X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
археоптерикс

Завантажити презентацію

археоптерикс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пір'я Археоптерикса Виконала: здобувачка вищої освіти, природничого факультету Сиротіна Юля

Слайд 2

Археоптерикс Як відомо, у 1861 році був знайдений ПЕРШИЙ скам'янілий скелет археоптерикса. Це пернате викопне створіння було класифіковано як перший птах, хоча у нього ще зберігалися деякі риси рептилій. Зв'язок між археоптериксаом і рептиліями стала ще більш очевидною після того, як десять років по тому в тих же самих розкопках був виявлений невеликий двоногий динозавр компсогнат, що пересувався тільки на задніх кінцівках. Компсогнат, один із самих дрібних хижих динозаврів, був дуже схожий на археоптерикса, хоча у нього не було пір'я, на відміну від археоптерикса.

Слайд 3

Археоптерикс Був птахом середнього розміру, величиною приблизно з сороку. Його довжина від морди до кінчика довгого хвоста становила близько 50 см; стоячи він досягав 25 см у висоту. Очі у птиці були великими, зорові частки мозку добре розвинені. Це означає, що головним з почуттів для археоптерикса був зір. Гострі, як дзьоб, щелепи були усіяні гострими, широко розставленими зубами, а кожен з трьох довгих пальців на передніх кінцівках закінчувався зігнутим кігтем.

Слайд 4

Археоптерикс Археоптерикс мав багато рис дрібних динозаврів, наприклад, довгий костистий хвіст і щелепи з зубами Однак будова крил і махових пір'їн говорила про те, що він був птахом і вмів літати.

Слайд 5

Археоптерикс Археоптерикс мав махові, та рульові пір‘їни (функціонально важливі для польоту), і контурне пір'я, що покривало тіло. Махові пера археоптерикса характеризуються асиметрією опахал, що типово для сучасних птахів, здатних до польоту. Рульові пера були менш асиметричними.

Слайд 6

Якого кольору все таки пір‘я археоптирикса?

Слайд 7

Насправді, як свідчать дані, то пір'я археоптерикса було знайдено раніше, ніж скелетні залишки. Перше таке перо описав в 1861 році Герман фон Мейер (Hermann von Meyer, один з героїв книги Антона Неліхова і Катаріни Хольцингер «Палеонтологи і їхні вихованці»). Зараз оперення археоптерикса вивчено у всіх деталях. За більшістю показників (крім відсутності пуху) воно дуже близьке до оперення сучасних птахів.

Слайд 8

Фахівці досліджували перо за допомогою скануючої електронної мікроскопії та рентгенівського аналізу і визначали розподіл і кількість меланосом (Меланосо ма — це органела, що міститься в клітинах царства тварин, що містить меланін та інші світлопоглинаючі пігменти) – які містятили пігмент гранул, які визначають забарвлення пір'я, а також шкіри, вовни і волосся. Отримані дані дослідники порівняли з аналогічною інформацією за 87 видами сучасних птахів і зробили висновок, що скоріше за все оперення археоптерикса було чорним.

Слайд 9

У дослідженні 2011 року, опублікованому в журналі «Nature Communications», вчені визначили, що пір'я археоптерикса мали чорне забарвлення. Але новий аналіз, який був опублікований в 2013 році в «Журналі аналітичної атомної спектрометрії» з використанням різних методів перевірки, свідчить про те, що пір'я археоптерикса мало комбіноване забарвлення, можливо, білі тони змішувалися з темними.

Слайд 10

З іншого боку, дослідження оперення птахоподібних тероподів (хижих динозаврів) і базальних птахів припускають, що у цих тварин були складні кольорові і райдужні візерунки, які, імовірно, також були присутні у археоптериксів.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія