X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Химерні організми

Завантажити презентацію

Химерні організми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Химерні організми Роботу виконала учениця 11-Ф класу Коваленко Вероніка

Слайд 2

Химери - організми або їх частини, що складаються з генетично різнорідних тканин. 

Слайд 3

Уперше цей термін застосував німецький ботанік Г. Вінклер (1907) для форм рослин, отриманих у результаті зрощення пасльону й томату. а – листки помідора – мериклінальна химера; б - химерні плоди між помідором та пасльоном.

Слайд 4

Розрізняють кілька типів химерних організмів:  химери мозаїчні (гіперхимери) — у них генетично різні тканини утворюють тонку мозаїку; химери секторіальні — у них різнорідні тканини розташовані великими ділянками; химери периклінальні — тканини з різними генотипами лежать шарами один над одним; химери мериклінальні — їх тканини складаються із суміші секторіальних і периклінальних ділянок.

Слайд 5

Химери можуть виникати в результаті щеплень рослин і під впливом мутацій соматичних клітин. Компоненти химер можуть відрізнятися один від одного генами ядра, числом хромосом або генами пластид чи мітохондрій. Химерні організми досить часто використовуються в наукових дослідженнях.

Слайд 6

Химерні тварини – це генетичні мозаїки, що утворюються в результаті об`єднання бластомерів від ембріонів із різними генотипами. Косарики – ряд членистоногих класу павукоподібних. Принцип одержання химер – це виділення двох або більшого числа ранніх зародків та їх злиття. (Вівцебик)

Слайд 7

За допомогою химерних мишей було розв’язане питання про спосіб виникнення в ході розвитку багатоядерних клітин поперечносмугастих м’язів. Вивчення химерних тварин дозволило розв’язати чимало проблем, і в майбутньому завдяки застосуванню цього методу з’явиться можливість розв’язувати складні питання генетики й ембріології.

Слайд 8

Команда французьких вчених провела найтриваліше досі дослідження впливу генетично-модифікованої кукурудзи. З`ясувалось, що вона призвела до появи пухлин і численних пошкоджень органів у щурів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія