X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
біологія

Завантажити презентацію

біологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття про багатоатомні спирти на прикладі гліцеролу, його хімічні властивості ознайомитись із багатоатомними спиртами на прикладі гліцеролу; з'ясувати хімічні властивості багатоатомних спиртів на прикладі гліцеролу; вивчити якісні реакції на багатоатомні спирти; розширити знання про галузі використання гліцеролу.

Слайд 2

Хімічний крос 1.Спирти – це оксигеновмісні органічні сполуки, які … 2. Функціональна група – це група атомів, яка … 3. За вуглеводневим радикалом спирти класифікуються на … 4. За кількістю гідроксильних груп спирти класифікуються на … 5. Водневий зв’язок виникає в результаті … 6. За н. у. у спиртів відсутній … агрегатний стан. 7. Більшість спиртів в воді … 8. Спирти проявляють властивості … 9. Спирти колір індикаторів … 10. Спирти у розчинах на йони … 11. При взаємодії з активними металами спирти проявлять … 12. При взаємодії з галогеноводнями спирти проявлять … З метою актуалізації знань проводиться фронтальне опитування (за бажанням).

Слайд 3

Тестування: Вкажіть елементи ,що входять до складу спиртів: Карбон Карбон і гідроген Карбон,гідроген і оксиген Нітроген , карбон і оксиген Вкажіть характеристичну групу яка обумовлює властивості  спиртів: гідроксильна карбонільна карбоксильна аміногрупа Вкажіть назви речовин до складу яких входить гідроксильна  група: ацетальдегід   метанол   етанол   гліцерол Вкажіть тип зв’язку який характерний для спиртів: водневий;  ковалентний полярний; йонний;    ковалентний неполярний.

Слайд 4

Приклади багатоатомних спиртів С2Н4(ОН)2 – етанол, етиленгліколь Двохатомний спирт С3Н5(ОН)3 – пропантріол, гліцерин, гліцерол Трьохатомний спирт Міцність водневого зв'язку Агрегатний стан Розчинність у воді Зміну кислото – основних властивостей Спробуй передбачити у багатоатомних спиртів: Пригадавши особливості функціональної гідроксильної групи та виникнення водневого зв'язку в одноатомних спиртів, запропонувати обміркувати зміну властивостей у багатоатомних спиртів.

Слайд 5

Гліцерин (гліцерол, пропантріол) Фізичні властивості Чистий гліцерин являє собою прозору, безбарвну, дуже густу, в'язку, сиропоподібну, без запаху, важчу за воду і неотруйну солодкувату на смак рідину. Гліцерин гігроскопічний - має здатність поглинати вологу з повітря та утримувати її. На повітрі може увібрати до 40% води від своєї маси. Через це гліцеринова крапля на руці дає враження легкого нагріву. Обговорити, які особливості будови гліцеролу обумовлюють його фізичні властивості.

Слайд 6

1. Повне окиснення або горіння; 2. Взаємодія з активними металами; 3. Взаємодія з лугами; 4. Взаємодія з гідрогенгалогенідами; 5. Взаємодія з кислотами (нітратною). Хімічні властивості гліцеролу Багатоатомні спирти проявляють кислото – основні властивості, але кислотні властивості виражені сильніше Взаємодія з купрум (ІІ) гідроксидом – якісна реакція на багатоатомні спирти Порівняти зміну кислото – основних властивостей багатоатомних спиртів у порівнянні з одноатомними. В чому причина цих змін?

Слайд 7

Горіння, або повне окиснення (+ О2)  Взаємодія з активними металами Взаємодія з лугами 2С3Н5(ОН)3 + 7О2 6СО2 + 8Н2О + 3 NаОН + 3Н2О Звернути увагу на особливості написання структурної формули гліцеролу – для зручності карбоновий ланцюг записують вертикально.

Слайд 8

 Взаємодія з нітратною кислотою – утворення естеру Взаємодія з гідрогенгалогенідами Тринітрогліцерол (нітрогліцерин) - надзвичайно потужна і небезпечна в виготовленні вибухова речовина. Вибухає від удару, поштовху, перепаду температури, також при нагріванні до 30 °C. Використовують для зняття гострих спазмів коронарних судин при стенокардії. Використовується в вигляді таблеток або в 1% спиртовому розчині. Звернути увагу на властивості і застосування утвореного естеру – тринітрогліцеролу (тринітрогліцерину, нітрогліцерну).

Слайд 9

Якісна реакція на багатоатомні спирти При взаємодії багатоатомних спиртів зі свіжодобутим осадом купрум (ІІ) гідроксидом блакитний осад розчиняється, утворюючи синій осад Блакитний осад – синій розчин CuSO4+2NaOH=Cu(OH)2+Na2SO4 Пригадати якісну реакцію на одноатомні спирти.

Слайд 10

Застосування гліцеролу Косметичні засоби Харчова промисловість Ліки Виробництво тканин Вибухові речовини Поміркувати, які властивості гліцеролу обумовлюють його використання.

Слайд 11

Практичний тренажер Масова частка Карбону в речовині дорівнює 37,5 %, Гідрогену — 12,5 % та Оксигену — 50 %. Відносна густина парів речовини за воднем 16. Яка формула та назва спирту? Масова частка Карбону в речовині дорівнює 37,5 %, Гідрогену — 12,5 % та Оксигену — 50 %. Густина парів речовини — 1,103 г/мл. Яка формула та назва спирту? 1. 2. Складіть формули речовин: а) пропан-1-ол; б) 2-метилбутан-2-ол. Складіть формули речовин: а) пропан-2-ол; б) 2-метилпропан-2-ол. Складіть рівняння реакцій натрію з етанолом, пропанолом, гліцеролом Складіть рівняння реакцій калію з етанолом, пропанолом, гліцеролом Учні об'єднуються у змішані групи і обирають спільний варіант. Учасники групи, які перша справилась із завданнями, стають консультантами для інших груп.

Слайд 12

Складіть рівняння реакцій, які ілюструють подібні властивості одноатомних спиртів і гліцеролу Домашнє завдання Масова частка Карбону в речовині дорівнює 76,6 %, Гідрогену — 6,38 %, все інше — Оксиген. Густина речовини — 4,196 г/мл. Яка формула речовини, якщо відомо, що речовина реагує з лугами та знебарвлює бромну воду? Яка сума індексів у речовині? 4. Гліцерол, на відміну від етанолу, реагує з такою речовиною: а) HCl; б) CuSO4; в) K; г) Cu(OH)2. 5. Вкажіть, який спирт є отрутою в малих кількостях: а) C2H5OH; б) CH3OH; в) CH3COOH; г) C3H5(OH)3. 1. Вкажіть функціональну групу спиртів: а) -COH; б) -COOH; в) -OH; г) -NH2. 2. Вкажіть метал, який заміщує Гідроген у гідроксогрупі спиртів: а) Cu; б) Ag; в) Na; г) Pb. 3. Вкажіть формулу гліцеролу: а) C2H5OH; б) CH3OH; в) CH3COOH; г) C3H5(OH)3.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія