X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Михайло Пилипович Кравчук

Завантажити презентацію

Михайло Пилипович Кравчук

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Моя любов – Україна і математика Михайло Пилипович Кравчук Виконано учнями 11 класу: Гузієнко К. і Маковецькою Д.

Слайд 2

Пам'ятник біля КПІ

Слайд 3

Михайло Кравчук Найвизначніший український математик ХХ ст., всесвітньо- відомий громадський діяч та вчений, педагог, академік Всеукраїнської Академії Наук.

Слайд 4

Слайд 5

Дорога у життя і безсмертя Народився М. П. Кравчук 27 вересня 1892 р. в селі Човниці Ківерцівського повіту на Волині в сім’ї землеміра. Початкову освіту Михайло отримав вдома. У 1901 р. вся родина переїздить до Луцька, де дев'ятирічний Кравчук вступає до гімназії. У 1910 р. закінчив гімназію з золотою медаллю. Потім Кравчук вступає до Київського університету на математичне відділення фізико-математичного факультету університету Святого Володимира. У свої 25 років молодий науковець розпочав викладацьку діяльність в університетах.

Слайд 6

Слайд 7

Через 3 роки Михайло покидає Київ. Його мандри закінчилися на Богуславщині в селі Саварка. Там Кравчук вирішив написати підручник з алгебри й геометрії для 6-7 класів, створити посібник з математики для майбутніх сільськогосподарських профшкіл. У Саварській школі, під дбайливою опікою талановитого педагога, розпочався шлях до великих знань та відкриттів простих сільських хлопців Архипа Люльки та Івана Скурата, що згодом стали відомими вченими. За 2 роки роботи в Саварці Кравчуком була проведена грандіозна праця – розбудова освіти в селі. 29 червня 1929 р. Кравчука було обрано членом Всеукраїнської академії наук.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

23 вересня 1936 р. Михайла засудили до 20 років тюремного ув'язнення. Березневим ранком 1942 р. наглядач тричі ударив металевою палкою зека Кравчука – щоб той вставав на роботу, але увязнений був уже мертвим. Так закінчилося життя видатного математика.

Слайд 14

Михайло Кравчук – автор понад 180 робіт, в тому числі 10 книг із різних розділів математики (алгебра і теорія чисел, теорія функцій дійсної і комплексної змінних, теорія диференціальних та інтегральних рівнянь, теорія ймовірностей і математична статистика, історія математики). Ці наукові праці увійшли до скарбниці світової науки. Твори Кравчука прислужилися і до винаходу першого в світі комп'ютера!

Слайд 15

У США, в музеї американської історії, зберігається лист американця Джона Атанасова, винахідника першого електронного комп’ютера, українському ученому: «Дорогий професоре Кравчук! Я знайшов Вашу серію публікацій, дуже корисну для моєї роботи. Я хотів би отримати копії будь-яких Ваших публікацій...»

Слайд 16

Кімната математика

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Школа за часів Кравчука…

Слайд 21

… і в наші дні

Слайд 22

Доля математика Михайла Кравчука нема. Людину мудру і святу Жорстокість дика і німа Звалила в вічну мерзлоту Таких – один на сотні літ І на мільйони душ – один. Його ж на Колиму за дріт, До голих нар і баланди. Його теорій і відкрить Чекали континенти всі Його ж – породу мерзлу рить Закинули на край Русі. За віщо? В чім його вина? Ніяка не вина, а ціль. На те націлена вона, Щоб український цвіт не цвів. Радіють деспоти – кати, Верховному мережать звіт Про те, що досягли мети На генія поменшав світ. Радійте. Все ж настане суд Недовго вже його чекають. Узнає світ і вашу суть І справжню велич Кравчука. Г. Бевз (1958 р.)

Слайд 23

Що таке математика у розумінні М. Кравчука? Відповісти на це питання дуже нелегко. Тисячоліттями існує ця наука, люди вивчають її, розвивають. Проте, що ж таке математика, так досі ніхто і не визначив, як ніхто не сказав, що таке музика. Хіба можна оцінити твір художника, якщо ти не відчуваєш форми, кольору, композиції. Так і в математиці: щоб зрозуміти її, дізнатись по суті, слід якнайбільше проникнути в окремі елементи.

Слайд 24

Незабаром на карті столиці України з'являться нові назви вулиць. На останньому пленарному засіданні сесії Київради було вирішено назвати проїзд між Харківським шосе і вулицею Ревуцького на честь українського математика й академіка Михайла Кравчука, чиї ідеї та наукові праці використовувалися під час розробки першого у світі комп'ютера.

Слайд 25

Висновок Наша робота є послідовним продовженням минулорічного дослідження про перебування видатного математика Кравчука М. П. в с. Саварка. Тому в майбутньому, поповнивши базові знання з математики і продовживши роботу над опрацюванням нестандартних задач, є перспектива вивчення інших праць видатного математика.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія