X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ілля Рєпін

Завантажити презентацію

Ілля Рєпін

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ілля Рєпін Ірина канторова 11-Б клас

Слайд 2

Ілля Юфимович Рєпін- народився 1844, Чугуїв,  Харківська губернія  — російський художник-реаліст українського походження.

Слайд 3

Біографія Походить з родини військового поселенця. Одним із його предків був український козак Ріпа. Хлопцем навчався у місцевій іконописній майстерні. У 20 років подався до столиці Російської імперії — Санкт-Петербургу.

Слайд 4

З 1863 року в Петербурзькій малювальній школі, у 1864-71 роках — у Петербурзькій Академії Мистецтв (учень І. М. Крамського), яку закінчив з золотою медаллю і відбув у студійну подорож до Італії та Франції.

Слайд 5

За конкурсне полотно «Христос воскрешає дочку Іаіра» Рєпін отримав право на шестирічне перебування за кордоном як академічний пенсіонер, за державний рахунок.

Слайд 6

1870-1880 були насичені подорожами по Росії та створенням декількох відомих картин. Художник відвідав рідний Чугуїв, де збирав матеріали до майбутніх картин. Серед них — «Бурлаки на Волзі», «Дочка Віра в дитинстві», «Хресна хода в Курській губернії», «Царівна Софія».

Слайд 7

Саме в Чугуєві створене полотно «Протодиякон» зі складним образом православного священика, що викликав суперечливі відгуки через суперечливість самої особи. Значну історичну драму розв'язує й полотно «Цар Іван убиває свого сина» (1885).

Слайд 8

Художник був одружений двічі. Шлюб з першою дружиною — Вірою Олексіївною — не задовольнив художника, і він розірвав його. Друга дружина художника — Нордман Северова, письменниця, померла від сухот (туберкульозу).

Слайд 9

З 1893 — академік, професор Петербурзької Академії ; член товариства Передвижників і «Мир искусства» . З ініціативи Великого князя Сергія Олександровича — прийняв пропозицію працювати в Імператорській академії заради реформування навчального закладу.

Слайд 10

Син Рєпіна Юрій став другорядним художником, не залишивши відомого сліду в російському мистецтві. Одна з дочок була розумово відсталою.

Слайд 11

Рєпін помер у своїй садибі «Пенати», яка після розпаду Російської імперії опинилася на території Фінляндії. За заповітом, тіло поховали в парку садиби без труни. На могилі (за заповітом художника) висадили дерево. Могила збережена.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

11-Б К А Н Т О Р О В А І Р И Н А

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія