризується розвитком ішемічного некрозу ділянки міокарда, що виник внаслідок абсолютної або відносної недостатності кровопостачання у цій ділянці. Щорічно в США реєструється 800 000 людей з гострим інфарктом міокарда, з яких 213 000 помирають. У більшості випадків причиною ранньої смертності при гострому інфаркті міокарда є шлуночкові аритмії.

Слайд 3

Фактори ризику Діабет (з або без резистентності до інсуліну) є найважливішим фактором ризику ішемічної хвороби серця (ІХС) Куріння тютюну Гіперхолестеринемія (точніше гіперліпопротеїнемія, особливо за рахунок високого рівня ліпопротеїнів низької щільності та низького - ліпопротеїнів високої щільності) Високий вміст жирів Високий кров'яний тиск Наявність ішемічної хвороби серця у родичів Ожиріння (визначається якщо індекс маси тіла більше 30 кг / м ², або ж по об'єму талії або стегон). Вік: для чоловіків він стає фактором ризику після 45 років, для жінок - після 55 років, крім того будь-який вік є фактором ризику, якщо родич першої лінії (брат, сестра, батько, мати) мав ІХС до або у 55 років - для чоловіків, або 65 - для жінок). Гіпергомоцистеїнемія (високий рівень гомоцистеїну, токсичної амінокислоти, яка буває за недостатнього споживання вітамінів B2, B6, B12 і фолієвої кислоти) Стрес (професії з високим індексом стресу, як відомо, сприйнятливі до атеросклерозу) Алкоголь (дослідження показують, що тривалий вплив великих кількостей алкоголю може збільшити ризик серцевого нападу) Чоловіки більше схильні до ризику, ніж жінки.

Слайд 4

Періоди ІМ найгостріший (1 доба) гострий (1-3 доба) підгострий (до 9-ої доби) реабілітації

Слайд 5

Ускладнення гостра\хронічна серцева недостатність порушення ритму (фібриляція шлуночків) порушення провідності (виникнення блокад) аневризма серця тромбоемболія аутоімунний кардит

Слайд 6

Лікування Головним принципом невідкладного лікування є відновлення -кровопостачання у ішемізованій ділянці. З цією метою використовують тромболітики (стрептокіназа). Тромболізис доцільно використовувати у перші години після початку ангінозного нападу. Крім того, процедура має низку небезпечних ускладнень (напр. кровотечі). Для постінфарктної реабілітації застосовують: нітрати (нітросорбід, кардикет) антиагрегантні препарати (ацетилсаліцилова кислота, клопідогрель) препарати, що запобігають розвитку\прогресуванню атерослерозу та ін. Існують методи оперативної профілактики ІМ, напр. Коронарне шунтування або стентування.

Слайд 7

Профілактика Необхідними умовами профілактики інфаркту міокарда є ведення здорового та активного способу життя, відмова від алкоголю і куріння, збалансованої харчування, виключення фізичного та нервового перенапруження, контроль артеріального тиску і рівня холестерину крові.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія