X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ

Завантажити презентацію

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Конкурс «ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ РІДНОГО КРАЮ?» 6 клас Вчитель: Білоусенко Л.Г.

Слайд 2

Мережиться між травами струмок, Рясна калина гронами барвиться, Пливе туман, сріблястий, як димок, Долина самоцвітами іскриться. Як диво це нащадкам зберегти? І гай, і річку, повну прохолоди. Бо в царстві цих прадавніх ще святинь Довічна мудрість матері-природи!

Слайд 3

Природа! З дитячих років ми звикаємо до її чарівної краси, милуємося нею. Любимо бувати в лісі, на полі. А чи ми знаємо рослинний і тваринний світ нашого рідного краю?

Слайд 4

Девіз: Знай, люби, бережи!

Слайд 5

Мета: - розвивати в учнів інтерес до біології; - формувати екологічну культуру; - виховувати почуття відповідаль- ності за рідну природу, доброту, працьовитість.

Слайд 6

Конкурс “Розминка” (команди відгадують загадки про рослини, пояснюють їх значення) 1. Запалали в чистім полі, 2. В темній я живу коморі, Наче галстуки червоні. А коса моя на дворі, То палає в полі так Гарбузова я сестриця, Польовий червоний … . Мене звати ... . 3. Моє тіло під землею, 4. Червоненька і смачненька, Кучерики - понад нею. Дуже з вигляду гарненька, Любить мене кожна юшка, І боки у неї пишні. Називається … . Літом смачно їсти … . 5. Жовтобокий карапуз 6. Ти мене не обминай, Йшов городом та й загруз, А скоріше відчиняй. Бо насіння стільки має, Не дивись, що я крем’яний, Що аж боки роздимає, Розіб’єш, а я смачний. Через те й загруз … . Недарма кладуть в пиріг. Упізнав! Та я ж … .

Слайд 7

Конкурс «Термінологічний» ( за 2 хв. кожна з команд повинна записати якнайбільше назв рослин і тварин Запорізького краю, що розпо -начинаються з букв слова “біосфера”)

Слайд 8

Конкурс “Відгадаймо!” ( Члени команд загадують командам загадки про птахів рідного краю ) 1. Швидко скрізь цей птах літає, 2. Які ноги заввишки, Всіх комашок поїдає, Такий ніс завтовшки, За вікном гніздо будує, Хату на хаті має, Тільки в нас він не зимує. Жабам рахунок знає. 3. Цілий день працюю в гаї, 4. Спритний хлопчина Діловито дзьобом б’ю. В коричневій кожушині, Я не цвяхи забиваю - По дворах стрибає, Я комашок дістаю. Крихти збирає. 5. Довгі ноги, довгий ніс. 6. Шубка з сірого пушку, Прилетів – обід приніс. Скаче в жовтім фартушку, Смачних жабеняток Чорний шарфик та шапчина, Для своїх маляток. Хоч маленька ця пташина Та корисна трудівниця.

Слайд 9

Конкурс “Бліц-турнір” ( Командам пропонуються запитання, на які вони повинні швидко відповісти.)

Слайд 10

В. : В полі, лісі і на лузі – Скрізь твої зелені друзі Живокіст, лопух , рослинник, Липа, мальва і латай… Все це – лікарські рослини. То ти ж їх впізнай. Конкурс «Впізнайте лікарські рослини» ( За цікавими історіями та певними особливостями учні впізнають лікарські рослини.)

Слайд 11

В.-1: Сьогодні добре знають люди, Яка погода завтра буде, Бо теле- й радіопрогноз Підкаже - спека чи мороз. В.- 2: В старі ж часи, і це знаменно,- Діди й бабусі наперед Прогнозували достеменно Погоду з безлічі прикмет. Конкурс «Провісники погоди» ( Члени команди повинні закінчити речення з народними прикметами.)

Слайд 12

↗ на дощове літо. ↗ на врожай картоплі. Малина вродила рясно … → осінь буде довгою. ↘ зима буде холодна. ↗ чекай шторм. ↗ чекай гарну погоду. Чайка сіла на воду … → до теплої весни. ↘ піде дощ.

Слайд 13

В. – 1: В Червону книгу занесли Світ неповторний та чудовий, Що поступово вимирає, Давно рятунку в нас благає. Невже в майбутньому на світі Не будуть квітнуть дивні квіти? В. – 2: Невже ми більше не побачим, Як сон-трава росою плаче? Троянда степу, квітка мрії Жар-цвітом землю не зігріє? Разом: Всі ми – господарі природи, Тож збережемо її вроду! Конкурс «Чи знаєте Ви рослини і тварини «Червоної книги», які мешкають у Запорізькій області?» ( Команди розв’язують кросворд : 1, 3, 5 – рослини; 2, 4, 6 – тварини.)

Слайд 14

Кросворд “Чи знаєте Ви рослини і тварини “Червоної книги”, які мешкають у Запорізькій області?   ч 1. п е р ш о ц в і т 2 . с у р о к 3. к о в и л а 4. д р о ф а   5. п і в о н і я   6. ж у р а в е л ь     к н и г а

Слайд 15

Конкурс « Запам’ятайте їх і бережіть!» (Команди по черзі презентують рослини чи тварини рідного краю, занесені до «Червоної книги» (домашнє завдання).

Слайд 16

Кулик-сорока

Слайд 17

Слайд 18

В. - 1: Природа завжди чарувала і чарує, Хвилювала і хвилює людину. Тож вмійте природу любити, Кожній стеблинці радіти. В. - 2 : Цвіту не вирви задаром, Гілки не вткни для забави, Оберігайте ж повсюди Шлях і стежиночку в гаї. Все те красою буде Нашого рідного краю!

Слайд 19

( Журі оголошує загальну кількість балів, визначає команду переможницю і вітає її.)

Слайд 20

Використані джерела 1. Ярошенко О.Г. Природознавство: 6 кл. – К.: Генеза, 2006. – С. 129 - 154. 2. Мусієнко М.М. Біологія: Підручник для 7 кл. – К.: Генеза, 2007. – С. 266 - 271. 3. Пугач Р.П. Запорізький край. Навчальний посібник з природознавства для учнів початкових класів. - С. 23 - 27. 4. Тиждень біології в школі. Випуск 2 / Упоряд. К.М. Задорожний – Х.: Вид. група «Основа», 2006. – С. 7 – 10. 5. Вихрущ В.О. Природознавство в цифрах і фактах, 1998. - С. 22 - 25. 6. Мандилина О.Г. Екологічний брейн-ринг. // Біологія. – Х.: Вид. група «Основа» - 2011. – №3. - С. 29 -30. 7. Дячук Т. Граючись учимось. // Біологія. – Х.: Вид. група «Основа» - 2007. – №10.- С. 15. 8. Пустовіт Н.О. Екологічні задачі, ігри та вікторини. – К.: Наукова думка, 1995.- С. 52 - 63. 9. Червона книга України, том «Рослинний світ». – К., 1996. 10. Червона книга України, том «Тваринний світ». – К.,1994.  http://images.yandex.ua/yandsearch?text http://pti.kiev.ua/prezent/page/16/ http://pti.kiev.ua/prezent/zagal/356-prezentacija-kalina-simvol-ukrayinskogo-narodu.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія