X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Степан Горлач

Завантажити презентацію

Степан Горлач

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Можу знайти рай-куточок У чужій країні, Та не буде тепла, щастя, Що є в Україні. Степан Горлач

Слайд 2

* * Дитинство – світанок людини… Народився 9 січня 1921 року в селянській родині на Веселівщині Запорізької області. Пройшло у батькового брата в Ялті. Сестри Степана Горлача з Веселівщини

Слайд 3

1941 р. - армія, фронт 1943 р. – німецький полон 1948 р. – знайомство з майбутньою дружиною і від’їзд до Канади

Слайд 4

ЖИТТЯ ЗА КОРДОНОМ Живе у Вінніпезі. Навчався у Торонтському університеті на технічному факультеті. Виховують з дружиною двох дітей – Богдара і Наталку. Загалом у сім’ї Горлачів семеро онуків.

Слайд 5

Слайд 6

Письменник увійшов у літературу повістю “Богдар” (1981р.). Повість “Могута” (1998р.). Повість “На вістрі пригод” (1998р.). Книга нотатків “Хрестини Незалежності” (1992р.), після видання якої він став членом Національної спілки письменників України. Повість “Максим” (2005р.).

Слайд 7

Дарунки з-за океану. Відкриття канадсько-українських бібліотек у містах України

Слайд 8

Слайд 9

Відвідування шкіл різних регіонів України з метою виховання національної свідомості, національного відродження

Слайд 10

Передача свічки дітям, які провели акцію Церемонія передачі “Незгасимої свічки з Австралії до Канади” Урочисті заходи біля памятного знаку жертвам Голодомору

Слайд 11

1. Відкриття Канадсько- українських бібліотечних центрів. 2. Здійснив символічний ритуал хрещення незалежності України. 3. Видання книг в Україні (видавництво “Ярославів вал)

Слайд 12

4. Член спілки письменників України. 5. Лауреат літературних премій ім. Дмитра Нитченка й “Тріумф”. 6. Занесено до реєстру почесних вчителів Требухівської середньої школи. 7. В еміграції за його ініціативою засновано Спілку Української молоді, Лігу визволення України. 8. Почесний член Слобожанського дитячого товариства “Козацьке коло” 9. Нагороджений подякою конгресу українців Канади за віддану і добровільну працю.

Слайд 13

У Канаді – дім, родина. 2. Видання книг у Торонто (видавництво “Стего”) 3. Голова КТПУ, відділ Торонто. 4. В Канаді до 2000-ліття Різдва Христового посадив 50 дерев..

Слайд 14

Слайд 15

Творчість Степана Горлача – духовний набуток всеукраїнського читача. Письменник утвердив себе в різних жанрах і родах літератури. Займається просвітницькою та літературною діяльністю як на Україні, так і в Канаді. Письменник сповідує традиційний розвиток літератури. Художні твори митця друкуються у видавництвах України та Канади.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія