X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
бактерії- найменші одноклітинні організми

Завантажити презентацію

бактерії- найменші одноклітинні організми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бактерії – найменші одноклітинні організми.

Слайд 2

1. Що таке бактерія? 2. Який вигляд мають бактерії? 3. Які їхні особливості? 4. Які їхні розміри? 5.Як вони побудовані? 6. Як вони розмножуються?

Слайд 3

ІСТОРІЯ ВИВЧЕННЯ БАКТЕРІЙ

Слайд 4

ІСТОРІЯ ВИВЧЕННЯ БАКТЕРІЙ Французький вчений Луї Пастер (1822-1895рр.)розробив методи дослідження бактерій і з’ясував, що саме ці організми є причиною багатьох хвороб людини. Він є засновником науки про бактерії – мікробіології.

Слайд 5

НАРАЗІ ВЧЕНИМИ ОПИСАНО БЛИЗЬКО 30 тис. ВИДІВ БАКТЕРІЙ. СЕРЕД НИХ ЛИШЕ МЕНШЕ 100 ВИДІВ Є ВИЗНАНИМИ ЗБУДНИКАМИ НЕБЕЗПЕЧНИХ ХВОРОБ ЛЮДИНИ. НА ТІЛІ ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ ЖИВЕ ВІД 300 ДО 1000 ВИДІВ БАКТЕРІЙ. ЗАГАЛЬНА МАСА ЯКИХ СКЛАДАЄ БЛИЗЬКО 1 КГ! ЧИСЕЛЬНІСТЬ КЛІТИН БЛИЗЬКО 10 КВАДРИЛЬЙОНІВ. ЦЕ В 10 РАЗІВ ПЕРЕВИЩУЄ ЧИСЕЛЬНІСТЬ КЛІТИН САМОЇ ЛЮДИНИ.

Слайд 6

ФОРМИ БАКТЕРІЙ БАКТЕРІЇ МОЖУТЬ БУТИ КУЛЯСТИМИ, ПАЛИЧКОПОДІБНИМИ, ЗІГНУТИМИ І СПІРАЛЬНИМИ.

Слайд 7

РОЗМІРИ БАКТЕРІЙ КЛІТИНИ БАКТЕРІЙ ДУЖЕ ДРІБНІ. РОЗМІР БАКТЕРІАЛЬНОЇ КЛІТИНИ СТАНОВИТЬ ВІД 0, 5 ДО 2 МКМ ( МІКРОН). ЦЕ У 10-100 РАЗІВ МЕНШЕ, НІЖ СЕРЕДНІ РОЗМІРИ КЛІТИНИ РОСЛИН ЧИ ТВАРИН.

Слайд 8

БУДОВА БАКТЕРІЙ БАКТЕРІЇ – ПРОКАРІОТИЧНІ ОРГАНІЗМИ ( ТОБТО У НИХ НЕМА ЯДРА). КЛІТИНА ВКРИТА КЛІТИННОЮ МЕМБРАНОЮ, МАЄ ЦИТОПЛАЗМУ В ЯКІЙ РОЗМІЩЕНІ РИБОСОМИ ТА МОЛЕКУЛА ДНК ( НОСІЙ СПАДКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ). БІЛЬШІСТЬ БАКТЕРІЙ МАЮТЬ НАД МЕМБРАНОЮ І КЛІТИННУ ОБОЛОНКУ , ЯК У РОСЛИН; АЛЕ ДЕЯКІ ЇЇ НЕ МАЮТЬ. МІТОХОНДРІЇ, ХЛОРОПЛАСТИ, ЛІЗОСОМИ, ВАКУОЛІ З КЛІТИННИМ СОКОМ У БАКТЕРІЙ ЗОВСІМ ВІДСУТНІ. ДЕЯКІ БАКТЕРІЇ МАЮТЬ ДЖГУТИКИ- ОРГАНЕЛИ РУХУ.

Слайд 9

ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ВСІ БАКТЕРІЇ ЖИВЛЯТЬСЯ ( ПОГЛИНАЮТЬ ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА); РОСТУТЬ ; ВИДІЛЯЮТЬ ШКІДЛИВІ ПРОДУКТИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ; ВИРОБЛЯЮТЬ НЕОБХІДНУ ХІМІЧНУ ЕНЕРГІЮ; ПОДВОЮЮТЬ ДНК; РОЗМНОЖУЮТЬСЯ

Слайд 10

РОЗМНОЖЕННЯ БАКТЕРІЙ РОЗМНОЖЕННЯ БАКТЕРІЙ ВІДБУВАЄТЬСЯ ШЛЯХОМ ПОДІЛУ КЛІТИНИ НАВПІЛ. БАКТЕРІЇ ДІЛЯТЬСЯ ДУЖЕ ШВИДКО. НАПРИКЛАД КИШКОВА ПАЛИЧКА ДІЛИТЬСЯ КОЖНІ 20 ХВ. ЗА ДВІ ДОБИ ПОКОЛІННЯ ВІД МАТЕРИНСЬКОЇ КЛІТИНИ ЗА МАСОЮ ЗДАТНЕ ПЕРЕВИЩИТИ МАСУ НАШОЇ ПЛАНЕТИ. АЛЕ ЦЬОГО НЕ ТРАПЛАЄТЬСЯ, ТОМУ ЩО НЕ ЗАВЖДИ Є СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ РОЗМНОЖЕННЯ І РОЗВИТКУ БАКТЕРІЙ - ЦЕ ВОЛОГА, ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ, ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ, ТЕМПЕРАТУРА ТА ІН.

Слайд 11

ПЕРЕНЕСЕННЯ НЕСПРИЯТЛИВИХ УМОВ БАКТЕРІЇ ЗДАТНІ УТВОРЮВАТИ ЗАХИСНУ ОБОЛОНКУ ( ЦИСТУ) І ПЕРЕБУВАТИ У НІЙ ЗА НЕСПРИЯТЛИВИХ УМОВ. ПРИ ЦЬОМУ ВОНИ ТИМЧАСОВО ПРИПИНЯЮТЬ ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗМУ. ТАКИЙ СТАН НАЗИВАЄТЬСЯ – А Н А Б І О З.

Слайд 12

БАКТЕРІЇ НАВКОЛО НАС

Слайд 13

Перевірка знань 1. Чим клітини бактерій принципово відрізняються від клітин рослин і грибів? 2.Чому бактеріальну клітину називають прокаріотичною. 3.Які процеси життєдіяльності бактерій свідчать про те, що вони є живими організмами? 4.Чим пояснюється велика стійкість бактерій до несприятливих факторів? 5.Як називається наука, що вивчає бактерії? Хто вважається її засновником.

Слайд 14

Біологічний диктант Поставте так або ні біля тверджень. 1.бактерії – це тільки багатоклітинні організми 2.клітини бактерій мають оболонку і цитоплазму 3.бактерій можна побачити без мікроскопа 4.розмножуються бактерії поділом навпіл 5.бактерії поширені всюди 6.бактерії належать до прокаріотів 7. усі бактеріальні клітини мають ядро 8.першими відкрив бактерії Луї Пастер 9.за несприятливих умов бактерії утворюють цисти 10.округлі бактерії звуться коки

Слайд 15

Біологічний диктант 11.деякі бактерії рухаються за допомогою джгутиків 12.бактерії – це дрібні організми, які не мають клітинної будови 13.вивченням бактерій займається наука мікробіологія 14.бактерії можуть жити лише в грунті 15. бактерії не мають ядра 16.розвиток бактерій залежить від умов середовища 17.бактерії розмножуються дуже повільно 18.бактерії спричиняють багато захворювань у людини

Слайд 16

ВІДПОВІДІ ВИСНОВКИ 1. НІ, 2 –ТАК, 3- НІ, 4- ТАК, 5- ТАК, 6-ТАК, 7-НІ, 8-НІ, 9 – ТАК, 10-ТАК , 11- ТАК, 12-НІ, 13- ТАК, 14- НІ, 15-ТАК, 16- ТАК ,17- НІ, 18- ТАК БАКТЕРІЇ Є НАЙМЕНШИМИ ОДНОКЛІТИННИМИ ОРГАНІЗМАМИ БАКТЕРІЇ НАЛЕЖАТЬ ДО ПРОКАРІОТ, ЇХНІ КЛІТИНИ НЕ МАЮТЬ ЯДРА І БАГАТЬОХ ОРГАНЕЛ БАКТЕРІЇ ЗДАТНІ ДО ШВИДКОГО РОСТУ І РОЗМНОЖЕННЯ БАКТЕРІЇ ПОШИРЕНІ ПРАКТИЧНО ВСЮДИ

Слайд 17

Я вивчив… Я вперше замислився… Нове у нашому занятті… Головне що я хочу сказати… Наш урок закінчився, але я…

Слайд 18

Домашнє завдання & 11 опрацювати, відповідати на запитання, ознайомитись із запитаннями від школярів. Творче завдання: підготувати повідомлення про корисних і шкідливих бактерій. Міні проекти “ Чому скисає молоко?” “ Живі фільтри”, “ Чим корисний йогурт?”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія