X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ліна Костенко

Завантажити презентацію

Ліна Костенко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

"і хто ми є? усі усім мільйони... а хтось комусь однісінький один" (Ліна Костенко)

Слайд 3

Довести до відома учнів про видатну українську письменницю Ліну Костенко Її творчість в період 60-х років

Слайд 4

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. У 1936 році сім’я перебралася до Києва, де вона і закінчила середню освіту У 1946 році опубліковані перші вірші дівчини У 1956 р. закінчила Московський літературний інститут ім. М.Горького

Слайд 5

Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 1950—1960-х років. Період так званих в історії «шестдесятників» створив новітні стилі в українській літературі, змусив творити щось нове, атипове, щось авангардне, але, як і завше, безжалісне та максимально критичне по відношенні до влади і тодішнього режиму.

Слайд 6

Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга «Мандрівки серця», що вийшла 1961 року, не лише закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я поміж визначних майстрів української поезії.

Слайд 7

"Вже почалось, мабуть, майбутнє...« "Життя іде, і все без коректур..." "На конвертики хат літо клеїть віконця,як марки..." "Моя любове! Я перед тобою..." "Мій перший вірш написаний в окопі..." "Очима ти сказав мені: люблю..." Пастораль ХХ сторіччя Пелюстки старовинного романсу Пісенька з варіаціями

Слайд 8

"Послухаю цей дощ. Підкрався і шумить..." "Розкажу тобі думку таємну..." Світлий сонет "Старенька жінко, Магдо чи Луїзо!..." "Тут обелісків ціла рота..." Українське Альфреско "Умирають майстри..." "Хай буде легко. Дотиком пера..." "Чекаю дня, коли тобі скажу..."

Слайд 9

Творчий розвиток Ліни Костенко — поетеси гострої думки і палкого темпераменту — не був позбавлений ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні «опали» в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л.Костенко практично не потрапляли до друку Книги Л. Костенко «Над берегами вічної ріки» (1977), «Маруся Чурай» (1979), «Неповторність» (1980) стали небуденними явищами сучасної української поезії, явищами, які помітно впливають на весь її подальший розвиток.

Слайд 10

Маруся Чурай Берестечко Дума про братів Неазовських Скіфська одіссея Сніг у Флоренції

Слайд 11

Сюжетний вірш.У ньому показана картина загибелі трьох сільський пастушків:Павла,Сашка і Степанка,які через свою дитячу цікавість розбирали стару гранату і стали жертвою “смертоносного відлуння “ війн

Слайд 12

Поетеса майстерно показує горе матерів і всіх родичів,навіть природа відреагувала на страшну безглузду смерть дітей Назва поезії протистоїть ідейному змісту твору(пастораль- мирне,безтурботне,чисте,а у творі-смерть і горе) Завершується поезія по-філософськи:життя приходить на зміну смерті,установлюючи істину- життя вічне і безперервне.

Слайд 13

Поезія належить до медитативної лірики.Медитація-форма філософської лірики, у якій поет висловлює свої роздуми над проблемами людського буття Поезія сповнена філософських роздумів і глибокої тривоги за “сьогодні” і “завтра” нашої планети

Слайд 14

Людина має осмислити свою присутність на землі, призначення, залишити після себе слід, нести відповідальність за свої вчинки. Головне, про що повинен думати кожен із нас: Людині бійся душу ошукать, Бо в цьому схибиш - то уже навіки Стрижневими образами твору є: -людина -планета -митець -час Кожен з них має внутрішню суть і своє значення Поетеса розмірковує над швидкоплинністю часу, безперервністю і незворотною змінюваністю епох.

Слайд 15

Своєрідна данина пам’яті всім загиблим в роки Великої Вітчизняної війни. Поетеса присвятила вірші всім, хто не повернувся з поля бою. Війна нагадує про себе нащадкам лише солдатськими обелісками. Хтось, може, винен перед ними, Хтось, може, щось колись забув. Хтось , може, зорями сумними У снах юнацьких не побув.

Слайд 16

Літературний рід: ліро-епос Жанр: історичний роман у віршах Тема:зображення нещасливого кохання Марусі та Грицька в поєднанні з широкою картиною життя України XVII ст. Головна ідея: незнищенність українського народу, глибока віра у його духовну силу і могутність. Головні герої: Маруся Чурай, Гриць Бобренко,полковий обозний Іван Іскра,полтавський полковник Мартин Пушкар,козак Лесько Черкес, Галя Вишняківна, війт Семен Горбань Сюжет і композиція:дві сюжетні лінії,які переплітаються,-особиста й історична. Роман складається з дев’яти різних за обсягом розділів.

Слайд 17

Дощенту знищена пожежею Полтава 1658 р. Суд над Марусею,яку звинувачено в отруєнні коханого Грицька Бобренка .На захист Марусі стають козаки –полковник Мартин пушкар і Іван Іскра. Марусі виносять смертний вирок.

Слайд 18

Полтавський полк на зорі вирушає в похід боронити волю свого народу

Слайд 19

Маруся перебуває у в’язниці, вона згадує дитинство, батьків, родинні стосунки; дитинство Гриця, його батьків і їхні сімейні стосунки; далі постає історія кохання Марусі й Гриця і його зрада з Галею Вишняківною. У кінці розділу Галю виводять на страту.

Слайд 20

Іван Іскра мчить до гетьмана Богдана Хмельницького, щоб сповістити про суд над Марусею. Гетьман своїм універсалом скасовує смертний вирок Марусі.

Слайд 21

Марусю виводять на площу для страти, де зібралися чи не вся Полтава люди по-різному висловлюються щодо Марусиної трагедії. В останній момент перед стратою на площу вривається Іван Іскра з добутим універсалом, у якому наказано скасувати вирок з огляду на пісенний талант Марусі і героїзм її батька Гордія, якого як оборонця України було покарано на горло у Варшаві

Слайд 22

Маруся вирушає до Києва і по дорозі знайомиться з мандрівним дяком-філософом, який розповідає їй про Якова Остряницю, Северина Наливайка та Ярему Вишневецького. Маруся глибоко осмислює історію України.

Слайд 23

Іван Іскра відвідує старого запорожця,колись визволеного з давадцятилітньої турецької неволі,який оселився під Полтавою й займеться різьбярством. Іван попереджає діда про наступ ворожих військ, але той вирішив не покидати свою домівку.

Слайд 24

Брами Полтави зачинені, гармати націлені на ворога. Полтава мужньо тримається в польській облозі вже четвертий тиждень. Іван Іскра відвідує самотню Марусю і пропонує одружитися. Маруся відмовляє парубку.

Слайд 25

Маруся попрощалася з Іскрою, виснажена горем і хворобою,чекає свого кінця. Облогу знято, і місто повертається до звичного життя. Повз будинок Марусі проходять козаки й співають її пісні, а далі дівчата –пісню “Ой не ходи, Грицю”

Слайд 26

Харківським Театром "P.S." було випущено дві вистави за творами Ліни Костенко. «Горохове плем’я», поетична вистава за поезіями Ліни Костенко та Олени Теліги «Циганська Муза»,драматична поема, прем’єра вистави відбулася 15 березня 2010 року

Слайд 27

ТЕСТИ Коли народилася Ліна Костенко А)1930 Б)1936 В)1940 В якому році вона перебралася до Києва А)1935 Б)1938 В)1936 Коли були опубліковані перші вірші поетеси А)1944 Б)1946 В)1940 За жанром “Маруся Чурай” А) роман у віршах Б) новела В) поема За яку збірку удостоєна Шевченківської премії А) “Проміння землі” Б)”Неповторність” В)”Вітрила” Назвати прозовий твір Л.Костенко А)Маруся Чурай Б) Записки Самашедшого В)Берестечко

Слайд 28

“Українська література “ С.Р. Молочко , О.М Васильєва Підручник з української літератури. 11 клас. http://uk.wikipedia.org http://images.yandex.ru

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія