X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Творчість Пітера Пауль Рубенса та Ребранда ван Рейнда"

Завантажити презентацію

"Творчість Пітера Пауль Рубенса та Ребранда ван Рейнда"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Творчість Пітера Пауль Рубенса та Ребранда ван Рейнда Підготувала Учениця 11-а класу Величко Анастасія

Слайд 2

Пітер Пауль Рубенс Пі тер Па уль Ру бенс-народився 28 червня 1577 році в місті Зіген, а помер 30 травня 1640 року в місті Антверпен. Фламандський живописець, один з найвизначніших представників епохи бароко. Рубенс походить із старовинної сім'ї антверпенських громадян. Дитинство Пітер Рубенс провів спочатку в Зігені, а потім в Кельні. Загальну освіту Рубенс здобув в єзуїтській колегії, після чого служив пажем у графині Лаленг. Займатися живописом Рубенс почав дуже рано. Його вчителями були Тобіас Вергагт, Адам ван Ноорт та Отто ван Вен, що працювали під впливом італійського Відродження та змогли, особливо останній, вселити в молодого художника любов до всього античного.

Слайд 3

В італійський період своєї діяльності, Рубенс, не прагнув до самостійної творчості. В цей час їм було виконано лише невелике число самостійних робіт, з яких слід назвати: «Спорудження Хреста», «Терновий вінець» та «Розп'яття», «Втечу Лота», «Христа та Грішницю», «Воскресіння Лазаря», «Вакханалія», «Вакха» та інші. Окрім цих значних робіт, Рубенс виконав немало і інших, наприклад серію мисливських сцен для королівського палацу Дель-Прадо, в Мадриді, картини «Суд Паріса» (у Лондонській національній галереї та в мадридському музеї) та «Діана на полюванні», а також цілу низку пейзажів.

Слайд 4

Полотна Рубенса можна розділити на три категорії: ті, які він малював сам, ті, які він малював частково, зазвичай руки й обличчя, та ті, які були намальовані під його загальним керівництвом. Як було заведено в ті часи, він мав велику майстерню, в якій працювали числення підмайстри й учні. Деякі з них, наприклад Антоніс ван Дайк теж стали славетними художниками. Рубенс також запрошував для виконання певних деталей великих композицій, таких як тварини й натюрморти, спеціалістів, таких як Франс Снейдерс або Якоб Йорданс.

Слайд 5

Слайд 6

Рембрандт ван Рейн Рембрандт Гарменсон ван Рейн- народився 15 липня 1606 року, помер 4 жовтня 1669 року. Нідерландський художник, офортист доби бароко. Рембрандт Гарменсзон ван Рейн народився в багатодітній родині заможного власника млина Гармена Геррітсзона ван Рейна в Лейдені. У Лейдені Рембрандт відвідував латинську школу при університеті, але найбільший інтерес проявляв до живопису. У 13 років його віддали вчитися образотворчому мистецтву до лейденського історичного живописця Якоба ван Сваненбюрха, католика по вірі.

Слайд 7

В 1623 році Рембрандт продовжив художнє навчання в Амстердамі у Пітера Ластмана, який встиг побувати в Італії і спеціалізувався на історичних, міфологічних і біблійних сюжетах. В 1627 році Рембрандт покинув Ластмана і повернувся у Лейден, де разом з товаришем Яном Лівенсом відкрив власну майстерню і почав набирати учнів. За декілька років він здобув значну популярність.

Слайд 8

Рембрандт береться за розробку біблійних сюжетів, пише перші портрети, є навіть один морський пейзаж.Рембрандта помічають багаті меценати. Константин Гюйгенс (секретар принца Оранського) зробив молодому художнику замовлення на картини для свого хазяїна. На цьому етапі Рембрандт самостійно вивчав твори доби бароко, а також твори фламандця Рубенса.

Слайд 9

У 1631 р. Рембрандт покинув майстерню у Лейдені і виїхав до Амстердаму.  В Амстердамі Рембрандт створив багато портретів. Не забуває й про релігійні сюжети.Дві картини на релігійний сюжет він робить для штатгальтера Фрідріха-Генріха Оранського («Воздвиження хреста», «Зняття Христа з хреста»). У творах відчутний вплив барокових гравюр Пітера Пауля Рубенса. Останні два десятиліття життя Рембрандта стали вершиною його майстерності як портретиста. Моделями виступають не тільки товариші художника, але й невідомі солдати та старі люди. Їхні обличчя і руки осяяні внутрішнім духовним світлом. Внутрішню еволюцію художника передає низка автопортретів, що розкриває глядачеві світ його таємних переживань.

Слайд 10

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія