Василь Королев
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Біографія Справжнє прізвище письменника Василь Королів. Відомий літературознавець Олексій Дей у «Словнику українських псевдонімів» зазначив, що В. Королів мав 30 різних псевдонімів та криптонімів. Крім найбільш вживаного В. Старий, зустрічаються і такі, як К-ьов В. та Диканський В.
Біографія Василь Королів-Старий народився у сім'ї священика в смт. Ладан Прилуцького повіту на Полтавщині 4 лютого 1879 р. Навчався в Полтавській духовній семінарії.
Біографія Під час навчання у Полтавській духовній семінарії В. Королів познайомився із Симоном Петлюрою, з яким підтримував дружбу довгі роки.
Біографія Отримавши імператорський дозвіл на навчання у світському закладі, вступив до Харківського ветеринарного інституту. У 1906 р. під час революційних подій в Україні Королів-Старий був заарештований царським урядом.
Біографія Після 1905 року Василь Костьович мешкає у Києві. Він стає секретарем газети «Рада», також співзасновник, а потім і директор видавництва «Час».
Біографія Наприкінці серпня 1917 року вийшов перший номер критико-бібліографічного періодичного часопису «Книгар», редактором якого був Василь Королів-Старий. Під його редакцією вийшло 13 чисел часопису, наступні числа редагував український поет, літературознавець Микола Зеров.
Біографія 7 березня 1917 року Королів-Старий був обраний до складу членів Української Центральної Ради. Один із фундаторів та голова Товариства шкільної освіти, член ради Київського товариства «Просвіта». 1919 року він відряджений з дипломатичною місією УНР до Праги, де й залишився емігрантом.
Біографія У Подебрадах В. Королів-Старий працював доцентом Української сільськогосподарської академії. Також за кордоном почав писати й художні твори.
Біографія Напочатку 20-х років В. Королів-Старий одружується з українською письменницею Наталеною Королевою. Згодом вони оселяються в містечку Мєльнік.
Творчість У 20-ті роки з-під його пера виходять художні твори: роман «Хмелик» (Прага, 1920), збірка казок «Нечиста сила» (Каліш — Київ, 1923), п'єса-казка «Русалка-жаба» (Львів, 1923), оповідання «Зух Клаповух та Роман Лопух» та інші.
Творчість Василь Королів-Старий у передмові до збірки «Нечиста сила» писав: «Дарма, що інтелігентні люди ставляться до «нечистої сили» з легкою та добродушною посмішкою. Дарма, що тепер не знайдеш освіченої людини, котра йняла б віри якомусь чортовинню. Однаково — найосвіченіша, найінтелігентніша людина нашого віку бодай для форми вислову згадує чорта, диявола, якогось «злого духа». Найчастіш ця згадка буває тільки словом лайки, тим завченим порожнім звуком, що не має в собі жодного змісту...
Творчість Тим-то, коли вже ми не можемо вигнати чортовиння з нашого світу, то ж чи не краще буде розповідати про нього дітям, як про персоніфіковані сили природи, по змозі позбавляючи їх елементів зла та ворожості?! Я — не педагог і, можливо, помиляюсь. Отож, як результат моєї помилки, з'явиться оця книжка казок, в яких собі дозволяю боронити перед дітьми насамперед нашу, українську «нечисту силу», що, на мою думку, часто буває далеко менш небезпечною, ніж деякі інші «сили», яких, на жаль, не звуть «нечистими».
Творчість В. Королів-Старий відомий також своїми малярськими творами, зокрема серією малюнків природи та побуту Закарпаття та іконами, написаними для церков цього краю. Фундаментальною його працею слід вважати копію чудотворної ікони Богородиці, під назвою «Марія – Цариця України», що була створена 1936 року в селі Імстичово.
Творчість Один із найвизначніших творів В. Королева-Старого — «Згадки про мою смерть» (1941). У книзі автор не тільки описує ті випадки зі свого життя, коли він був на волосинці від смерті, а й роздумує над долею українського народу, причинами програшу визвольних змагань 1917-1921 років.
Біографія Помер В. Королів-Старий за два роки від серцевого нападу. Похований у чеському місті Мєльнік.
Термінологічний довідник Криптонім – шифрований підпис автора під своїм твором, щоб приховати справжнє ім'я. Найпоширенішими формами криптонімів є ті, що походять від прізвищ та імен авторів.
Корисні посилання Стаття про Василя Королева-Старого на україномовного розділі Вікіпедії http://histpol.narod.ru/person/pers-11/pers11-250.htm Василь Костьович Королів-Старий http://www.ukrlib.com.ua/bio/printout.php?id=165 Бібліотека української літератури http://pilgrimage.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=383&Itemid=10 Мукачівська чудотворна Ікона Матері Божої
Схожі презентації
Категорії