X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біла акація

Завантажити презентацію

Біла акація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Розпускається пізно і цвіте в червні. Кора сіра, темно-сіра або ж коричнева, з глибокими тріщинами. Біла акація – світлолюбне дерево родини бобових.

Слайд 3

Дерево до 20 м заввишки. Крона - велика, розлога. Листки – складні. Листкові пластинки довгасто-овальні від 2 до 4 см, із зігнутими колючками всередині.

Слайд 4

Квітки білі, запашні, 5-20 см в довжину, зібрані в суцвіття китиці. Тичинок 10, з них 9 зрослися в трубочку, маточка одна, зав'язь верхня, стовпчик зігнутий, з головчастою приймочкою.

Слайд 5

Оцвітина подвійна: чашечка зрослолиста, 5-зубчаста, коротко-опущена; віночок метеликового типу з 5 вільних пелюсток, білий або блідо-рожевий.

Слайд 6

Плід - довгасто-лінійний біб, 4-8 см завдовжки. Насінини вузько-ниркоподібні, коричневі або темно-бурі, матові.

Слайд 7

Акація біла - медоносна, лікарська, фарбувальна, ефіроолійна, декоративна й фітомеліоративна рослина. З листя і кори акації білої одержують жовту фарбу.

Слайд 8

Деревина акації темного кольору, поцяткована жовтуватими крапками, міцна, добре полірується. З неї виробляють меблі, дрібні столярні вироби або використовують на паливо. Дрова білої акації горять добре і довго утримують тепло.

Слайд 9

З квіток акації одержують ефірну олію, що являє собою напіврідку масу світло-жовтого кольору з приємним сильним запахом квіток акації. Використовують її у парфумерії.

Слайд 10

Біла акація - найкращий, ранньолітній медонос, що дає продуктивний взяток. Одне дерево у віці 10-30 р. дає до 8 кг меду. Він білий, прозорий, має ніжний аромат, містить багато фруктози, тому кристалізується повільно, а закристалізований осідає в білу дрібну крупку і має вигляд смальцю.

Слайд 11

Використовують квітки акації при лікуванні захворювань нирок, сечового міхура і нирково-кам'яної хвороби. У квітках акації містяться глікозид робінін, ефірна олія.

Слайд 12

Квітки акації звичайної заготовляють на початку цвітіння. Суцвіття зривають руками або зрізують, потім обривають квітки, розкладають шаром 2-3 см завтовшки, на папір або тканину і висушують на горищах або під навісом з гарною вентиляцією.

Слайд 13

Відомі такі декоративні форми: з колоноподібною (шипів майже немає), кулястою (пагони без шипів) та плакучою кронами. Як декоративну рослину її висаджують на садибах, уздовж доріг, на вулицях, у парках і скверах.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія