X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розповідь про родину Симеренків

Завантажити презентацію

Розповідь про родину Симеренків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Політика русифікації, яка століттями проводилася царизмом у національних окраїнах, і насамперед в Україні, завжди була спрямована на те, щоб зерна національної самосвідомості не проросли в середовищі тих прошарків населення, з яких формувалася державна адміністрація, наукова, творча і технічна еліта, підприємці і промисловці.

Слайд 4

Кілька століть носіями національної ідеї і хранителями національного самопізнання були найнижчі прошарки населення, головним чином селянство і незначна частина інтелігенції: сільські вчителі, лікарі, журналісти, артисти, письменники, дрібне чиновництво.

Слайд 5

Слайд 6

Рід Симиренків протягом ХІХ та ХХ століть дав Україні видатних підприємців, цукроторговців, засновників цукрової промисловості, машинобудування, суднобудування, видатних інженерів-конструкторів, всесвітньо відомих вчених-плодоводів, щедрих меценатів української культури.

Слайд 7

Видатні українські підприємці-патріоти – брати Яхненки і Симиренко створили свою мініатюрну національну державу, яка базувалася на вільній праці, повазі прав і свобод особистості. Вона гарантувала і забезпечувала своїм членам нормальні умови життя і праці для робочої людини. Фірма братів Яхненків-Симиренків сприяла індустріалізації землеробської України.

Слайд 8

- допомога голодуючим селянам (1830 р.) - фінансова і матеріальна допомога російській армії (1854-1856 рр.) - видання “Кобзаря” Шевченка (1860 р ) - видання “Букваря” для сільських шкіл - підтримка всіх українських видань - благодійність для української молоді - організація видавництва “Вік” - створення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка - заснування фонду підтримки української літератури, культури і науки

Слайд 9

Симиренки - могутній родовід, який своєю титанічною працею вписав яскраву сторінку в промисловість: машинобудування, суднобудування, цукроваріння, садівництво, культуру українського народу. Цей родовід гідний подиву: за своє вільнодумство, високу порядність, чесність і людяність був повністю понищений царизмом і більшовицьким режимом.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєчасно.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія