X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
будова органів дихання

Завантажити презентацію

будова органів дихання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Коли згорять дрова, що залишається? Куди діваються речовини? Зникають?

Слайд 2

Проблема Що відбувається з хімічними речовинами під час хімічних реакцій? Чи змінюються маси речовин у хімічних реакціях?

Слайд 3

Тема уроку : «Закон збереження маси речовини.» Епіграф «Доводи, до яких людина додумалась сама, зазвичай переконують її більше, ніж ті, які прийшли в голову іншим»  

Слайд 4

Цілепокладання: 1.Історія відкриття закону збереження маси речовин. 2.Закон збереження маси речовин. 3.Суть хімічної реакції на підставі закону. Хімічні рівняння. Правила складання хімічних рівнянь. 4.Яке значення закону збереження маси?

Слайд 5

Відкриття закону збереження маси речовини 1789г. Роберт Бойль 1673г. 1748г. М. В. Ломоносов Антуан Лавуазье

Слайд 6

. Бойль проробив безліч дослідів по прожарюванню металів в запаяних ретортах, і щоразу маса окалини виявлялася більше маси прожарюємого металу.

Слайд 7

Слайд 8

Російський учений М.В. Ломоносов припустив, що чуттєвий досвід обманює нас. 5 липня 1748 він написав у листі Леонарда Ейлера:

Слайд 9

Михайло Васильович Ломоносов (1711-1765) Усі зміни в натурі, які трапляються такого суть стану, що скільки в одного тіла забирається, стільки додається до іншого; так, коли де убуде трохи матерії, то збільшиться в іншому місці... (1748р.)

Слайд 10

«Маса речовин, що вступили в реакцію, дорівнює масі речовин,що утворилися в результаті реакції» - сучасне формулювання закону збереження маси речовин. Закон збереження маси речовини (1789 р.)

Слайд 11

Маса ніколи не створюється й не знищується, а тільки переходить від однієї речовини до іншої. Антуан Лоран Лавуазьє (1743-1794)

Слайд 12

Дайте, будь ласка, відповідь: Чи можна експериментально перевірити цей закон? Яку ознаку хімічної реакції ми спостерігаємо?( у даному досліді)

Слайд 13

Символи хімічних елементів — це літери хімічної мови Формули сполук — це слова Рівняння реакцій — ? Проблемне питання.

Слайд 14

Отже ,хімічні рівняння ,це запис хімічної реакції за допомогою хімічних формул.

Слайд 15

Як ви вважаєте? Чи є закон збереження маси речовин основою для складання рівнянь хімічних реакцій?

Слайд 16

залізо + сірка → сульфід жаліза (II ) Fe + S → FeS

Слайд 17

Al + O2 → Al O Al + O2 → Al+3 O-2 Al + O2 → Al2O3 Al + 3O2 → 2Al2O3 4Al + 3O2 → 2Al2O3 4Al + 3O2 → 2Al2O3

Слайд 18

Fe(OH)3→ Fe2O3 + H2O 2Fe(OH)3 → Fe2O3 + H2O 2Fe(OH)3 → Fe2O3 + 3H2O 2Fe(OH)3 = Fe2O3 +3 H2O

Слайд 19

Підрахувати кількість атомів кожного елементу в правій і лівій частині рівняння хімічної реакції. Визначити, у якого елементу кількість атомів змінюється, знайти НСК. Розділити НСК на індекси - отримати коефіцієнти. Поставити їх перед формулами. Перерахувати кількість атомів, при необхідності дію повторити. Останнім перевірити кількість атомів кисню Алгоритмом розстановки коефіцієнтів у рівняннях хімічних реакцій?

Слайд 20

Тож дайте відповідь на проблемне питання: Чи є закон збереження маси речовин основою для складання рівнянь хімічних реакцій?

Слайд 21

Чи згодні ви, що: 1.В реакції Ca + Cl2→ CaCl2 коефіцієнти Не потрібні. 2. В реакції Zn + HCl → ZnCl2 + H2 коефіцієнт у цинка 2. 3.В реакції Ca + O2 → CaO коефіцієнт у оксиду кальцію 2. 4.В реакції CH4 → C + H2 Коефіцієнти не потрібні. 5. В реакції CuO + H2 → Cu + H2O коефіцієнт у міді 2. 6. В реакції C + O2 → CO кефіцієнт 2 треба поставити біля оксиду карбону (II) , та біля карбону. 7. В реакції CuCl2 + Fe → Cu + FeCl2 коефіцієнти не потрібні. так ні ні ні так так так

Слайд 22

Розставляючи коефіцієнти, слід пам'ятати такі правила: 1. коефіцієнт показує число молекул або окремих атомів у рівнян¬ні реакції; 2. коефіцієнт ставиться тільки перед хімічною формулою; 3. коефіцієнт стосується всіх атомів, із яких складається молеку¬ла, перед якою він стоїть: 4. індекс показує число атомів елемента (або груп атомів) у складі молекули; 5. коефіцієнт 1, як і індекс 1, не записується. Пам’ятка №1

Слайд 23

У написаннi хімічних рівнянь не можна: а) ставити коефiцiєнти в середину формули: Н2 + О2 = Н22О; б) мiняти iндекси у формулi : Н2 + О2 = Н2О2; в) ставити коефiцiєнти в декiлька раз бiльше: 4Н2 + 2О2 = 4Н2О. Пам’ятка №2

Слайд 24

Розставте коефіцієнти в схемах хімічних рівнянь 1) Fe + Cl2 → FеСІ2 2) Na + Сl2 →NaСl 3) Аg + S →Аg2 S 4) Аl + О2→Аl2О3 5) НgО → Нg + О2 6) Na + О2→ Nа2О

Слайд 25

Значення закону Використовуючи закон збереження маси речовин, можна : написати рівняння хімічних реакцій; розв’язати хімічні задачі, навіть виробничого характеру.

Слайд 26

Підбиття підсумків уроку. Закінчити речення: На уроці я : дізнався… зрозумів... навчився… Найбільше труднощів я відчув… Не вмів, а тепер умію… На наступному уроці я хочу...

Слайд 27

Рефлексія: Продовжіть ланцюжок: Я знаю ….. Я вмію ….. Я використовую …… Мені це буде необхідно для ….. Я навчився …… Я набув вміння …….

Слайд 28

Домашнє завдання: Прочитати § 21,поміркуй над завданнями після параграфа.

Слайд 29

Таблиця настрою . Мені було на уроці комфортно, я отримав відповідь на всі цікаві для мене питання На уроці я досяг цілі наполовину. Мені на уроці було не цікаво, я нічого не взнав нового. F F F

Слайд 30

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія