X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Боротьба за існування."

Завантажити презентацію

"Боротьба за існування."

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала учениця 11-Б класу Павленко Наталка. Боротьба за існування.

Слайд 2

«Природа не терпить у своєму царстві нікого, хто не зумів би відстояти себе» .                                                                 Ральф Емерсон. Сірий пацюк приносить 5 потомств на рік у середньому по 8 щурят, що досягають статевої зрілості з 3-х місяців. Зозулинець плямистий ( зозулині сльози) в одному плоді містить 186300 насіння.

Слайд 3

Самка аскариди дає 200 тисяч яєць на добу. Інтенсивність розмноження організмів. Трав'яна жаба відкладає від 840 до 4000 ікринок.

Слайд 4

Чому не спостерігається нестримного зростання чисельності живих організмів? рачки колорадські жуки пінгвіни таракани бджоли кліщі мурахи каченята

Слайд 5

Велика частина особин гине на різних етапах розвитку. Причини Природно-кліматичний фактор. Боротьба з особинами інших видів. Боротьба між особинами одного виду. Чим більше розмножуються організми, тим інтенсивніше вони гинуть.

Слайд 6

Загибель нащадків носить виборчий або випадковий характер. Повінь. Пожежа. Втручання людини в природу.

Слайд 7

У чому причина виникнення боротьби за існування? Невідповідність між можливістю видів до безмежного розмноження і обмеженістю ресурсів - головна причина боротьби за існування!

Слайд 8

Чарльз Роберт Дарвін (англ. Charles Robert Darwin; 1809-1882) - англійський натураліст і мандрівник. «Помирає тільки кволе і слабке,            здорове і сильне завжди виходить     переможцем у боротьбі за існування ». «Не існує жодного винятку з правила, згідно з яким будь-яка органічна істота природно розмножується в такій прогресії, що, якби воно не піддавалося винищенню, потомство однієї пари покрило б всю Землю». Писав:

Слайд 9

Боротьба за існування - Це складні і різноманітні взаємини особин усередині видів, між видами та умовами навколишнього середовища.

Слайд 10

Форми боротьби за існування Внутрішньовидова. Міжвидова. Боротьба з несприятливими умовами середовища.

Слайд 11

Внутрішньовидова боротьба за існування Відбувається між особинами одного виду. Це найжорсткіша і гостра з усіх типів. Особини потребують одних і тих же обмежених ресурсах.

Слайд 12

Причини: Змагання між хижаками за здобич. Суперництво через території, через самки. За життєвий простір. За місця розмноження. Внутрішньовидова боротьба за існування

Слайд 13

При надмірному збільшенні чисельності особин внутрішньовидова боротьба загострюється. Це буває через погіршення кормових умов Занадто високої щільності населення та ін Плідність в популяціях знижується, можуть спалахнути епідемії. Загибель особин. Внутрішньовидова боротьба за існування Внутривидовые приспособления, полезные для всей популяции, могут быть вредными для отдельных особей и даже являются причиной их гибели.

Слайд 14

Міжвидова боротьба за існування Протікає гостро, якщо види відносяться до одного роду і потребують однакових умовах існування. Сірий пацюк, що є крупнішим і агресивнішим, витіснив чорного щура в поселеннях людини. В поселениях человека в Европе вытесненная чёрная крыса встречается в лесных районах .

Слайд 15

Міжвидова боротьба за існування Прикладом є одностороннє використання одного виду іншим. Це відносини «хижак - жертва», «Паразит - хазяїн», «Рослина - травоїдна тварина». форма этой борьбы приводит к эволюции обоих взаимодействующих видов к развитию у них взаимных приспособлений. Также она усиливает и обостряет внутривидовую борьбу.

Слайд 16

Боротьба з несприятливими умовами середовища Підсилює внутрішньовидовое змагання Вывод: победители – наиболее жизнеспособные особи (с эффективным обменом веществ и физиологическими процессами).

Слайд 17

Боротьба за існування - це складні і різноманітні взаємини особин усередині видів, між видами та умовами навколишнього середовища. Внутрішньовидова боротьба - відбувається між особинами одного виду. Це найжорсткіша і гостра з усіх типів. Змагання між хижаками за видобуток, суперництво через території, через самки, за життєвий простір, за місця розмноження. Міжвидова боротьба - призводить до еволюції обох взаємодіючих видів, до розвитку у них взаємних пристосувань. Підсилює і загострює внутрішньовидову боротьбу. Це одностороннє використання одного виду іншим. Боротьба з несприятливими умовами середовища - переможці найбільш життєздатні особини (з ефективним обміном речовин і фізіологічними процесами). Це рослини і тварини пустель, крайньої півночі.

Слайд 18

1. За рахунок чого виникають пристосовані особини? 2. Яка мінливість має при цьому більшого значення? Основою успіху еволюції є різноманіття організмів. Запитання та відповіді: - В результаті дії боротьби за існування і природного відбору. - Спадкова мінливість.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія