X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тваринний світ України

Завантажити презентацію

Тваринний світ України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тваринний світ України

Слайд 2

Формування тваринного світу Поширення тварин Тваринні ресурси Охорона і відновлення тваринного світу; Червона книга України Вплив екології та навколишнього середовища на фауну.

Слайд 3

Формування тваринного світу Тваринному світу України властива значна різноманітність — понад 44800 видів тварин (з урахуванням акваторії морів), у тому числі 100 видів ссавців, понад 30 — птахів, близько 270 — риб, 20 — плазунів, 17 — земноводних, понад 26 тисяч — безхребетних.

Слайд 4

Поширення тварин Найбагатший тваринний світ в Україні нині у лісових масивах Полісся та Карпат. У лісових хащах водяться лось, козуля, дика свиня, благородний олень, білка, лісова куниця, лісова соня, бобер, чорний тхір, рись, лісовий кіт.

Слайд 5

Слайд 6

Трапляються бурі ведмеді, зубри, вовки. У лісах також багато птахів (тетереви, глухарі, рябчики, деркачі, шпаки, синиці, дикі голуби, кулики), а також лісових мишей і кротів, поширені плазуни — вужі, гадюки, ящірки.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

На узліссях та галявинах у глибині лісу часто оселяються лисиця, ласка, борсук, польова миша, їжак, заєць-русак, кріт; на ланах — ховрахи, хом'яки, великий  тушканчик; у дуплах і печерах, на горищах — нічниці, кажани.

Слайд 10

Слайд 11

У південній, степовій, частині України переважають невеликі, часто землерийні тварини — полівки, сірий ховрах, степовий тхір, дикий кролик, сірий хом'ячок тощо. У південно-східній частині країни з'являються лисиця-корсак, вухастий їжак, тхір-перев'язка, бабак, а серед птахів зустрічаються перепілка, жайворонок, сіра куріпка, зрідка — стрепет і дрохва.

Слайд 12

Слайд 13

Доволі своєрідний тваринний світ Азово-Чорноморського узбережжя. Поширеними є чайки, чаплі,  норці, хитавиці, сріблясті мартини, сірі гусаки, пелікани, лебеді-шипуни, а на заповідних ділянках зустрічаються акліматизовані звичайні й плямисті олені, фазани, ондатри тощо.

Слайд 14

Слайд 15

Тваринні ресурси Тваринний світ відіграє надзвичайно важливу роль у природі. Вони беруть участь у ґрунтоутворенні, розмноженню рослин, очищують воду. Тварини також мають дуже велике значення у житті людини.

Слайд 16

Одомашнені види забезпечують людей цінними продуктами харчування – м'ясом, яйцями, молоком, медом, сировиною для окремих галузей промисловості (вовною, шкірами), використовуються як тягова сила.

Слайд 17

З метою збагачення природи та для власних потреб люди здійснюють штучну акліматизацію – розводять завезених з інших регіонів тварин на території, де вони раніше не водилися. На звірофермах розводять таких звірів, як норка, песець, нутрія, єнотоподібний собака та інші.

Слайд 18

Коні Пржевальського

Слайд 19

Єнотоподібний собака

Слайд 20

Охорона і відновлення тваринного світу; Червона книга України В Україні багато видів степових тварин стали рідкісними, а деякі зникли або перебувають на межі зникнення (наприклад, степовий орел, стрепет, дрохва, степовий журавель). Нині виникла нагальна потреба в охороні й збереженні багатьох видів тварин, що зникають з території країни, шляхом створення заказників, заповідників, національних парків.

Слайд 21

Слайд 22

Постановою Верховної Ради України від 29.10.1992 р. затверджено Положення про Червону книгу України. До неї заносяться види тварин і рослин, які перебувають під загрозою зникнення, а також заходи щодо їх збереження та науково обґрунтованого відтворення.

Слайд 23

Вплив екології та навколишнього середовища на фауну Тваринний світ так як і люди потерпають від недоліків екології та забрудненого оточення. Фауну також дуже уразив вибух Чорнобильської АЕС. Після цієї катастрофи тварини почали мутувати.

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Мутація зовнішності у тваринному світі на сьогодні не новина. Такий новий вид тварин, як ЧУПАКАБРА лякає людей сьогодні.

Слайд 27

Деякі вчені вважають, що таке явище як альбіноси теж є наслідком катастрофи. Екзотичні тварини, які проживають у неволі починають розмножуватися змінюючи своє забарвлення.

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Тварини які проживають у дикій природі України теж піддаються мутаціям забарвлення.

Слайд 32

Понад нормові розміри тварин також є наслідком мутації. Домашній “кролик” Риба виловлена на р.Півд.Буг (с.Попасне) (с.Завалля)

Слайд 33

Терміни, які необхідно засвоїти: Акліматизація- здатність тварин пристосовуватись до нових умов існування. Реакліматизація- відтворення на конкретній території певних видів місцевих тварин, які зникають або вже зникли.

Слайд 34

Тваринний світ формувався протягом багатьох тисячоліть. Різні види фауни України поширені по її території нерівномірно. Тварини мають не аби яке значення для природи та людей. Під впливом господарської діяльності людини тваринний світ збіднюється, багато видів тварин зникають або стають рідкісними, тому вони потребують охорони.

Слайд 35

Використана література: Підручник з географії для 8 класу; Енциклопедія для школярів; Інтернет. Виконала учениця 8-Б класу Яготинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Дрофа Анна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство