X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КРАВЧУК МИХАЙЛО ПИЛИПОВИЧ: БІОГРАФІЯ ВЧЕНОГО

Завантажити презентацію

КРАВЧУК МИХАЙЛО ПИЛИПОВИЧ: БІОГРАФІЯ ВЧЕНОГО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КРАВЧУК МИХАЙЛО ПИЛИПОВИЧ Учений, який здобув всесвітнє визнання

Слайд 2

ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПІДГОТУВАЛИ Учениці 31-м групи Кравченко Юлія та Сорока Євгенія

Слайд 3

КОРОТКІ БІОГРАФІЧНІ ДАНІ Народився учений 1892 року в селі Челніця Волинської губернії (нині Киверцівський район Волинської області) у сім’ї землеміра. Вихідець із низів, його батько закінчив Петровсько-Розумовську академію, цінував знання і робив усе, щоб допитливий Михайлик здобув хорошу освіту. 1910 року Михайло закінчив гімназію в Луцьку, протягом 1910-1914 рр. навчався на математичному відділенні фізико-математичного факультету Університету Св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ), де став учнем Д. А. Граве.

Слайд 4

Золота медаль Луцької гімназії, диплом 1-го ступеню Київського університету... У 25 років М.Кравчук - приват-доцент кафедри математики, у 33р. - доктор наук, професор, а в 37р. - дійсний член Всеукраїнської академії наук. “ Михайло Пилипович був математиком від Бога, дійсно “поетом німого числа", - говорить доктор фізико-математичних наук, професор кафедри вищої математики Національного технічного університету ("КПІ") Ніна Вірченко.

Слайд 5

ДОЛЯ ВИДАТНОГО МАТЕМАТИКА 1930 року в Харкові почався організований державною владою показовий судовий процес над "контрреволюційною організацією" "Спiлкою визволення України" (СВУ). Це було початком погрому української інтелігенції. Михайлу Кравчуку запропонували виступити на процесі суспільним обвинувачем. Він відмовився... Цього М.Кравчуку пробачити не могли. 1937 року в газеті "Комуніст" з'явилася стаття-донос “Академік Кравчук рекламує ворогів”.

Слайд 6

І почалося цькування академіка. Виїзна сесія військової колегії Верховного Суду СРСР засудила вченого на 20 років тюремного ув’язнення і 5 років заслання за "антирадянську націоналістичну діяльність на науково-педагогічному фронті" і "створення націоналістичної групи в Інституті математики Академії наук". Незважаючи на хворе серце і повністю підірване у в'язниці здоров'я, М.Кравчука визнали придатним до фізичної роботи в умовах Далекої Півночі. Його дорога пролягла до Магадана, а звідти ще далі на північ - на колимські золоті копальні. На Колимі М.Кравчука мучила цинга, через хворе серце напухали ноги. І при цьому він займався наукою!

Слайд 7

НАУКОВІ ЗДОБУТКИ М.Кравчук — автор близько 180 наукових робіт з алгебри: теорії чисел, теорії функцій, матриці перестановок, трансцендентних, диференціальних та інтегральних рівнянь алгебри тощо. Багато уваги М.Кравчук приділяв історії математики, популяризації науки, був одним із розробників української математичної термінології.

Слайд 8

Многочлени М.Кравчука, що відносяться до класичних ортогональних многочленів дискретного змінного і є узагальнювальними до многочленів Ерміта, широко використовуються в сучасній математиці. У США, в музеї американської історії, зберігається лист американця Джона Атанасова, винахідника першого електронного комп'ютера, українському ученому: «Дорогий професоре Кравчук! Я знайшов Вашу серію публікацій, дуже корисну для моєї роботи. Я хотів би отримати копії будь-яких Ваших публікацій...»

Слайд 9

Михайло Кравчук — один із засновників ЕОМ (електронно-обчислювальна машина). Його розробки американці та японці застосували на телебаченні. Його учень, конструктор Сергій Корольов, став усесвітньо відомим ученим. Уже в ХХІ сторіччі ЮНЕСКО внесла ім'я М. Кравчука до переліку найвизначніших осіб. Многочлени М.Кравчука

Слайд 10

68 років тому український математик Михайло Кравчук помер. Він був наставником легендарного конструктора Сергія Корольова і творця першого турбореактивного двигуна Архипа Люльки. Внесок видатного ученого в науку є надзвичайно вагомим. Понад 180 наукових робіт (з них 10 монографій з різних розділах математики), які були написані Михайлом Пилиповичем, і досі користуються популярністю серед науковців усього світу.

Слайд 11

“Моя любов – Україна і математика”. Ці слова Михайла Кравчука (1892-1942) викарбовано на гранітному постаменті пам’ятника науковцеві. До самої смерті вчений сумлінно працював, залишаючись вірним патріотом своєї Батьківщини.

Слайд 12

ВИЗНАННЯ СВІТОВОЇ НАУКИ На семінарі (червень, 1935). Зліва направо (сидять): М. Бик, Д. Граве, Т. Леві-Чівіта (Італія), Г. Пфейфер, М. Кравчук, М. Орлов; (стоять): Ю. Соколов, В. Дяченко, К. Бреус, В. Можар, О. Смогоржевський, Є. Ремез, А. Наумов, Й. Погребиський

Слайд 13

Незабаром на карті столиці України з'являться нові назви вулиць. На останньому пленарному засіданні сесії Київради було вирішено назвати проїзд між Харківським шосе і вулицею Ревуцького на честь українського математика й академіка Михайла Кравчука, чиї ідеї та наукові праці використовува-лися під час розробки першого у світі комп'ютера.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія